صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
تحولات «سیاسی ــ امنیتی» یمن

ادامه تجاوز مرزی عربستان به یمن؛ شلیک بیش از ۴۵ موشک به استان «صعده»

در حالی که جنگنده‌های عربستان بمباران هوایی مناطق مختلف یمن را ادامه می‌دهند، گارد مرزی سعودی از شب گذشته (شنبه) مناطق مرزی در استان «صعده» واقع در شمال یمن را با توپخانه و موشک هدف قرار می‌دهند.

کد خبر : 22003

تاریخ انتشار : 06/02/1394 - 12:10


ادامه تجاوز مرزی عربستان به یمن؛ شلیک بیش از ۴۵ موشک به استان «صعده»

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از خبرگزاری رسمی یمن سبأ، عربستان سعودی همچنان حمله‌های هوایی و موشکی خود را از زمین و هوا به مناطق مرزی یمن از جمله شهرستان‌های استان صعده ادامه می‌دهد.
یک منبع محلی در استان صعده به سبأ، گفت: «دشمن (عربستان) بیش از 45 موشک و راکت به شهرستان مرزی «الظاهر» شلیک کرد و منطقه کتفا در شهرستان «منبه» را با چندین موشک و شهرستان «باقم» را با سلاح‌های سنگین و توپخانه هدف قرار داد».
این منبع تصریح کرد: «مناطق مرزی به‌صورت مداوم با توپخانه و خمپاره هدف حمله قرار می‌گیرند که موجب تخریب تعداد زیادی از ساختمان‌های خصوصی و اموال عمومی و مزارع مردم شده است».
سبأ، همچنین گزارش داد که بر اثر حمله جنگنده‌های سعودی به استان حجه دو شهروند یمنی شهید و بیش از 9 تن دیگر زخمی شدند.
در همین رابطه روز گذشته (شنبه) مقامات سعودی گذرگاه مرزی «الودیعه» در مرز با یمن و در استان شروره در منطقه نجران را مسدود اعلام کردند.
بحران آب در مناطق مختلف یمن
یکی از جوانب دیگر مشکلات مردم یمن بعد از حملات جنگنده‌های عربستان سعودی به این کشور، مشکل خشکی و کمبود آب آشامیدنی است به‌ویژه در روستاهایی که شاهد بازگشت هزاران شهروند یمنی بوده‌اند.
به‌گفته شهروندان یمنی قیمت آب در کشورشان در چند هفته اخیر به‌دلیل کمبود سوخت، شاهد افزایشی چشمگیر بوده است.
جنگنده‌های سعودی به کامیون حامل مواد غذایی هم رحم نمی‌کنند
جنگنده های سعودی کامیون‌های حامل مواد غذایی را در منطقه «البرج» واقع در استان تعز یمن هدف قرار دادند.
جنگنده های سعودی کامیون‌های حامل مواد غذایی را در منطقه البرج در استان تعز واقع در جنوب یمن هدف قرار دادند.
در همین رابطه بعد از حملات جنگنده‌های عربستان سعودی به این کشور، مشکل کمبود آب آشامیدنی به‌ویژه در روستاهایی که شاهد بازگشت هزاران شهروند یمنی بوده‌اند به شدت افزایش یافته است.
جنگنده‌های عربستان سعودی روز 6 فروردین (26 مارس) در عملیاتی تحت عنوان «طوفان قاطعیت» به صنعا پایتخت یمن و چندین شهر دیگر این کشور حمله کردند. این حملات مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف قرار داد.
«احمد عسیری» سخنگوی عملیات موسوم به «طوفان قاطع» اول اردیبهشت ماه  (21 آوریل) پایان این عملیات را اعلام کرد. عربستان سعودی همچنین اعلام کرد که پایان عملیات بنا بر درخواست منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن صورت گرفته است.
عسیری در سخنان خود همچنین تأکید کرد که عربستان هرگاه که مناسب ببیند برای توقف آنچه تحرکات حوثی‌ها خواند، در یمن دخالت خواهد کرد.
در حالی که عربستان در هنگام شروع حمله به یمن هدف این عملیات را حمایت از مشروعیت و بازگشت منصور هادی به قدرت اعلام کرده بود ولی بعد از اعلان پایان جنگ هنوز درگیری کمیته‌های مردمی با عناصر وابسته به منصور هادی و القاعده در جنوب یمن همچنان ادامه دارد.
تحولات سیاسی یمن
افشاگری جدید فرستاده سابق سازمان ملل به یمن
روزنامه‌های آمریکایی نوشتند که فرستاده سابق سازمان ملل به یمن که از سمتش کناره گیری کرده است چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران حقایقی را فاش کرده است که برای اردوگاه عملیات موسوم به طوفان قاطع غافلگیر کننده بود.
ابعاد تجاوز آل‌سعود به یک کشور عربی ــ 2
اثبات دروغ بزرگ سعودی‌ها و سریال رسوایی‌های جنگ‌افروزان
سعودی‌ها در حالی از طریق رسانه‌های پرتعداد وابسته به خود به‌دروغ مدعی موفقیت جنگ‌افروزی علیه ملت یمن به‌نام حمایت از آنها شده‌اند که واقعیت‌ها خلاف آن را نشان می‌دهد و دلایل متعددی در رد ادعای آنها وجود دارد.
اختلافات اردن و عربستان در مورد جنگ یمن بالا گرفت
نخست‌وزیر اسبق فرانسه از بروز اختلافات شدید بین اردن و عربستان در مورد جنگ یمن خبر داد.
فرانسوا فیون نخست ‌وزیر اسبق فرانسه از ناراحتی شدید مقامات اردن در رابطه با عدم تماس‌ و هماهنگی‌های اندک عربستان سعودی با آن‌ها خبر داده است.
فیون در دیدار با دیپلمات‌ هایی که در امان پایتخت اردن انجام داده از احساس ناامیدی گسترده در اردن نسبت به عربستان سعودی به ویژه در زمینه عدم مشورت و هماهنگی‌ها در مورد بهترین راهکارهای رهبری جهان اسلام و دولت‌های عربی در زمینه مبارزه با تروریسم خبر داده است.
انقلاب یمن؛ جنگ مستضعفان بر ضد فساد و ویژه خواری
 روزنامه السفیر لبنان با تشریح شرایط عمومی یمن در آستانه انقلاب مردمی در این کشور، این انقلاب را نتیجه رویکرد عمومی مردم فقیر یمن برای مبارزه با فساد دولتی و ویژه خواری دانست.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : ادامه تجاوز مرزی عربستان به یمن؛ شلیک بیش از ۴۵ موشک به استان «صعده»

ادامه تجاوز مرزی عربستان به یمن؛ شلیک بیش از ۴۵ موشک به استان «صعده»

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر