صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

رئیس‌کل دادگستری مازندران: ساخت‌وسازهای غیرقانونی مازیچال تخریب می‌شود

جمعی از مردم کلاردشت در اعتراض به تبعیض‌های اعمال شده در تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز، در ورودی فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

کد خبر : 21733

تاریخ انتشار : 01/02/1394 - 11:16


رئیس‌کل دادگستری مازندران: ساخت‌وسازهای غیرقانونی مازیچال تخریب می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد در حاشیه بازدید از مازیچال کلاردشت، بازدید از راه منطقه جنگلی مازیچال و ساخت‌وسازهای انجام‌شده در این منطقه را از اهداف بازدید اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته درخواستی از سوی ساکنان منطقه، ارسال شده که تقاضای شن‌ریزی جاده و ارائه خدمات آب، برق و تلفن را داشتند، افزود: همچنین منابع طبیعی نیز اعلام کرده بود که راه دسترسی مازیچال مربوط به منابع طبیعی است و نباید تخریب شود و ما از تخریب راه جلوگیری کردیم.

رئیس‌کل دادگستری مازندران با اشاره به بازدید از مازیچال، یادآور شد: ساخت‌وسازهای این منطقه دو نوع بوده که یک دسته دارای قدمت هستند و برخی نیز به‌صورت ویلا از سال ۸۵ به بعد ساخته شده است.

این مسئول اظهار کرد: ساختمان‌هایی که در این منطقه وجود دارد، مربوط به اقامت دائم نیست و ساکنان آن به‌صورت مقطعی حضور دارند.

تقوی‌فرد درباره کددار شدن روستای مازیچال، گفت: مرجع تصویب و کددار شدن روستا، وزارت کشور است و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند و باید بررسی شود که آیا شرایط روستا شدن مازیچال رعایت شده است یا خیر؟

وی گفت: همچنین با توجه به اینکه راه دسترسی به مازیچال مربوط به منابع طبیعی است، باید ترمیم شود نه تعریض، زیرا به اکوسیستم و گونه گیاهی آسیب می‌زند.

ساخت‌وسازهای غیرمجاز «مازیچال» را دریابید

جمعی از مردم کلاردشت در اعتراض به تبعیض‌های اعمال شده در تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز، در ورودی فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

این افراد با تجمع امروز خود، مانع از تخریب چند بنای غیرمجاز شدند و اعتراض آنها تا حدی بود که حتی رانندگان ماشین‌های سنگینی که باید در صحنه حاضر می‌شدند و عملیات تخریب بنای غیرمجاز را انجام می‌دادند، از وارد شدن به محل مورد نظر، امتناع کردند.

جمع معترض خطاب به مسئولان گفتند: اگر قرار است ساخت‌وسازهای غیرمجاز تخریب شوند ابتدا باید ساخت‌وسازهای غیرمجاز مرتع سرسبز مازیچال را دریابید و نسبت به تخریب آنها اقدام کنید.

این جمع معترض ضمن اینکه خوشحالی خود را از اقدام دولت برای تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز ابراز داشته و از قوه‌قضاییه نیز قدردانی کردند اما معتقدند؛ اعمال سیاست یک بام‌ و دوهوا در این تخریب‌ها نگران‌کننده است و بار دیگر تأکید کردند اگر قرار است تخریبی صورت گیرد، تجاوز و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در مراتع و جنگل‌های بکر و زیبای مازیچال در ارتفاع 3 هزار متری دریا، مورد توجه قرار بگیرد.

مردم کلاردشت خطاب به فرماندار و مسئولان استانی اظهار کردند: شهرستان کلاردشت، منطقه‌ای گردشگری است و زندگی مردم از این طریق می‌گذرد، لذا نمی‌تواند یک منطقه صرف کشاورزی باشد و در این زمینه، کارشناسان نیز می‌توانند بیایند و نظر بدهند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : رئیس‌کل دادگستری مازندران: ساخت‌وسازهای غیرقانونی مازیچال تخریب می‌شود

رئیس‌کل دادگستری مازندران: ساخت‌وسازهای غیرقانونی مازیچال تخریب می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر