صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رد طرح عجیب توسط شورای نگهبان؛

شورای نگهبان استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی را مغایر قانون اساسی دانست

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان طرح مجلس برای استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات بعدی مجلس را با اکثریت آراء مغایر با قانون اساسی دانست.

کد خبر : 22356

تاریخ انتشار : 09/02/1394 - 18:19


شورای نگهبان استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی را مغایر قانون اساسی دانست

به گزارش خط امید بهشهر، نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان تبصره 4 الحاقی به ماده 52 قانون انتخابات که از سوی نمایندگان پیشنهاد شده بود را مغایر با قانون اساسی دانست.

وی در بیان جزئیات تبصره مذکور که از سوی شورای نگهبان رد شده اظهار داشت: بر اساس این تبصره صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس در انتخابات بعدی نیز استمرار خواهد داشت و چنانچه شورای نگهبان در مورد عدم صلاحیت نمایندگان تا 15 روز قبل از تبلیغات انتخاباتی نکته‌ای را مطرح نکند صلاحیت نمایندگان به منزله تائید تلقی می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور که پیش از مورد ایراد شورا قرار گرفته و ایرادات در مجلس اصلاح شده بود مورد تائید اعضا قرار گرفت.

ابراهیمیان خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه طرح پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که موارد متعددی از آن مغایر با قانون اساسی دانسته و به مجلس اعاده داده شد.

وی افزود:‌ طرح یک فوریت استفساریه تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که در این طرح سؤال شده بود که آیا دانشجویان ورودی سال 88 به دانشکده‌های تربیت‌دبیر نیز مشمول این طرح هستند یا خیر که البته این استفساریه بله بود، که با اکثریت اعضای این شورا این طرح به تصویب رسید.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان گفت: طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی مجلس نیز در جلسه آتی شورا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : شورای نگهبان استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی را مغایر قانون اساسی دانست

شورای نگهبان استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی را مغایر قانون اساسی دانست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر