صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار محمودآباد مطرح کرد

مغرضانه بودن روش مدیریت تقسیم آب رودخانه هراز

فرماندار محمودآباد گفت: روش مدیریت و برنامه‌ریزی کنونی تقسیم آب ایرادات اساسی داشته و مغرضانه است.

کد خبر : 21689

تاریخ انتشار : 31/01/1394 - 19:57


مغرضانه بودن روش مدیریت تقسیم آب رودخانه هراز

به گزارش خط امید بهشهر، سیف‌الله فرزانه از آخرین روند عملیات بهسازی از سد انحرافی روستای جمشیدآباد که بر اثر سیل اخیر تخریب شد، بازدید کرد.

وی با بازدید میدانی از مناطق سیل‌زده، به بی‌توجهی و کندی سرعت اشاره کرد و افزود: با سیل اخیر تبعیض‌ها در تقسیم آب رودخانه هراز آشکار شد و گویا آب منطقه‌ای در تقسیم آب دچار سومدیریت شده و این درحالی است که خدمات ارائه‌شده از این اداره بسیار کم بوده و موجبات نارضایتی مردم و کشاورزان را همیشه به‌دنبال داشت.

فرماندار محمودآباد خاطرنشان کرد: بی‌تدبیری در پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و تدبیر نکردن لازم به‌منظور جلوگیری از این بحران نشانه ضعف مدیریت و ناسلامتی نظرات کارشناسی و همچنین تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای و مغرضانه، موجبات ایجاد بحران را فراهم آورده که در نهایت مردم و کشاورزان از آن متضرر می‌شوند.

این مسئول عملکرد آب منطقه‌ای مازندران را غیرقابل قبول دانست و بیان کرد: میزان به‌کارگیری نیروها و ادوات سنگین برای بهسازی مسیر رودخانه فوق‌العاده کم است و این روند بسیار کند بهسازی، علاوه بر خساراتی که سیل به کشاورزان وارد کرده، در آینده موجب ناتوانی کشاورزان در تأمین آب مزارع و در نهایت بایر ماندن زمین‌های کشاورزی را شامل شده که خساراتی سنگینی به کشاورزان وارد می‌کند.

فرزانه تصمیم اداره آب منطقه‌ای در همکاری با پیمانکار خصوصی که در مجاورت حریم رودخانه اقدام به برداشت مصالح در ازای به‌کارگیری ادوات راه‌سازی کرده را غیرکارشناسی دانست و ادامه داد: تصمیم‌گیری آب منطقه‌ای خارج از حدود اختیارات این اداره بوده که برای عده‌ای سودجو موجبات جمع‌آوری غنیمت را فراهم آورده و به‌طور قطع پیشرفت بهسازی را با کندی مواجه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای با سواستفاده و متهم کردن دستگاه‌های اجرایی قصور خود را در این بحران پنهان کرده و در صورتی که نظرات کارشناسی آنها باعث جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانه‌ها نشده، چراکه میزان حریم اعلام‌شده، کمترین میزان استاندارد بوده است.

فرماندار محمودآباد اضافه کرد: کشاورزان با سیل اخیر هم از لحاظ مادی دچار ضرر و زیان شدند و هم از لحاظ روحی در فشار قرار دارند و مدیران به‌جای جلسات و مانور میدانی باید عملیاتی وارد عرصه بحران شوند.

این مسئول در پایان خواستار تجدیدنظر در نحوه مدیریت تقسیم آب رودخانه هراز شد و گفت: روش مدیریت و برنامه‌ریزی کنونی تقسیم آب ایرادات اساسی داشته و مغرضانه است و باید مورد بازنگری قرار گیرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مغرضانه بودن روش مدیریت تقسیم آب رودخانه هراز

مغرضانه بودن روش مدیریت تقسیم آب رودخانه هراز

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر