صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

زنگ خطر به صدادرآمده؛هشدارهای سید مقاومت را باید جدی گرفت

سید حسن نصرالله به تازگی درباره طرح های تجزیه کشورهای منطقه به ویژه عراق، سوریه و یمن هشدار داد و گفت: اجازه نمی‌دهیم فاجعه فلسطین در تجزیه کشورهای سوریه، عراق و یمن تکرار شود.

کد خبر : 22940

تاریخ انتشار : 19/02/1394 - 09:27


زنگ خطر به صدادرآمده؛هشدارهای سید مقاومت را باید جدی گرفت

به گزارش خط امید بهشهر، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان  ضمن تاکید مجدد بر شکست رژیم جنگ افروز عربستان در یمن درباره طرح های دشمنان امت اسلام به ویژه آمریکا برای تجزیه کشورهای منطقه از جمله عراق هشدار داد و گفت هدف واقعی آمریکا، تجزیه کشورهای منطقه بر اساس طایفه ای و نژادی است. وی تاکید کرد که تقسیم و تجزیه عراق،‌ مقدمه ای برای تجزیه سوریه، یمن و حتی کشورهایی است که در توطئه چینی با آمریکا همدست هستند و از جمله این کشورها، عربستان است که این کشور هم در نهایت تجزیه خواهد شد و به همین سبب همه باید برای خنثی کردن این توطئه به صحنه بیایند و میدان نبرد را به نفع دشمنان و مزدورانشان ترک نکنند، همان کاری که مقاومت در حال انجام است و هرگز میدان نبرد را به نفع تکفیری ها و حامیانش با وجود تشدید جنگ روانی و تبلیغاتی محور دشمنان مقاومت خالی نکرده است.
مهمترین ابزار اردوگاه صهیونیستی غربی برای تجزیه منطقه
این اظهارنظر نشان می دهد که گروه های تکفیری مهمترین ابزار اردوگاه صهیونیستی غربی برای تجزیه کشورهای اسلامی و عربی منطقه است، نکته ای که بارها مورد تاکید و هشدار سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله طی بیش از چهار سالی که از بحران سوریه می گذرد، قرار داشته است و به گفته وی، گروه های تکفیری مزدوران غربی ها و صهیونیسم برای اجرای طرح های خطرناکشان در منطقه هستند.
به همین سبب، اهمیت نبرد با گروه های تروریستی تکفیری هم در راستای نبرد و مقابله با طرح های تجزیه منطقه قلمداد می شود و از اینجا ارزش بالای مبارزه تمام عیار رزمندگان جبهه مقاومت در لبنان و مناطق دیگر با گروه های تکفیری بیشتر مشخص می شود. تکفیری ها در حال حاضر در سوریه، عراق، یمن و حتی لیبی و یمن فعال هستند و البته سطح و میزان تحرکات آنها در کشورهای مختلف بر اساس تصمیم طراحان تجزیه منطقه متفاوت است.
نصری الصائغ تحلیلگر عرب از نقشه ها و توطئه های غربی برای منطقه سخن گفته است. طلال سلمان تحلیلگر لبنانی نیز از تلاش غربی ها به ویژه آمریکا برای بازترسیم نقشه های منطقه بر اساس مذهبی و نقش رژیم عربستان در این زمینه با توجه به جنگ افروزی اش در یمن سخن می گوید، وی با اشاره به تحرکات جدایی طلبانه اقلیت ها در عراق با تحریک و تشویق مستقیم مقامات غربی، جنگ عربستان علیه یمن را یکی از این جنگ ها با ماهیت مذهبی می داند که آل سعود بر اساس این مساله که هدف،‌وسیله را توجیه می کند، به تبلیغ و توجیه جنگ با بهانه های طایفه ای روی آورده و این تصویر خطرناکی از حوثی ها ارائه کرده که گویی آنها مخلوقاتی خارج از کره زمین هستند که ناگهان با هواپیماهای ایرانی در یمن فرود آمده و تلاش می کنند بر این کشور مسلط شوند و عربستان به زعم خود در حال دفع جنگ شیعی علیه اهل سنت یمن و حمایت از عربیت یمنی های اهل سنت از تهاجم شیعی ایرانی است.
مهمترین ضربه ای که غربی های مغرور از پیروزی در جنگ جهانی بر امپراطوری عثمانی به ملت های خاورمیانه به ویژه ملت فلسطین وارد کردند، کاشتن غده سرطانی رژیم صهیونیستی در منطقه و اشغال سرزمین فلسطین است که هرگز از حافظه و خاطره هیچ فلسطینی و هیچ مسلمانی پاک نمی شود.
کشورهای غربی که همواره دم از پایبندی به قوانین و قطعنامه های بین المللی می زنند، از مهمترین عاملان تقسیم و تجزیه کشورهای مختلف به ویژه در منطقه خاورمیانه به شمار می روند، تجزیه یوگسلاوی به چند کشور و تجزیه سودان به دو کشور از مهمترین طرح های تجزیه طلبانه غربی ها در جهان معاصر است.
اکنون کشورهای غربی همان طور که شواهد و قرائن نشان می دهد و همان طور که رهبران جبهه مقاومت تاکید کرده اند به طور جدی و بی وقفه برای اجرای طرح های تجزیه کشورهای منطقه بر اساس منافع خود برنامه ریزی و تلاش می کنند.
مهمترین صحنه های تلاش های تجزیه طلبانه غربی ها، کشور سوریه،‌عراق و یمن است،‌ ابعاد توطئه کاملا روشن است، ماهیت عاملان اجرای آن هم از هنگامی که جنگ را علیه سوریه در چهار سال گذشته به راه انداختند، بر هیچ کس پوشیده نیست، قطر، عربستان،‌امارات و ترکیه در سطح رسمی و گروه های تروریستی با اسامی و ماهیت های مختلف و در راس آنها القاعده،‌داعش و جبهه النصره در سطح میدانی، ماموریت اجرای طرح های تجزیه منطقه را برعهده دارند،‌اما با وجود کشتار و ویرانی گسترده ای که غربی ها از طریق مزدورانشان طی چهار سال اخیر در سوریه و مناطق دیگر به راه انداخته اند، با این حال عوامل متعددی مانع رسیدن آنها به هدف نهایی و خطرناکشان یعنی تجزیه منطقه شده است.
مهمترین مانع، بدون شک ایستادگی و پایداری محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران است که تا کنون تمام طرح های دشمنان ملت های منطقه را با تکیه بر اراده و ایمان و مقامت شجاعانه با شکست روبرو کرده است. فداکاری ها و رشادت های رزمندگان مقاومت در سوریه و لبنان و نیروهای داوطلب مردمی در عراق ضربات محکمی به مزدوران غربی صهیونیستی و کسانی که قرار بود طرح تجزیه و بازترسیم کشورهای منطقه را پیاده کنند، وارد کرده اند و روند موفقیت های محور مقاومت در جبهه های مختلف ادامه دارد،‌در حالی که اردوگاه صهیونیستی غربی عربی با وجود هزینه کردن ده ها میلیارد دلار و آوردن ده ها هزار مزدور از نقاط مختلف جهان و آموزش های تسلیحاتی و شستشوی مغزی آنها،‌ در برابر محور مقاومت ناکام بوده است و تنها دستاورد آنها کشتار بیشتر بیگناهان و ادامه تخریب زیر ساخت هاست.
سوریه ایستگاه نخست نقشه و توطئه تجزیه طلبان بود،‌بیش از چهار سال است که به گفته مقامات سوی، تروریست های اعزام شده از هشتاد کشور و آموزش دیده در کشورهای همسایه و مجهز به پیشرفته ترین تجهزات و  تسلیحات نتوانسته اند،‌ ملت و  دولت سوریه را به زانو درآورند و آنها را از محور مقاومت جدا کنند. محور ضد سوری در این چند سال،‌ از طریق مزدورانش، ده ها هزار سوری را به کام مرگ کشانده و میلیون ها نفر را آواره کرده و ده ها میلیارد دلار هم به اقتصاد سوریه خسارت وارد کرده است.
در عراق در حالی که گروه های تروریستی تکفیری با خیانت و همدستی بعثی های صدامی بخش هایی از خاک این کشور را اشغال کرده و پیشروی آنها به گونه ای بود که به اصطلاح تا دروازه های بغداد رسیده و هر لحظه خطر سقوط پایتخت عراق بیشتر از قبل می شد، ناگهان ابتکار مرجعیت عالی دینی و فراخوان تشکیل گروه های داوطلب مردمی برای جهاد مقدس با تروریست های تکفیری،‌ محاسبات اربابان تکفیری ها را برهم زد تا نقش بی بدیل مرجعیت عالی دینی هوشیار و مبارز در خنثی سازی طرح های جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی و مزدوران منطقه ای آنها بیش از پیش آشکار شود. البته نباید از نقش ستون پنجم دشمنان و جنگ روانی تبلیغاتی آنها علیه نیروهای مردمی و تلاش برای بدبین کردن مردم عراق به آنها و دادن بعد طایفه ای و مذهبی به نبرد حیثیتی و وجودی با تروریست های تکفیری غافل شد که هدف از آن شعله ور کردن آتش فتنه مذهبی و جلوگیری از ادامه مشارکت نیروهای مردمی در نبرد پاکسازی عراق از لوث تکفیری هاست. تلاش های جدایی طلبانه یکی دیگر از اقلیت های عراق برای تشکیل دولت مستقل با حمایت های آمریکا و صهیونیست ها هم را نباید نادیده گرفت.
در لبنان هم با وجود مبارزان فداکار و شهادت طلب حزب الله، مردم این کشور خیالی راحت و آسوده دارند که گروه های تکفیری هرگز نمی توانند اهداف اربابانشان را حتی با وجود خیانت های ستون پنجم آنها یعنی جریان 14 مارس به سرکردگی المستقبل عملی کنند،‌زیرا حزب اللهی که توانسته است در چند جنگ تمام عیار،‌ ارتش قدرتمند صهیونیستی را با شکست مفتضحانه همراه کند،‌قطعا در مهار و سرکوب گروه های تکفیری کار دشواری نخواهد داشت،‌همچنان که این روزها شاهد موفقیت های بزرگ مقاومت بر تکفیری ها در نقاط مرزی لبنان و سوریه هستیم.
‌و یمن،‌فقیرترین کشور عربی همسایه ثروتمندترین کشور یعنی عربستان، در معرض جنگ ویرانگر همسایه شرور خود قرار دارد، هزاران انسان بیگناه شهید و زخمی شده اند، ده ها هزار نفر آواره،‌ ده ها کارخانه و مدرسه و بیمارستان ویران شده و خسارت های سنگینی هم به زیر ساخت های آن در نتیجه بیش از سه هزار حمله هوایی و حملات توپخانه ای از دریا و زمین وارد شده است که تنها در طول شش روز اخیر، 377 یمنی شهید و دو هزار و 459 نفر زخمی شده اند.
حنای توجیه افکنی آل سعود دیگر رنگی ندارد
تمام این جنایات از سوی آل سعود فقط به یک دلیل صورت می گیرد،‌ این که ملت یمن چرا تصمیم گرفته است از زیر یوغ قیمومیت و سلطه گری حاکمان عربستان خارج شوند،‌چرا قصد استقلال در تصمیم گیری از ریاض و ساخت کشوری مستقل و آباد بر اساس توانمندی های داخلی و پایان دوره وابستگی به سعودی را دارند؟ چرا حاضر به تبعیت از مزدورشان ،‌عبدربه منصور هادی نیستند؟ اصلا یمنی ها چه نیازی به انقلاب و استقلال دارند،‌آنها همیشه باید وابسته و در قیمومیت آل سعود باشند،‌این وصیت آخر عبدالعزیز موسس رژیم آل سعود بوده است که به فرزندانش در آخرین لحظه مرگش گفته بود اجازه ندهند که یمن مستقل و خارج از اراده آل سعود باشد،‌اجازه ندهند یمن روی ثبات و رفاه را ببیند،‌کاری کنند که همیشه این کشور را محتاج و وابسته به خود نگه دارند، این تنها دلیل جنگ خونین وویرانگری است که علیه یمن به راه انداخته اند و  البته برای فریب افکارعمومی و توجیه آن،‌باید به بهانه هایی همچون بازگرداندن مشروعیت و حمایت از مردم یمن متوسل شوند که این بهانه ها و توجیه افکنی ها با توجه به آثار و نتایج این جنگ در صحنه میدانی یعنی کشتار وحشیانه کودکان و زنان و تخریب زیر ساخت ها، به اصطلاح حنای توجیهات آل سعود دیگر رنگی ندارد.
متجاوزان سعودی که هیچ یک از اهداف خود را در یمن محقق نکرده اند، گروه های تکفیری تروریستی همچون القاعده و داعش را زیر بال و پر خود گرفته اند تا به ارتکاب جنایت و کشتار بپردازند و مانع وحدت یمنی ها شوند،‌با جنگنده هایشان برای آنها سلاح و آذوقه پرتاب می کنند، همه کار می کنند تا ملت یمن را به جان هم بیندازند و شعله جنگ داخلی را برای تجزیه یمن روشن کنند، اما این حربه آنها هم کارگر نیفتاده و بر خلاف محاسبات و انتظاراتشان، این جنگ سبب افزایش وحدت و همبستگی یمنی ها حول محور انصارالله شده است،‌‌نیروهای ارتش و کمیته های مردمی به پیشروی خود علیه مواضع شبه نظامیان مزدور و گروه های تکفیری وابسته به آل سعود ادامه می دهند و طرح تجزیه یمن در پوشش تشکیل ایالت های شش گانه ره به جایی نبرده است،‌ متجاوزان چنان در ورطه و تنگنا قرار گرفته اند که نه راه پس دارند نه راه پیش، البته اعلام آتش بس پنج روزه از سوی رژیم جنگ افروز عربستان شاید نشانه ای برای مقدمه چینی به منظور پایان جنگ و خروج از این ورطه باشد بدون این که اهدافش را محقق کرده باشد.
خطر واحدی که همه ملت ها را تهدید می کند
شیخ نبیل قاووق معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله گفته است امروز خطری که عراق، سوریه و لبنان را تهدید می کند، یکی است، اما تفاوت در این است که تروریسم تکفیری در سوریه،‌لبنان و عراق به نیابت از دیگران می جنگد، اما تجاوز در یمن، اصلی است نه نیابتی و چه قدر برای امت اسلامی دردناک و اندوهبار است که سرزمین حرمین شریفین، منبع و منشاء و کارخانه تروریسم تکفیری شده است که تمام کشورهای جهان اسلام را در نوردیده و هدف قرار داده است.نقاب ها از روی چهره ها کنار رفته و حقایق بر ملا شده است، جنگ علیه یمن، جنگ عربی فارسی و یا سنی شیعی نیست، بلکه جنگ کینه ها و فتنه ها و تکفیر علیه اراده ملت عربی مسلمان یمن است، زیرا نظام سعودی در یمن در یک سنگر با داعش و القاعده قرار دارد و با ملت یمن می جنگند..
در یک کلام توطئه های صهیونیستی آمریکایی علیه ملت های منطقه با وجود خیانت های آشکار برخی رژیم های مزدور و سرسپرده که داوطلبانه یا به اجبار ماموریت اجرای آن را برعهده گرفته اند،‌به سبب هوشیاری ملت ها و گروه های مقاومت و حضور قدرتمند آنها در صحنه نبرد با گروه های تروریستی تکفیری به ویژه در یمن، عراق و سوریه به بن بست رسیده است، و همان طور که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که با شکست رژیم صهیونیستی در جنگ جولای 2006،‌طرح خاورمیانه جدید آمریکا هم برای همیشه دفن شد،‌ واقعیت های میدانی و حقایق نشان می دهد این بار هم محور غربی صهیونیستی با مزدوران منطقه ای اش به صخره سخت و مستحکمی به نام مقاومت و ایستادگی برخورد کرده و توان عبور از آن و اجرای توطئه هایش را ندارد.
مقاومت هرگز صحنه را خالی نمی کند
مقاومتی که از موضع مسئولیت پذیری با تروریسم تکفیری در لبنان و سوریه و عراق و یمن می جنگد،‌ مقاومتی که در لبنان علاوه بر مقابله با تهدیدهای مستمر صهیونیست ها به دفع خطرات تکفیری های مزدور آنها هم ادامه می دهد. مقاومتی که در یمن با کمترین سلاح و تجهیزات در برابر ماشین جنگی پیشرفته و مجهز آل سعود ایستادگی می کند و همزمان به نبرد با تروریست های تکفیری مزدور می پردازد،‌مقاومتی که در عراق با پشتوانه عظیم حمایت مردمی و مرجعیت عالی دینی، رویای توطئه گران را بر باد داده است و مقاومتی که در سوریه کوبنده ترین ضربات را به محور صهیونیستی غربی و مزدوران منطقه ای شان وارد کرده است،‌ امروز برای همه روشن شده است که گروه های تروریستی تکفیری همچون داعش،‌القاعده و النصره، تنها مزدورانی بیش نیستند که هدفشان تحقق رویاهای صهیونیستی آمریکایی در پوشش اسلام البته با تعریف این محور با ویژگی هایی همچون : سر بریدن با گفتن الله اکبر،‌اعدام دسته جمعی،‌ هتک نوامیس مسلمان و مسیحی و اقلیت ها،‌ حمله به مراکز عبادتی مسلمانان و مسیحیان و منفجر کردن مراقد و اماکن مقدس و ... با یک هدف : تخریب و مخدوش شدن وجهه اسلام واقعی یعنی اسلام ناب محمدی(ص) است.
همه باید هشدارهای رهبر مقاومت را جدی بگیرند
با روشن شدن حقایق و آگاه شدن ملت های منطقه از حجم خطراتی که از ناحیه تکفیری ها آنها و آینده سرزمینشان را تهدید می کند،‌ همه باید هشدارهای رهبر مقاومت را جدی بگیرند و اجازه تحقق رویاهای آنها و اربابانشان و قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در حاشیه امنیت را ندهند هر چند با توجه به حضور قدرتمندانه محور مقاومت در صحنه نبرد،‌راه رسیدن مزدوران به اهداف نهایی اربابانشان هم سخت تر و دشوارتر از قبل می گردد و همان طور که شیخ نبیل قاووق معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله گفته است،‌ پیروزی ها بر تکفیری های تروریست با پیروزی نهایی بر آنها تکمیل خواهد شد و اهمیت این نبرد کمتر از نبرد با رژیم صهیونیستی نیست،طلال عتریسی تحلیلگر لبنانی تاکید می کند نبرد با تکفیری ها در حقیقت نبرد با طرح های تجزیه منطقه است.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : زنگ خطر به صدادرآمده؛هشدارهای سید مقاومت را باید جدی گرفت

زنگ خطر به صدادرآمده؛هشدارهای سید مقاومت را باید جدی گرفت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر