صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مهاجرت روستانشینان نکا به شهر به‌دلیل کمبود امکانات

نبود راه مناسب و خدمات از تولیدات روستایی مازندران می‌کاهد

تنها راه دسترسی مردم این روستا به شهر، یک دستگاه مینی‌بوس قدیمی و فرسوده است، مردم این روستا برای رفت‎وآمد به شهر، با خودروی سواری، 30 هزار تومان باید کرایه پرداخت کنند تا در مواقع ضروری برای درمان به شهر بروند، که در توان آنها نیست.

کد خبر : 22005

تاریخ انتشار : 06/02/1394 - 12:41


نبود راه مناسب و خدمات از تولیدات روستایی مازندران می‌کاهد

به گزارش خط امید بهشهر _ روستاهایی در مازندران هستند که با پیشرفت فن‎آوری و تکنولوژی اما هنوز از داشتن راه و جاده مناسب محروم هستند و همین مشکلات موجب می‌شود جمعیت روستاها که می‌توانند منابع خوب تولیدات کشاورزی و دامی باشند و به اقتصاد جامعه کمک کنند، به شهرها مهاجرت کرده و مصرف‌کننده می‌شوند؛ در صورتی که مسئولان با کم‌ترین هزینه در زمینه ساخت و بهسازی راه‌های روستایی می‌توانند بسیاری از مشکلات جامعه را در زمینه‎های مختلف رفع کنند.

روستای للرد نکا در مجاورت روستای گلورد قرار دارد که 45 کیلومتر با شهر فاصله دارد و مهم‌ترین مشکل این روستا در حال حاضر نداشتن جاده مناسب است؛ دهیار روستای للرد در گفت‌وگو با بلاغ با اشاره به اینکه للرد در گذشته 200 خانوار جمعیت ثابت داشت، گفت: در حال حاضر این روستا 87 خانوار بیشتر جمعیت ندارد و بقیه اهالی برای دسترسی به امکانات بهداشتی و تحصیلی به شهر مهاجرت کردند.

سعيد نجفی خاطرنشان کرد: در صورتی که 5 کیلومتر از جاده این روستا مناسب‌سازی و بهسازی شود، بسیاری از مشکلات مردم رفع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تنها راه دسترسی مردم این روستا به شهر، یک دستگاه مینی‌بوس قدیمی و فرسوده است، اظهار کرد: مردم این روستا برای رفت‎وآمد به شهر، با خودروی سواری، 30 هزار تومان باید کرایه پرداخت کنند تا در مواقع ضروری برای درمان به شهر بروند، که در توان آنها نیست.

دهیار روستای للرد بیان کرد: از مسئولان بهداشت شهرستان درخواست خانه بهداشت کردیم اما آنها موافقت نکردند و گفتند باید جمعت ثابت روستای للرد به 500 نفر برسد، در صورتی که در ایام تعطیل به‌ویژه نوروز و تابستان جمعیت شناور این روستا به بیش از 500 نفر هم می‎رسد.

نجفی تصریح کرد: این روستا در حال حاضر یک مدرسه 6 کلاسه ابتدایی، نانوایی، پایگاه بسیج، مسجد و یک امامزاده دارد که در تعطیلات زائران فراوانی دارد که در گذشته درآمد آن صرف عمران و آبادی روستا می‎شد اما در حال حاضر مسئولیت آن را اداره اوقاف به‌عهده گرفته است.

وی اظهار کرد: شغل مردم این روستا بیشتر کشاورزی و دامداری است و در این روستا گل‌گاوزبان کشت می‌شود که سالانه 100 میلیون تومان مردم این روستا از فروش آن درآمد کسب می‌کنند.

دهيار روستای للرد يادآور شد: هرچند برای رفع مشكل اين روستا مسئولان چندين بار وعده دادند اما تاكنون اين وعده‎ها عملی نشد.

 


منبع : بلاغ

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : نبود راه مناسب و خدمات از تولیدات روستایی مازندران می‌کاهد

نبود راه مناسب و خدمات از تولیدات روستایی مازندران می‌کاهد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر