صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سرعت‌گیر یا قلنج‌گیرهای بدون علائم در سطح شهر گلوگاه/تصاویر

ساخت سرعت‌گیرها از نظر کمیت و کیفیت جای بحث دارد، چرا که برخی از این سرعت‌گیرها بیشتر قلنج‌گیر هستند تا سرعت‌گیر، البته شاید اسم نفس‌گیر و جانکاه، زیبنده‌ترین نام برای خاکریزهای آسفالتی موجود در شهر و دیار ما باشد.

کد خبر : 21804

تاریخ انتشار : 03/02/1394 - 12:58


سرعت‌گیر یا قلنج‌گیرهای بدون علائم در سطح شهر گلوگاه/تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر _ افزایش روزافزون و قارچ‌گونه سرعت‌گیرهای بدون علائم و رنگ در سطح این شهرستان، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

سرعت‌گیرها به‌عنوان یکی از ابزارهای کنترل و آرام‌سازی ترافیک مطرح هستند که در نقاط مختلف دنیا استفاده می‌شوند تا از این طریق بتوان سرعت وسایل نقلیه را کنترل کرد و رفتار رانندگان را تغییر داد و در نتیجه، شرایط ایمنی را برای کاربران معبر بهبود بخشید.

 

http://www.anghanews.ir/wp-content/uploads/2015/04/126.jpg

 

البته در سطح شهر گلوگاه و حداقل استان مازندران ساخت سرعت‌گیرها از نظر کمیت و کیفیت جای بحث دارد، چرا که برخی از این سرعت‌گیرها بیشتر قلنج‌گیر هستند تا سرعت‌گیر، البته شاید اسم نفس‌گیر و جانکاه، زیبنده‌ترین نام برای خاکریزهای آسفالتی موجود در شهر و دیار ما باشد.

وجود سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌ها در معابر و شهرها، مشکلات زیادی از قبیل آسیب دیدن جلوبندی، سیستم ترمز و کلاچ خودروها و وسایل نقلیه، بالا رفتن مصرف سوخت و افزایش آلودگی هوا و همچنین تأثیر منفی در سرویس‌دهی وسایل نقلیه اورژانسی را به‌دنبال دارد.
 

 

http://www.anghanews.ir/wp-content/uploads/2015/04/215.jpg

 

وجود تابلو و علائم هشداردهنده چند متر قبل از سرعت‌گیرها برای اطلاع راننده امری اجتناب‌ناپذیر است، در صورتی‌ که نه تنها از تابلو و علائم خبری نیست بلکه سرعت‌گیرهایی از جنس آسفالت نیز بعضاً بدون رنگ هستند یا رنگ مناسبی ندارن.

در خیابان ۱۵ خرداد، بیش از ۵ سرعت‌گیر وجود دارد که برخی با فاصله‌ای تقریباً ۵۰ متر از هم احداث شده که منطقی به‌نظر نمی‌رسد.


منبع : عنقا نیوز

 

  

دیدگاه شما در مورد : سرعت‌گیر یا قلنج‌گیرهای بدون علائم در سطح شهر گلوگاه/تصاویر

سرعت‌گیر یا قلنج‌گیرهای بدون علائم در سطح شهر گلوگاه/تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر