صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران:

استانداری مازندران در برگزاری مسابقات قرآنی دانشگاه پیام‌نور با تمام امکانات اعلام آمادگی می‌کند

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه استانداری مازندران در برگزاری مسابقات قرآنی با تمام امکانات، اعلام آمادگی می‌کند، گفت: از هر اقدامی که جان جامعه را به سمت پاکی، زیبایی، نور و به سمت خدا هدایت کند، حمایت می‌کنیم.

کد خبر : 22879

تاریخ انتشار : 17/02/1394 - 11:19


استانداری مازندران در برگزاری مسابقات قرآنی دانشگاه پیام‌نور با تمام امکانات اعلام آمادگی می‌کند

به گزارش خط امید بهشهر، علیرضا یونسی در نشست با دست‌اندرکاران برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن دانشگاه پیام‌نور، با بیان اینکه در حوزه دانشگاه و علم، دانشگاه مهد دانایی و فضیلت است و مراکز علمی اگر دانشجویان صالح تربیت کند، انسان‌ها را به سمت کمال و دانایی هدایت کرده‌اند و مسیر جامعه می‌شود، اظهار کرد: همه باید تلاش کنند خروجی دانشگاه، پرورش انسان‌های عالم باشد، در عصر شکوفایی تمدن اسلامی، به‌دنبال این بودند عالمی پرورش دهند که جان پاک داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی، علم در سطوح مختلف در کشور ما توسعه پیدا کرد، افزود: دستاوردهای خوبی در رشته‌های مختلف علوم داریم و جزو رتبه‌های برتر در برخی شاخه‌های علم هستیم که ناشی از این است که دانشگاه‌های ما بعد از انقلاب اسلامی دچار تحول کمی و کیفی شدند و به سمت شکوفایی علمی حرکت می‌کنند.

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور ما ظرفیت ستودنی برای پرورش عالمان در حوزه‌های مختلف است، تصریح کرد: حوزه آموزشی این دانشگاه بسیار گسترده است.

این مسئول با اشاره به اینکه این آسیب وجود دارد که علم بیشتر در حوزه نظر است، ادامه داد: دانشگاه‌ها در بسیاری حوزه‌ها دردی برای درمان جامعه نیستند و این مسئله باید مورد بررسی قرار گیرد.

یونسی با بیان اینکه دانشگاه باید بتواند مشکلات جامعه را حل کند، خاطرنشان کرد: رشته‌های علوم انسانی به معضلات جامعه بیشتر بپردازند و در راستای کاهش این معضلات به نتایج قابل اجرا دست یابند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه کشاورزی هم دانشگاه باید به میدان بیاید، اضافه کرد: در دانشگاه‌ها تیمی راه‌اندازی شود تا به این مسائل بپردازد و ما هم امکانات مورد نیاز را در اختیار قرار می‌دهیم تا از ظرفیت علم در راستای کاهش مشکلات استان، استفاده کنیم.

معاون سیاسی استاندار مازندران با بیان اینکه هر تلاشی آدمی را به سمت خدا رهنمون کند، تلاش قابل ارزش است، گفت: قرآن کلام خدا است که از زبان پیامبر اسلام بیان شده و هر انسانی بخواهد با خدا صحبت کند قرآن می‌خواند.

این مسئول با اشاره به اینکه کلام خدا، روح و جان را آرامش می‌بخشد، خاطرنشان کرد: هیچ کلامی، آسمانی‌تر از کلام خدا نیست، استانداری مازندران در برگزاری مسابقات قرآنی با تمام امکانات، اعلام آمادگی می‌کند، گفت: از هر اقدامی که جان جامعه را به سمت پاکی، زیبایی، نور و به سمت خدا هدایت کند، حمایت می‌کنیم.

استانداری مازندران حمایت مادی و معنوی از مسابقات قرآنی داشته باشد

اسدالله دیوسالار نیز در ادامه اظهار کرد: پیام نور دانشگاه مردمی است و مردم سهامداران واقعی این دانشگاه هستند، شیوه اداره سیستمی دانشگاه پیام نور باعث شده در رقابت با دیگر دانشگاه‌ها، رتبه برتر کسب کند؛ در حوزه پژوهشی جزو هشت دانشگاه برتر کشور است و بالغ بر دو هزار جلد کتاب تدوین کرده و عدالت آموزشی را لحاظ کرده است.

وی با اشاره به اینکه 455 رشته کارشناسی و 32 رشته کارشناسی ارشد در سطح استان داریم، افزود: دانشگاه پیام نور مازندران بالغ بر 81 هزار دانش‌آموخته دارد که در سطوح مختلف مدیریتی مشغول به فعالیت هستند و دانشگاه پیام نور نسبت به تربیت مدیران هم اقدام کرده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه بومی گزینی اصل مسلم توسعه پایدار و از ویژگی‌های دانشگاه پیام نور است، افزود: در حوزه کارآفرینی و پژوهش اقدامات بسیار زیادی در دانشگاه پیام نور اتفاق افتاده است.

این مسئول با اشاره به اختراعات ثبت شده خاص در دانشگاه پیام نور، گفت: 67 اختراع در این دانشگاه ثبت شده است و در حوزه فناوری اطلاعات هم وضعیت دانشگاه پیام نور بسیار عالی است.

دیوسالار با بیان اینکه کسب مقام برتر کشوری در جشنواره حرکت، کسب مقام در مسابقات قرآن در سال گذشته و ... گویای موفقیت دانشگاه پیام نور در برنامه‌های خود است، ادامه داد: نیازمند حمایت استانداری مازندران در برگزاری نوزدهمین جشنواره مسابقات قرآنی دانشگاه پیام نور هستیم.

وی گفت: اهمیت این مسابقات بسیار زیاد است و اقدامات خوبی در این حوزه انجام دادیم و انتظار داریم استانداری مازندران حمایت مادی و معنوی از این مسابقات داشته باشد.

همچنین مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام‎نور مازندران در این نشست اظهار کرد: دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه‌هایی است که در میان بدنه اجتماعی ما شکل گرفته است؛ پیام نور، نظام آموزشی متمرکز دارد که از سوی سازمان مرکزی اداره می‌شود و به لحاظ آموزشی از استانداردهای بالایی برخوردار است.

حجت‌الاسلام ولی‌الله مرادیان با اشاره به اینکه بار سنگینی از مسئولان کشور را ما به‎دوش گرفتیم، افزود: اگر بتوانیم از نظر علمی، فرهنگی و اجتماعی به‎خوبی با این دانشجویان کار کنیم، گام بلندی در حوزه مسائل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مسئولیت ما فقط در حوزه آموزشی نیست، تصریح کرد: 40 هزار دانشجوی فعال در پیام نور مازندران مشغول به تحصیل هستند و به اندازه هر یک از این افراد، هدف و اندیشه وجود دارد که 40 هزار خانواده را با خود همراه دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام‎نور مازندران با تأکید بر توسعه دولت الکترونیک، ادامه داد: مسئولیت سنگین آموزشی را در سراسر کشور به‌دوش می‌کشیم.

این مسئول با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی خوبی در دانشگاه داریم، گفت: از جمله این برنامه‌های فرهنگی، توجه به قرآن است و برگزاری نوزدهمین دوره از مسابقات پیام نور سراسر کشور هم به مازندران سپرده شده است.

مرادیان با اشاره به بومی بودن دانشجویان دانشگاه پیام نور، گفت: دانشجویان این دانشگاه در کنار خانواده‌های خود مشغول به تحصیل هستند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : استانداری مازندران در برگزاری مسابقات قرآنی دانشگاه پیام‌نور با تمام امکانات اعلام آمادگی می‌کند

استانداری مازندران در برگزاری مسابقات قرآنی دانشگاه پیام‌نور با تمام امکانات اعلام آمادگی می‌کند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر