صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فراموشی آثار تاریخی 300 ساله

تخریب ابنیه قدیمی در قائم‎شهر/پل‌های تاریخی این شهر در معرض نابودی است

بخشدار مرکزی قائم‌شهر گفت: بسیاری از آثار تاریخی این شهرستان که بیش از 300 سال قدمت دارد با ساخت مکان‌های جدید برای جذب گردشگر، به فراموشی سپرده شد.

کد خبر : 21772

تاریخ انتشار : 01/02/1394 - 20:30


تخریب ابنیه قدیمی در قائم‎شهر/پل‌های تاریخی این شهر در معرض نابودی است

به گزارش خط امید بهشهر _ حجت‎الله مولایی در جلسه ستاد جذب گردشگر قائم‌شهر با بیان اینکه بسیاری از حمام‌های قدیمی که در روستاها واقع شده است، به‌دلیل بی‌توجهی اداره میراث‌ فرهنگی این شهرستان از بین رفته‌اند، اظهار کرد: با ساخت مکان‌های جدید برای جذب گردشگر، بسیاری از آثار تاریخی که بیش از 300 سال قدمت دارد، به فراموشی سپرده شد.

وی با تاکید بر اینکه پل‌های تاریخی که از دوران صفوی تاکنون در روستا وجود دارد، باید مرمت شود، افزود: اگر اقدامات لازم برای مرمت این پل‌ها انجام نشود این آثار تاریخی به نابودی کشانده می‌شوند.

بخشدار مرکزی قائم‎شهر تصریح کرد: برای جذب گردشگر در روستاها باید فرهنگ‌سازی شود که حضور یک توریست در منطقه هرگز به طبیعت و مذهب آنها ضربه‌ای وارد نمی‌کند.

* راه‌اندازی تورهای یک‌روزه گردشگری دانش‌آموزان

این مسئول درباره تورهای یک‌روزه گردشگری دانش‌آموزان در روستاهای قائم‌شهر، بیان کرد: با آموزش و پرورش هماهنگی‌های لازم شکل گرفت تا دانش‌آموزان با جاذبه‌های دیدنی روستاهای شهر خود در یک روز آشنا شوند.

مولایی با بیان اینکه دانش‎آموزان با یادگیری فرهنگ گردشگری می‎توانند در آینده در جذب گردشگر تأثیرگذار باشند، گفت: دانش‎آموزان نسل آینده را تشکیل می‌دهند و با آموزش باید گردشگری را به یک فرهنگ تبدیل کنند.

معاون فرماندار قائم‌شهر نیز با بیان اینکه تاکنون در حوزه گردشگری شهری بسیار ضعیف عمل کرده‎ایم، اظهار کرد: قائم‌شهر قطب مرکبات و ورزش در کشور است اما در حوزه شهری از این نمادها برای جذابیت فضای شهری و حضور گردشگر استفاده نشده است.

ایمان پویامهر با تأکید بر اینکه باید در مرکز شهر نماد مشخص ایجاد شود تا مسافران، قائم‌شهر را با نمادهایش بشناسد، افزود: ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌تواند به جذب گردشگر کمک کند.

وی با بیان اینکه امسال به گردشگری در روستاها توجه ویژه‌ای شده است و باید در این راستا شرایطی برای زیرساخت‌ها ایجاد شود، یادآور شد: روستاهای قائم‌شهر دارای آب‌بندان‎های زیبایی است که با دعوت سرمایه‌گذار می‎توانیم فرصت‎های خوبی برای جذب گردشگر ایجاد کنیم.

معاون فرماندار قائم‌شهر با درخواست از مسئولان اداره جهادکشاورزی برای جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز در روستاها خاطرنشان کرد: روستاهای قائم‌شهر از منظره‌های زیبایی برخوردار است که با توجه به جذب گردشگر باید از نابودی طبیعت نیز جلوگیری شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : تخریب ابنیه قدیمی در قائم‎شهر/پل‌های تاریخی این شهر در معرض نابودی است

تخریب ابنیه قدیمی در قائم‎شهر/پل‌های تاریخی این شهر در معرض نابودی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر