صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

انتصاب‌ها در آموزش و پرورش مازندران بر اساس سفارش این‌ و آن نبود/تمام چالش‌های دولت قبل را نمی‌توان یکجا برطرف کرد!

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: نباید انتظار داشت تمام چالش‌های ایجاد شده در دولت قبل یکجا و به یکباره برطرف شود.

کد خبر : 22563

تاریخ انتشار : 14/02/1394 - 18:22


انتصاب‌ها در آموزش و پرورش مازندران بر اساس سفارش این‌ و آن نبود/تمام چالش‌های دولت قبل را نمی‌توان یکجا برطرف کرد!

به گزارش خط امید بهشهر، سید علی قاسمی ضمن تبریک روز معلم و میلاد پربرکت امیرالمومنین علی (ع) در جمع خبرنگاران مازندران، اظهار کرد: سالن اجلاس صدا و سیمای تهران، 20 اردیبهشت‌ماه میزبان مازندرانی‌های مقیم خارج از استان است.

وی با اشاره به استفاده از تجربیات همه بزرگان و خیران هم‌استانی در این همایش، افزود: این همایش با هماهنگی استانداری، مجمع خیران مدرسه‌ساز و آموزش و پرورش به‌منظور رشد و تعالی زادگاه خود، نخبگان سیاسی و اقتصادی دور هم جمع می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مطالبات بازنشستگان در استان حدود 77 میلیارد است، اضافه کرد: یکی از چالش‌های جدی آموزش و پرورش مطالبات همکاران ما در استان است، تلاش کردیم از منبع صرفه‌جویی در هزینه ادارات استان و از طریق استانداری بخشی از این مطالبات پرداخت کنیم و توانستیم با عنایت خداوند پاداش بازنشستگان قبل از مهر 93 به‌طور کامل و مابقی را تا سقف 23 درصد پرداخت کنیم؛ معلم حق‌التدریسی در مازندران نداریم، معلمانی که در پایان ساعت وظیفه خود با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند به‌صورت حق‌التدریسی حقوق دریافت می‌کنند.

این مسئول دیگر چالش جدی آموزش و پرورش استان را متناسب نبودن بوم و تخصص در توزیع نیروی انسانی دانست و بیان کرد: حدود 61 درصد فرهنگیان استان بالاتر از 20 سال سابقه کار دارند، یک‌چهارم دیگر سابقه بیش از 25 سال دارند.

قاسمی افزود: غرب استان با کمبود شدید نیروی بومی دچار است و معلمان زیادی با سابقه کار بالا خواهان برگشت به شهر خود هستند که با توجه به اینکه الویت آموزش و پرورش دانش‎آموزان هستند، با بسیاری از این درخواست‌ها به ناچار مخالفت می‌شود.

وی با بیان اینکه سرانه دانش‌آموزان مازندرانی بالاتر از میانگین کشوری است، خاطرنشان کرد: 3 هزار و 700 مدرسه در استان وجود دارد که بیش از 200 مورد از آن کمتر از 15 دانش‌آموز دارند، تمام توان آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید بر خلاف دولت پیشین این است که حد نصاب‌ها را کنار بگذارد و حق تحصیل برای دانش‌آموزان ذی‌حق ایرانی قائل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با انتقاد از فرهنگ شفاف نبودن مدیران استانی، تصریح کرد: باید همه قانون‌مدار باشند و برای توسعه استان همدل و هم‌زبان شوند، تلاش ما بر این بود که تمام انتصاب‌ها بر اساس شایستگی باشد و نه سفارش این‌ و آن، ولی به‌طورقطع برای انجام امور از متخصصان این امر مشاوره و با مسئولان تعامل داریم.

این مسئول با اعلام اینکه با مدارسی که پول خارج ار عرفی از والدین دریافت کنند برخورد می‌شود، بیان کرد: تمامی مدارس موظف هستند برابر ابلاغی که به آنها می‌شود از والدین مبلغی را دریافت کنند و تمامی فوق برنامه ها باید با تصویب شوراهای زیربط و انجمن اولیا و مربیان اجرا شود.

قاسمی در پایان گفت: نباید انتظار داشت تمام چالش‌های ایجاد شده در دولت قبل یکجا و به یکباره برطرف شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : انتصاب‌ها در آموزش و پرورش مازندران بر اساس سفارش این‌ و آن نبود/تمام چالش‌های دولت قبل را نمی‌توان یکجا برطرف کرد!

انتصاب‌ها در آموزش و پرورش مازندران بر اساس سفارش این‌ و آن نبود/تمام چالش‌های دولت قبل را نمی‌توان یکجا برطرف کرد!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر