صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امیر اسماعیلی در جمع طلاب و روحانیون:

هیچ سازشی با آمریکا نخواهد شد/ هم با دشمن خارجی مواجهیم هم داخلی/ پدافند هوایی وابسته به S300 نیست

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم گفت: هیچگاه هیچ سازشی با آمریکا حاصل نخواهد شد چون مقاصد و منافع ما با آنها متفاوت است.

کد خبر : 22258

تاریخ انتشار : 08/02/1394 - 13:27


هیچ سازشی با آمریکا نخواهد شد/ هم با دشمن خارجی مواجهیم هم داخلی/ پدافند هوایی وابسته به S300 نیست

به گزارش خط امید بهشهر، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) صبح امروز طی سخنانی در جمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی تهران با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 گفت: اگر پای میز مذاکرات هستیم برای همه ما روشن است که که این کار برای روشن شدن حقانیت ماست نه برای اینکه برسر همه چیز مذاکره کنیم و به توافق برسیم.

وی تصریح کرد: هیچگاه هیچ سازشی با امریکا حاصل نخواهد شد چون مقاصد و منافع ما با آنها متفاوت است.

اسماعیلی افزود: امروز ما هم با دشمن خارجی مواجهیم و هم داخلی و نباید تصور کنیم که دشمن فقط در خارج از مرزهاست.

وی افزود: مخالفت با هویت، تضعیف ارکان نظام از جمله ولایت فقیه، تضعیف روحانیت و جدایی دسن از سیاست از برنامه‌های دشمن با نظام اسلامی است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با بیان اینکه دشمن روی جدایی دین از سیاست کار می‌کند‎، اظهار داشت: دشمن داخلی و خارجی تلاش می‌کنند، تا دین را ناکارآمد نشان داده و به ترویج آزادی وارداتی و یاس و ناامیدی کاذب بپردازند.

اسماعیلی گفت: برخی از سیاسیون اصل کار خود را رها کرده و گاهی خلط وظیفه میک‌نند یعنی به وظیفه خود در جامعه توجه نمی‌کنند و به همین دلیل دچار مسایلی مثل فتنه 78 و 88 می‌شوند.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: اشاعه ناکارآمدی دولت از باب سیاسی و انزوای سیاسی از دیگر اقدامات دشمن است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: یکی از مسایلی که اگر سیاسیون داخلی به آن توجه نکنند موجب انزوای سیاسی می شود، کوباندن یکدیگر و مشاجره است که می تواند ابتدای انحراف باشد.
وی، مهمترین تهدیدها را در حوزه هوایی دانشت و افزود: اگر یمن پدافند هوایی قوی داشت و سیلی محکمی به آل سعود میزد و تعدادی از هواپیماهای این «آل از خدا بی خبر» را ساقط می‌کردند تکلیف جنگ همان روزهای اول مشخص می‌شد‎.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: برای همین است که امریکایی ها می آیند برای مذاکره و بعد میگویند مذاکره روی موشکها باشد اما زهی خیال باطل. اینها را نه از شما خریدیم و نه از شما بدست آوردیم. اینها بدست جوانان خودمان تولید شده‎ است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به فعالیت گروهک های تروریستی در کشورهای اطراف گفت: داعش جرات حمله به ایران را ندارد چون مرزنشینان ما، مادر آنها را از به دنیا اوردنشان پشیمان میکنند و کار اصل به نیروهای مسلح نمی‌کشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سامانه های پدافند هوایی سپاه و ارتش تحت کنترل عملیاتی قرارگاه خاتم از مراکز هسته ای حفاظت می‌کنند‎، تصریح کرد: زمانی می‌گفتند ما توان شناسایی هواپیماهای رادار گریز B2 و RQ و هرمس را نداریم اما الان سامانه‌های راداری تولید کرده ایم که برد آنها تا 3 هزار کیلومتر می‌رسد.

اسماعیلی درخصوص موضوع S300 نیز گفت: برخی می گویند چرا وقتی S300 داخلی دارید، دنبال مدل روسی آن هستید. کسی دنبال آن نیست بلکه تعهدی چند سال قبل بسته شده و باید به آن پایبند باشند. ما دنبال سیستم نیستیم دنبال تعهدیم که الان هم در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پدافند هوایی وابسته به S300 نیست، تاکید کرد: امروز بدون S300 هم کاملیم و می‌توانیم از خود دفاع کنیم‎.
این فرمانده عالیرتبه نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: نتیجه مذاکرات هرچه باشد ما به تهدیدات امروز و فردا فکر کرده و «شب حمله ای» عمل می‌کنیم.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به توانمندی پدافند هوایی کشور گفت: یک بار رئیس جمهور کشوری قصد داشت بدون هواهنگی از فضای کشور ما عبور کند تا در کنفرانسی در یک کشور دیگر شرکت کند، اما این اجازه را به هواپیمای او ندادیم و حدود ۲ ساعت بیرون مرزهای کشور نگه داشتیم تا اینکه خلبان آن هواپیما عذرخواهی کرد و مساله حل شد. خیلی ها به ما فشار آوردند اما ما فقط از حضرت آقا دستور می‌گیریم.

وی همچنین با اشاره به تقدیر ایکائو از تامین امنیت آسمان کشورمان گفت: قبل از بحث اکراین، روزانه 400 فروند هواپیما وارد فضای کشور می شد اما بعد از آن و قضایای داعش در عراق این رقم به 1200 فروند رسید که همه این هواپیماها با هماهنگی قرارگاه پدافند هوایی خاتم النبیا(ص) وارد کشور می شوند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : هیچ سازشی با آمریکا نخواهد شد/ هم با دشمن خارجی مواجهیم هم داخلی/ پدافند هوایی وابسته به S300 نیست

هیچ سازشی با آمریکا نخواهد شد/ هم با دشمن خارجی مواجهیم هم داخلی/ پدافند هوایی وابسته به S300 نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر