صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس انتقال خون چالوس:

انتقال خون چالوس پزشک ندارد

رئیس انتقال خون چالوس گفت: چون حقوق و مزایای سازمان انتقال خون از مراکز درمانی دیگر پایین‌تر است، پزشکان حاضر به همکاری با ما نیستند.

کد خبر : 22002

تاریخ انتشار : 06/02/1394 - 12:30


انتقال خون چالوس پزشک ندارد

به گزارش خط امید بهشهر _ کامبیز کیادلیری با بیان اینکه وضعیت ذخایر خون و فرآورده‌های خونی در چالوس ایده‌آل است، اظهار کرد: در مرکز انتقال خون چالوس روزانه 50 واحد خون اهدا می‌شود که نسبت به سرانه جمعیتی آن خیلی‌خوب است و از متوسط کشور که روزانه 25 نفر از هر هزار نفر است، خیلی بالاتر هستیم.

وی افزود: در این مرکز ماهانه حدود سه هزار واحد فرآورده خونی تهیه می‌شود که دو سوم آن در مراکز درمانی غرب مازندران توزیع شده و بقیه به‌صورت ذخیره نگهداری می‌شود.

رئیس انتقال خون چالوس ادامه داد: تلاش ما همواره بر این بوده که اهدای خون توسط افراد به‎صورت مستمر انجام شود و بر اساس بانک اطلاعاتی ما، در حال حاضر بیش از 70 درصد از اهداکنندگان بیش از یک بار خون اهدا کرده‌اند.

این مسئول تصریح کرد: البته به علت شیوع برخی بیماری‌های خونی، تصادفات جاده‌ای و نیز برخی عمل‌های جراحی سنگین، نیاز به خون در مراکز پزشکی بیشتر شده است و زمانی به تعادل در این زمینه می‌رسیم که از هر 100 نفر 50 نفر خون اهدا کنند.

کیادلیری با اشاره به اینکه در حال حاضر پزشکی در انتقال خون چالوس حضور ندارد، تأکید کرد: خون‌گیری بدون حضور پزشک ممنوع است، اما برای تأمین ذخیره خون مورد نیاز منطقه مجبور به این کار هستیم، البته کارمندان ما از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: چون حقوق و مزایای پرداختی از سوی سازمان انتقال خون به پزشکان قابل مقایسه با سایر بخش‌های درمانی نیست، پزشکان ترجیح می‌دهند در جاهای دیگر مشغول طبابت شوند، پزشکان خانواده در حال حاضر حدود 10 برابر حقوق سازمان انتقال خون درآمد دارند.

رئیس انتقال خون چالوس با بیان اینکه مشکل اصلی این مرکز مشکلات اعتباری و نیروی انسانی است، گفت: چهار سال است با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، در حقیقت باید 25 نفر کارمند داشته باشیم که فقط 14 نفر هستیم.

این مسئول در پایان گفت: ظرفیت شهرستان چالوس از نظر اهدای خون بیشتر از این‌ها است، در واقع باید هم صبح و عصر خون‌گیری داشته باشیم، اما به‌علت کمبود نیرو فقط صبح‌ها این کار را می‌کنیم.

 


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : انتقال خون چالوس پزشک ندارد

انتقال خون چالوس پزشک ندارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر