صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
قائم مقام وزارت بهداشت در همایش تجلیل از خیرین بهشهری

مشکلات حوزه سلامت با اتکا به منابع دولتی برطرف نمی‌شود

قائم مقام وزارت بهداشت گفت: بدون مشارکت مردم و خیرین و با اتکا به منابع دولتی نمی‌توانیم کارهای خود را پیش برده و مشکلات حوزه سلامت را برطرف کنیم.

کد خبر : 22907

تاریخ انتشار : 17/02/1394 - 19:05


مشکلات حوزه سلامت با اتکا به منابع دولتی برطرف نمی‌شود

به گزارش خبرنگار خط امید، محمد‌هادی ایازی در همایش سالانه گرامیداشت هفته سلامت و تجلیل از خیرین سلامت که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان بهشهر برگزار شد اظهار داشت: با بازدیدی که از مراکز بهداشتی درمانی  برخی از شهرهای مازندران داشتیم متاسفانه مراکز درمانی ما شرایط مناسبی ندارد و در شان این استان نیست.

 

وی با بیان اینکه میانگین عمر مراکز درمانی استان 40 سال است گفت: تکمیل مراکز درمانی در حال ساخت در کشور نیازمند ۲۵هزار میلیارد تومان اعتبار است و اگر با فرض مثال در هر سال 1000میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شود تکمیل این پروژه‌ها 25 سال زمان نیاز دارد.

 

قائم مقام وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه جمعیت کشور به سمت میانسالی پیش می رود و نیازمندی به مراکز درمانی نیز افزایش پیدا می کند تصریح کرد: در کشور نزدیک به ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی کمبود داریم که با اعتبارات امروز فقط  برای تکمیل تخت‌های بیمارستانی به ۵۰ سال زمان نیاز داریم.

 

سخنگوی سابق شهردار تهران به نقش ویژه مردم و خیرین در پیشبرد اهداف حوزه سلامت اشاره و تاکید کرد: بدون مشارکت مردم و خیرین و با اتکا به منابع دولتی نمی‌توانیم کارهای خود را پیش برده و مشکلات حوزه سلامت را برطرف کنیم.

 

ایازی ادامه داد: در سال گذشته دولت بارها اعلام کرد که الویت اصلی ما طرح تحول سلامت است اما به دلیل محدودیت‌هایی که دولت در منابع اعتباری با آن مواجه است، متاسفانه دو هزار و۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار سال گذشته را نتوانستیم محقق کنیم.

 

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه مردم و خیرین در این بخش بیشتر از ما همت دارند گفت:خوشبختانه امروز خیرین خودشان به ما مراجعه می کنند و از ما الویت‌های حوزه سلامت را جویا می شوند تا در آن زمینه هزینه کنند.

 

به گزارش خط امید، در پایان این مرایم از خیرین حوزه سلامت و کارمندان نمونه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر تقدیر و پروژه ساخت کلینیک فوق تخصصی امام رضا(ع) در زمینی به مساحت 2000 متر مربع اهدای خام اسدی در خیابان قائم کلنگ خورد.

گفتنی است، کلنگ بهسازی پایگاه درمانی و ساخت مرکز درمانی جدید خلیل‌شهر نیز با حضور قائم مقام وزیر بهداشت و دکتر جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران،حجت السلام جباری امام جمعه و دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر در این شهر بر زمین زده شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : مشکلات حوزه سلامت با اتکا به منابع دولتی برطرف نمی‌شود

مشکلات حوزه سلامت با اتکا به منابع دولتی برطرف نمی‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر