صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ماجرای حضور مهدی هاشمی در استرالیا در دهه ۷۰به روایت قدیری ابیانه

مهدی هاشمی برای تحصیل به استرالیا آمده بود اما به دنبال حمله منافقین به سفارت ایران در استرالیا، نگرانی های امنیتی پیش آمد و وی به ایران بازگشت.

کد خبر : 21996

تاریخ انتشار : 06/02/1394 - 10:06


ماجرای حضور مهدی هاشمی در استرالیا در دهه ۷۰به روایت قدیری ابیانه

به گزارش خط امید بهشهر، قدیری ابیانه با رد ادعای هوشنگ بوذری گفت: مهدی هاشمی برای تحصیل به استرالیا آمده بود اما به دنبال حمله منافقین به سفارت ایران در استرالیا، نگرانی های امنیتی پیش آمد و وی به ایران بازگشت.

هوشنگ بوذری فردی که در ویدئو اعترافات یزدان پناه اسم وی آمده در گفت و گو با سایت ضد انقلاب خودنویس گفت:"....  اضافه کنم که برخلاف آن چیزی که شایع است، آقای مهدی هاشمی و عباس یزدانپناه یزدی، مدتی به دلایل امنیتی به استرالیا فرستاده شده بودند که البته می‌گفتند برای ادامه تحصیل بوده است. اطلاعات من می‌گوید که مهدی بیشتر از هفت ماه در استرالیا نبوده است و محمد حسن قدیری ابیانه از طرف آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان سفیر به استرالیا گسیل شد، و مدتی هم نقش مراقب و میزبان این دو را بر عهده داشت."

برای روشن شدن ابعاد این مسئله با دکتر قدیری ابیانه که در برهه ای سفیر ایران در استرالیا بود به گفت و گو نشستیم.

محمد حسین قدیری ابیانه، سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا در گفت و گو با سراج24 با اشاره به شخصیت هوشنگ بوذری گفت: هوشنگ بوذری در سالهای ابتدای انقلاب جذب وزارت امور خارجه شده بود و قرار شد برای شروع به کار زیر نظر اینجانب فعالیت کند.
وی افزود: بوذری تحصیل کرده ایتالیاست و خود را عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان معرفی کرده بود؛ چون من خود بنیانگذار انجمن اسلامی در ایتالیا بودم، متوجه دروغ بودن ادعای او شدم و بررسی هایی صورت گرفت و مشخص شد، وی جاسوس است.
قدیری ابیانه عنوان کرد: پس از محرز شدن جاسوس بودن بوذری، او از وزارت امور خارجه اخراج شد، به صدا و سیما نقل مکان کرد و من پیگیری کردم و صدا و سیما نیز وی را اخراج کرد و به ناچار به وزارت نفت رفت.
سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا گفت: در نهایت این فرد از سوی وزارت اطلاعات به عنوان جاسوس بیگانه شناسایی شد اما او توانست از کشور فرار کند؛ بوذری قطعا جاسوس دوره دیده بیگانگان است.
وی همچنین در مورد ادعای بوذری گفت: مهدی هاشمی برای تحصیل به استرالیا آمده بود اما به دنبال حمله منافقین به سفارت ایران در استرالیا، نگرانی های امنیتی پیش آمد و وی به ایران بازگشت.
سفیر اسبق ایران در استرالیا عنوان کرد: آقای یزدان پناه نیز در استرالیا به سر می برد و جزء دوستان مهدی هاشمی محسوب می شد، من هم سفیر بودم و طبیعتا با مهدی هاشمی ارتباط نزدیکی در استرالیا داشتم و در استرالیا هیچ مشکلی در رابطه با او و نیز یزدان پناه مشاهده نکردم.
وی با رد این ادعای بوذری مبنی بر اینکه آقای هاشمی رفسنجانی وی را برای مراقبت از مهدی هاشمی به عنوان سفیر استرالیا انتخاب کرده بود، گفت: بعد از اینکه حکم سفارت برای من زده شد، طبق روال دستگاه دیپلماسی که در مورد همه سفرا اجرا می شود، با آقای هاشمی رفسنجانی(رئیس جمهور وقت) ملاقات داشتم و این ملاقات نیز طبق قانون بود و آنجا فهمیدم که مهدی هاشمی در استرالیا به سر می برد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : ماجرای حضور مهدی هاشمی در استرالیا در دهه ۷۰به روایت قدیری ابیانه

ماجرای حضور مهدی هاشمی در استرالیا در دهه ۷۰به روایت قدیری ابیانه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر