صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون مدیرکل شیلات مازندران خبر داد

رهاسازی 30 میلیون قطعه ماهی به روش شیل‌گذاری در رودخانه‌های غرب مازندران

معاون مدیرکل شیلات مازندران از تکثیر بیش از 30 میلیون قطعه بچه ماهی سفید به روش شیل گذاری و رها سازی آنها در پنج رودخانه غرب مازندران خبر داد.

کد خبر : 21731

تاریخ انتشار : 01/02/1394 - 11:11


رهاسازی 30 میلیون قطعه ماهی به روش شیل‌گذاری در رودخانه‌های غرب مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، صفت‎الله برخی، با بیان اینکه امسال باهمکاری شیلات و شرکت‌های تعاونی صید ماهی ـ پره ـ در شهرهای رامسر، عباس‌آباد و تنکابن بیش از 30 میلیون قطعه بچه‌ماهی سفید در رودخانه های شیلاتی رها می‌شوند، اظهار کرد: این تکثیر و رهاسازی به‌صورت طبیعی و به روش شیل گذاری ـ رها کردن ماهیان مولد در مناطق مشخصی از رودخانه‌های شیلاتی ـ در پنج رودخانه نسارود رامسر، ازارود نشتارود، چشمه‌کیله تنکابن، کاظم‌رود عباس‌آباد و نمک‌آبرود چالوس و 2 محیط بسته ـ استخر خاکی ـ صورت می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به آلودگی برخی از رودخانه‌ها مهاجرت ماهی‌ها به‌سختی صورت می‌گیرد که با اجرای این پروژه می‌توان به جبران تکثیر طبیعی انواع ماهیان استخوانی دریای خزر کمک کرد.

معاون مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به وجود هشت تعاونی صید ماهی ـ پره ـ در سه شهرستان رامسر، عباس‌آباد و تنکابن که 600 صیاد در آن فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در فصل صید امسال، 320 تن انواع ماهیان استخوانی از این سواحل در مازندران برداشت شد.

رئیس شیلات تنکابن تصریح کرد: این میزان صید نسبت به‌مدت مشابه سال قبل، هشت درصد افزایش را نشان می‌دهد که بیشتر به ترتیب ماهی سفید، کفال و سایر ماهیان بوده است.

این مسئول با اشاره به پرورش ماهی در قفس در این منطقه گفت: در این مدت از 2 واحد فعال در کلارآباد و عباس‌آباد با دارا بودن هشت قفس 130 تن ماهی دریایی پرورش به‌دست آمد.

برخی ادامه داد: در حال حاضر پنج پروانه احداث قفس پرورش ماهی در دریای مازندران در چهار نقطه سواحل تنکابن و یک نقطه در رامسر نیز داده شده است.

وی همچنین از پرورش 9 تن ماهی خاویاری در سال گذشته در سه مرکز پرورش ماهیان خاویاری در رامسر و کلارآباد خبر داد.

معاون مدیرکل شیلات مازندران، حفاظت از منابع و بهبود وضعیت ذخایر و زیستگاه ها، توسعه پرورش ماهی در قفس در دریا، تجهیز و مکانیزه کردن مزارعه پرورش ماهی به تجهیزات نوین آبزی پروری را اولویت برنامه کاری شیلات در سال جاری عنوان کرد.

فصل صید ماهیان استخوانی در 338 کیلومتر سواحل مازندران از بیستم مهر آغاز شد که تا 25 فروردین امسال ادامه داشت.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : رهاسازی 30 میلیون قطعه ماهی به روش شیل‌گذاری در رودخانه‌های غرب مازندران

رهاسازی 30 میلیون قطعه ماهی به روش شیل‌گذاری در رودخانه‌های غرب مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر