صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

رفع مشکلات مازندران در همایش‌های پایتخت!

استفاده از ظرفیت مازندرانی‌های خارج از استان برای رفع مشکلات اقدام خوبی است ولی اگر هر اداره‌کلی که در استان وجود دارد، بخواهد همایشی در تهران برگزار کند، بیشتر وقت مدیران در راه تهران به مازندران صرف می‌شود.

کد خبر : 22006

تاریخ انتشار : 06/02/1394 - 12:43


رفع مشکلات مازندران در همایش‌های پایتخت!

به گزارش خط امید بهشهر _ استانداری مازندران این‌روزها درگیر برگزاری همایش‌های متعددی بود، برگزاری همایش ادواری استانداران مازندران و نیز برگزاری همایش نخبگان مازندرانی مقیم تهران که روزهای آینده هم باید در همایشی که مسئولان آموزش و پرورش متولی برگزاری آن هستند، شرکت کنند.

برقراری ارتباط و جمع کردن مدیران ادوار گذشته و نیز دعوت از نخبگان، اقدام خوبی است، به‌شرطی که مسئولان و خود استان در حین برگزاری این همایش‎ها دچار حاشیه نشود و هدف برگزاری همایش که همان توسعه استان است، فدای حواشی نشود.

نداشتن وحدت، نگاه صرف سیاسی به مسائل توسعه‌ای استان، جنگ شهرها و خودبرتری‌بینی برخی از متولیان استان، عدم مشورت پذیری، قانع نبودن به حق، استفاده از منابع و مصارف استان به نفع مسائل شخصی، این‌ها مسائل ریشه‌ای است که در خود استان باید حل شود، استفاده از تجربیات استانداران سابق چندان در توسعه استان اثرگذار نیست، به این دلیل که آنها خودشان هم درگیر اینگونه مسائل بودند و حتی برخی‌ها به اینگونه مسائل دامن می‌زدند حتی شاید برخی از مشکلات استان که از قبل به‌وجود آمد و همچنان نیز دامن‌گیر استان هست، به‌نوعی از عملکرد ضعیف آنها به‌وجود آمده باشد.

در همایش اخیر تهران که در سالن کتابخانه ملی به میزبانی صالحی‌امیری برگزار شد، در ظاهر و اینطور که از خبرها به گوش رسید، اقدام خاصی برای توسعه استان انجام نشد و به دو سخنرانی و نیز اجرای کنسرت موسیقی فدایی خواننده قدیمی مازندرانی ختم شد و در حاشیه نیز مشخصات افراد شرکت‌کننده دریافت شد.

مسئولان اثرگذار مازندرانی مقیم تهران آن‌طور که در تصاویر منتشر شد، آنقدر درگیر مسائل کاری خودشان هستند که اصلاً شاید سالی یک بار هم در مازندران حضور پیدا نکنند و اصلاً خودشان را تافته جدابافته بدانند.

روزهای آینده تعیین می‌کند که این همایش چقدر در توسعه استان اثرگذار خواهد بود، به این دلیل که استاندار مازندران از جمع‌آوری اطلاعات نخبگان مازندرانی مقیم تهران خبر داد و بیان کرد: این همایش صرفاً برای شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادهای مازندرانی‌ها بود.

از دیگر حواشی این همایش حضور پرشور مدیران استانی بود، به‌طوری که بسیاری از صندلی‌های سالن به مدیران استان اختصاص پیدا کرد، آن‌طور که در سایت استانداری مازندران مطرح شد، بسیاری از مدیران استانی به‌همراه اعوان و انصار خویش در این همایش حضور داشتند.

نکته آخر اینکه استفاده از ظرفیت مازندرانی‌های خارج از استان برای رفع مشکلات اقدام خوبی است ولی اگر هر اداره‌کلی که در استان وجود دارد، بخواهد همایشی در تهران برگزار کند، بیشتر وقت مدیران در راه تهران به مازندران صرف می‌شود.

از طرفی وقتی مدیر ارشد استان برنامه استفاده از ظرفیت مازندرانی‌های مقیم تهران را در برنامه کاری خویش قرار داد، دیگر ادارات نیز می‎توانند، چالش‌ها و مشکلات را از این کانال پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام کنند؛ باشد که همه این اقدامات گامی را برای برون‎رفت از مشکلات استان ایجاد کند.

 


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : رفع مشکلات مازندران در همایش‌های پایتخت!

رفع مشکلات مازندران در همایش‌های پایتخت!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر