صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدير‌كل دفتر آموزشي متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش:

نیازمند تفکرات خلاق و انتقادی هستیم/ اجرای طرح کاشف از 19 اردیبهشت

مدير‌كل دفتر آموزشي متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ما نیازمند تفکرات خلاق و انتقادی هستیم ادامه داد: باید فرزندان را از کلاس اول ابتدایی برای مهارت‌های اجتماعی زندگی و شغلی آماده کنیم که در هرشرایطی بتوانند روی پای خود بایستند و کار تولید کنند.

کد خبر : 22728

تاریخ انتشار : 15/02/1394 - 20:09


نیازمند تفکرات خلاق و انتقادی هستیم/ اجرای طرح کاشف از 19 اردیبهشت

به گزارش خبرنگار خط امید، دكتر عظيم محبی، در مراسم جشن فرهنگیان که در مجتمع توریستی غار هوتو برگزار شد با تاکید بر اینکه بایستی در مدارس ابعادی چون هویت بخشی، تفکر و کارآفرینی را در نظر بگیریم اظهار داشت: امروز ثابت شده است که لازمه یادگیری موفق، هوش هیجانی و شادی است، کلاس و مدرسه‌ای که شاد است و در آن هم هویت اسلامی و ارزشی و هم هویت ملی و هم هویت محلی پرداخته شود به مراتب پر بارتر است.


وی با تاکید بر اینکه ما دنبال فرزندانی هستیم که متعادل باشند و در همه ابعاد رشد کنند و نه فقط در زمینه علمی، افزود: یکی از اشکالات ما در مدارس خاص مانند نمونه دولتی و استعدادهای درخشان این ست که خیلی به درس می پردازیم و تفریحات، آداب و رسوم و هویت اجتماعی کمتر پرداخته می شود در صورتی که باید به دنبال آموزش و تربیت شخصیتی همه جانبه در فرزندان باشیم.


مدير‌كل دفتر آموزشي متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش به اتخاذ رویکرد چند ساحتی یعنی تربیت علمی، تربیت اخلاقی، تربیت اجتماعی و اقتصادی فرزندان اشاره و تصریح کرد: آموزش مهارت‌های تفکر و کارآفرینی شاه بیت ما در آموزش و پرورش است و جشنوارهایی چون جابر، خوارزمی و مسابقات علمی مهارتی هنرستان و کاردانش برخواسته از این رویکرد است که این ابعاد برون‌داد تفکر و پژوهش است.


عظیم محبی با تاکید بر اینکه ما نیازمند تفکرات خلاق و انتقادی هستیم ادامه داد: باید فرزندان را از کلاس اول ابتدایی برای مهارت‌های اجتماعی زندگی و شغلی آماده کنیم که در هرشرایطی بتوانند روی پای خود بایستند و کار تولید کنند، قرار نیست این افراد را گونه‌ای تربیت کنیم که کارمند شوند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: روز 19 اردیبهشت برای دو میلیون دانش آموز متوسطه اول در سطح کشور طرح کاشف جهت شنجش شایستگی کارآفرینی آنها اجرا خواهد شد که با تحلیل ویژگی‌های کارآفرینی، ریسک پذیری، خلاقیت و نوآوری بتوانیم رویکرد تعلیم و تربیت را تغییر دهیم و آنها را در جهت درست آماده کنیم.

  

  

دیدگاه شما در مورد : نیازمند تفکرات خلاق و انتقادی هستیم/ اجرای طرح کاشف از 19 اردیبهشت

نیازمند تفکرات خلاق و انتقادی هستیم/ اجرای طرح کاشف از 19 اردیبهشت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر