صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اولتیماتوم فلاح به فرمانداران

مشاوران جوان انتخاب کنید/نگرانی ناشی از بیکاری جوانان در مازندران کاهش یابد

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه فرمانداران باید از بین جوانان شهرستان خود مشاور جوان انتخاب کنند، گفت: مدلی همزبانی بیشتر از تمام ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باید در استان ایجاد شود.

کد خبر : 22512

تاریخ انتشار : 13/02/1394 - 12:13


مشاوران جوان انتخاب کنید/نگرانی ناشی از بیکاری جوانان در مازندران کاهش یابد

به گزارش خط امید بهشهر، ربیع فلاح در همایش تبیین نقش جوانان در دولت تدبیر و امید که در سالن سینما چهان‌نما چالوس برگزار شد، با اشاره به اینکه جوانان باید از ظرفیت و توانایی جوانان به عنوان یک منبع انرژی مثبت استفاده شود، اظهار کرد: اوقات فراغت، آسیب‌های اجتماعی، مباحث حقوقی و قضایی، ازدواج و اشتغال جوانان مسائلی است که همه باید در کنار همدیگر دیده شود. 

 
وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل عدم موفقیت در برنامه‌های مصوب حوزه جوانان این است که انگیزه و جایگاه جوان نادیده گرفته شد، افزود: اعتماد بیشتر به جوانان ضروری است و از آنجایی که جوانان دیروز در عرصه‌های مختلف توانستند کارنامه زرینی از خود بر جای بگذارند، ضروری است تا امروز نیز در عرصه‌های اداری و مدیریتی از نظرات و حضور شایسته آنها بهره‌مند شد.
 
استاندار مازندران راه کسب موفقیت و استفاده شایسته از جوانان در عرصه‌های مختلف کشور و بین‌المللی را آسیب‌شناسی وضعیت آنان و مشکلات فراروی آنها عنوان کرد و گفت: مسائلی مانند بررسی وضعیت اجتماعی، ارتقای نقش خانواده، ساماندهی امور مربوط به شاخص‌های جوانان، بررسی وضعیت مربوط به توسعه تشکیلات مردم نهاد از جمله اموری است که در طرح جامع مربوط به جوانان مورد توجه جدی قرار گرفت.
 
این مسئول با اشاره به برنامه‌های مثبتی که درباره توسعه استان با استفاده از حضور پرشور جوانان در عرصه‌های مختلف صورت می‌گیرد، تصریح کرد: با شرکت‌های مختلفی مانند شرکت‌های دانش بنیان قراردادهایی شد تا با فراخوان و جذب فارغ‌التحصیلان بتوانیم بار نگرانی ناشی از معضل بیکاری جوانان استان را کاهش دهیم.

فلاح با اشاره به اینکه یک‌سوم از جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: امروز در استان به برکت حضور جوانان توانستیم در عرصه‌های مختلف حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم و بر همین اساس یکی از محورهای فعالیت ما توجه به جوانان و مشکلات آنان است. 
 
وی با بیان اینکه استعدادهای خدادای و بالقوه فراوانی در استان مازندران وجود دارد، تصریح کرد: امروز نباید مازندران در وضعیتی قرار بگیریم که اشتغال جوانان یکی از دغدغه‌های شاخص محسوب شود بلکه باید از این استعدادهای خدادای به بهترین شکل استفاده شود.

استاندار مازندران در پایان با تاکید بر اینکه فرمانداران باید از بین جوانان شهرستان خود مشاور جوان انتخاب کنند، گفت: مدلی همزبانی بیشتر از تمام ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باید در استان ایجاد شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مشاوران جوان انتخاب کنید/نگرانی ناشی از بیکاری جوانان در مازندران کاهش یابد

مشاوران جوان انتخاب کنید/نگرانی ناشی از بیکاری جوانان در مازندران کاهش یابد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر