صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

شرکت هواپیمایی ماهان باید پاسخگو باشد/لزوم جمع‎آوری قلیان در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در واقع شرکت ماهان که امنیت مسافران را تأمین نکرده، باید زیرسوال برود و پاسخگو باشد نه دانشگاه علوم پزشکی مازندران.

کد خبر : 22456

تاریخ انتشار : 10/02/1394 - 10:31


شرکت هواپیمایی ماهان باید پاسخگو باشد/لزوم جمع‎آوری قلیان در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به‌مناسبت هفته سلامت طی نشست خبری، به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مازندران با بیان اینکه هزینه درمان بیماران صعب العلاج "سرطان" حداقل شده است، گفت: در مراکز دولتی این خدمات کاملاً رایگان است.

جان بابایی با اشاره به اینکه امکانات برای بیماران و همراه آنان در بیمارستان‎ها افزایش یافته است، افزود: در سال جاری در بخش خدمات هتلینگ بیمارستان ها را بیشتر پیگیری می کنیم.

وی با ابراز آگاهی نسبت به کمبود امکانات رفاهی و پزشکی در استان، اظهار کرد: سعی داریم با همکاری وزارت بهداشت، درمان این کمبودها را برطرف کنیم.

ساخت و ساماندهی مراکز اورژانس در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از آغاز ساخت مراکز اورژانس در بیمارستان بوعلی سینا ساری در 4 طبقه طی روزهای آینده خبر داد و گفت: اورژانس بیمارستان نوشهر وضعیت خوبی ندارد و در رامسر نیز تا چندماه آینده راه اندازی می شود.

این مسئول افزود: اورژانس بیمارستان آمل و بهشهر نیز به‌ زودی با شرایط بهتری به اراده خدمات می‌پردازند.

جان‌بابایی با بیان اینکه اورژانس بیمارستان رازی قائم‌شهر اصلاً شرایط مناسبی ندارد، بیان کرد: درباره سرمایه گذاری در این مرکز هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم ولی سعی داریم با کمک وزارت بهداشت و درمان پیگیری لازم را انجام دهیم.

بیشترین نارضایتی در بخش درمان سرپایی

وی بیشترین نارضایتی مردم را در بخش درمان سرپایی عنوان و ابراز کرد: در این راستا باید برای سراسر استان کلینیک ویژه راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه 17 آمبولانس در سال گذشته به مراکز درمانی داده شد، افزود: اورژانس بین جاده ای از چالش های کل کشور است، به همین منظوردر سال جاری سعی داریم تعداد آمبولانس ها را در جاده ها افزایش دهیم.

یک‌سوم مراکز درمانی شهری و روستایی اجاره‌ای هستند

این مسئول با اشاره به اینکه در سال گذشته 130 خانه بهداشت در استان افتتاح شد، گفت: در حال حاضر یک‌سوم مراکز بهداشتی در مانی شهری و روستایی استان اجاره ای هستند که اغلب آنها شرایط فیزیکی نامناسب و از لحاظ خدمات دهی و بهداشت در وضعیت بدی هستند.

جان‌بابایی اضافه کرد: مراکز بهداشتی که در تملک دانشگاه علوم پزشکی هستند، ساماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در اصلاح تسریع روند بهداشت دهان و دندان شاخص خوبی در کشور نداریم، اذعان کرد: شاخص دندان‌های پرشده و کشیده در دنیا زیر یک ولی در استان 2/5 است که رقم خوبی نیست.

ارائه خدمات دندانپزشکی در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی باغبان با 30 پزشک در سال گذشته ، ادامه داد: در 11 شهر کلینیک ویژه صبح و عصر که پزشکان عمومی دندانپزشکی خدمات می‌دهند، راه‌اندازی شده است.

این مسئول بیان کرد: شورای دهان و دندان را در دانشگاه علوم پزشکی مازندران تشکیل دادیم و قصد سرمایه‌گذاری در این زمینه برای کاهش معضلات مردم را داریم.

جان‌بابایی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه بهداشت روان و افزایش اعتیاد و ناپایداری خانواده‌ها، گفت: سعی داریم کارگروه سلامت و امنیت غذایی را فعال‌تر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سالانه 2 میلیون نفر بر اثر مسمومیت غذایی و میکروب‌ها از بین می‌روند و باید در بخش سلامت غذا اقدامات بیشتری صورت گیرد.

آغاز نظارت دانشگاه در بخش سلامت برنج

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بخش درمان با بیان اهمیت برنج، گندم ، لبنیات و گوشت در تأمین سلامت مردم، تصریح کرد: در سال جاری نظارت دربخش سلامت برنج را آغاز کردیم.

این مسئول با اشاره به اهمیت نوع و نحوه عرضه غذا در مدارس استان، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش در زمینه تأمین بهداشت لازم غذای مصرفی در مدارس و لزوم اجرای ورزش همگانی به‌منظور کاهش اضافه وزن دانش آموزان امضا شده است.

لزوم ارتقای سواد سلامت مردم برای کاهش هزینه درمان

جان‌بابایی با بیان لزوم ارتقای سواد سلامت مردم، افزود: سرانه سلامت "بودجه" بالا نیست، به همین دلیل هزینه بسیاری برای درمان بیماران صرف می‌شود.

وی ادامه داد: در حقیقت هزینه سلامت باید در بخش پیشگیری صرف شود تا بیماری ها کاهش یابد.

شرکت ماهان باید پاسخگو باشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره کمبود امکانات بیمارستان زیرآب برای مصدومان تصادف اتوبوس محور سوادکوه، اظهار کرد: در واقع شرکت هواپیمایی ماهان که امنیت مسافران را تأمین نکرده، باید زیرسوال برود و پاسخگو باشد نه دانشگاه علوم پزشکی مازندران.

این مسئول افزود: انتقال مصدومان پس از حادثه توسط هلیکوپترهای اورژانس صورت گرفت و پزشکان و پرستاران نهایت تلاش خود را در خدمات‌دهی به بیماران انجام دادند.

جان‌بابایی بیان کرد: کمبود پزشک متخصص در کل استان و همچنین زیرآب وجود دارد و باید همه تلاش کنیم تا مشکلات حل شود.

وی با اشاره به اهمیت انتقال سریع بیمار به مراکز درمانی در زمان حادثه، بیان کرد: معمولا در هیچ جای دنیا بیمارستان بزرگ در منطقه کوچکی مانند زیرآب نمی‌سازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: در سال جاری چهار آمبولانس در مسیر جاده‌ای استان و زیرآب گذاشتیم.

راه‌اندازی مرکز جامع سرطان در بیمارستان امام

این مسئول با بیان اینکه چهاز هزار تخت در بیمارستان‌های استان داریم، افزود: هزار تخت نیز تا چندماه آینده اضافه می‌شود.

جان‌بابایی اظهار کرد: مرکز جامع سرطان در حیاط بیمارستان امام (ره) ساری در پنج طبقه تا چند ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی بیشترین علت مرگ و میر مازندرانی‌ها را به دلیل بیماری دیابت و فشارخون عنوان کرد و گفت: تامین آب شرب سالم نیز از چالش‌های استان است که باید در برنامه ششم توسعه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه استان‌های مازندران و گیلان بیشترین میزان سزارین در کشور را دارند، افزود: طب مامایی در استان مغفول مانده که باید زمینه استفاده از توانایی این بخش فراهم شود.

این مسئول در پاسخ به سوالی درباره برخورد با خطاهای پزشکی، اذعان کرد: اشتباهات پزشکی همیشه وجود داشته و در حال حاضر نیز هست، در صورت ارائه مستندات با متخلفان برخورد می شود.

ارجاع پزشک متخلف دریافت‌کننده زیرمیزی به تعزیرات

جان‌بابایی از ارجاع پزشک متخلف در زمینه دریافت زیرمیزی به تعزیرات خبر داد و بیان کرد: در صورت مشاهده دریافت زیرمیزی از سوی پزشکان، به دانشگاه اطلاع دهید تا پیگیری لازم صورت گیرد.

وی در بخش درمانی با اشاره به اینکه کمبود امکانات آزمایشگاهی یکی از چالش های ما است، افزود: تجهیز آزمایشگاه‌ها را از بیمارستان امام و فاطمه زهرا (س) شروع کردیم و هم اکنون تمامی آزمایش ها در این مراکز انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره تخلف برخی از داروخانه ها نیز گفت: با توجه به تعداد داروخانه ها نظارت بر روی آنها کمی مشکل است.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار بلاغ پیرامون کمک به انجن‌های خیریه حمایت از بیماران، اظهار کرد: این انجمن‌ها مردم‌نهاد هستند و به‌صورت مستقل اداره می‌شوند.

جان‌بابایی در پاسخ به سوال دیگر پیرامون کمبود امکانات دیالیز در استان، افزود: چند مرکز دیالیز را در استان توسعه دادیم و در محمودآباد و جویبار در حال راه‌اندازی هستیم و به‌زودی در تمامی استان مرکز دیالیز خواهیم داشت.

وی درباره لزوم جمع‌آوری قلیان در استان نیز گفت: جمع‌آوری قلیان باید انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پاسخ به سئوال خبرنگار بلاغ درباره افزایش استفاده از خمیر مرغ در سوسیس و کالباس و از سویی گوشت یخ‌زده نامناسب که در اختیار این کارخانه‌ها قرار می‌گیرد، گفت: در حوزه استفاده از گوشت مرغ نظارت می‌کنیم و مسئول آن هستیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : شرکت هواپیمایی ماهان باید پاسخگو باشد/لزوم جمع‎آوری قلیان در مازندران

شرکت هواپیمایی ماهان باید پاسخگو باشد/لزوم جمع‎آوری قلیان در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر