صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار و نمایندگان حمله معاون وزیر علوم را پاسخ دهند

پارک علم و فناوری مازندران شباهتی به پارک ندارد!

معاون وزیر علوم گفت: در بخش مدیریت، فرهنگ ارتباطی درست نداریم و استانداران، نمایندگان و مدیران سیاست مدیریتی برای توسعه فن آوری ندارند.

کد خبر : 21611

تاریخ انتشار : 30/01/1394 - 19:56


پارک علم و فناوری مازندران شباهتی به پارک ندارد!

به گزارش خط امید بهشهر _ اظهارات معاون پژوهشی وزیر علوم در مازندران آنقدر فرافکنانه بود که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت؛ وحید احمدی در این اظهارات بدون اشاره به میزان مساعدت وزارت متبوع به مازندران، توپ را به زمین استاندار و نمایندگان انداخته و آنها را متهم به بی‌سیاستی در مدیریت در حوزه فن‌آوری نکرده، در حالی که به گواه کارشناسان همواره یکی از دغدغه‌های استاندار و تیم مدیریتی وی توجه ویژه به حوزه فن‌آوری بوده است.

وی با ادبیاتی خاص خواستار پیگیری استاندار برای اختصاص زمین برای پارک مازندران می‌شود؛ معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک علم و فناوری مازندران شباهتی به پارک ندارد و باید زمین مورد نیاز آن تهیه شود.

وحید احمدی در بازید از پارک علم و فن آوری مازندران، با بیان اینکه سیاست کلان دولت، وزارت علوم و شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری توسعه فن‎آوری است، اظهار کرد: برون‌رفت از سیستم نظام سنتی و آموزش عالی یک دغدغه است.

وی با بیان اینکه هدف‌گیری در دولت و آموزش عالی برای رسیدن به مرحله‌ای که تولید ثروت کند، یک واقعیت است، افزود: باید به تولید ثروت و گسترش فن‎آوری از علم بپردازیم.

معاون وزیر علوم ادامه داد: با این رویکرد و سیاست کلان کارهای زیادی انجام شده است ولی در بسیاری از جاها در زمینه زیرساخت، ساختار، نرم‌افزار، خلاء قانونی، مسائل مالی و انسانی وجود دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بخش مدیریت، فرهنگ ارتباطی درست نداریم و استانداران، نمایندگان و مدیران سیاست مدیریتی برای توسعه فن‌آوری ندارند.

احمدی با بیان اینکه توسعه اقتصادی مربوط به دانش‌بنیان است، تصریح کرد: این توسعه هنوز به نقاط میانی و پایینی نرسیده است.

وی بیان کرد: حداقل خواسته ما برای دو برابر کردن اعتبارات مراکز پزوهشی است که نسبت به مراکز آموزش عالی ۲۷ در مقابل ۲۵ درصد بوده است و در سال ۹۴ مقر شد نسبت به پارک‌های علم و فن آوری توجه ویژه‌ای از سوی وزارت علوم شود.

احمدی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان اعتبار توزیع شده است، تصریح کرد: خواستار معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان و تحقیقاتی شده‌ایم.

وی گفت: فرایند صدور پروانه به شرکت‌های دانش‌بنیان و تحقیقاتی تسریع یافته است و مصوبه شورای عالی عطف به امضای ریاست جمهوری رسید تا صدور مجوز درشورای عالی عطف با سرعت بیشتری پیگیری شود.

احمدی متذکر شد: یک‌هزار میلیارد اعتبار در صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد که برای ۲۰۰ میلیارد آن سازوکار برنامه‌ریزی شده است.

وی در بخش دیگر با بیان این که پارک علم و فناوری در مازندران هیچ شباهتی با پارک فن‌آوری ندارد، اذعان کرد: ما خلاف کرده‌ایم که به مازندران مجوز تأسیس پارک داده‌ایم چرا که زمین مورد نیاز پارک را نداشته‌اند.

احمدی در ادامه تاکید کرد: در هر شهر استانداری، فرمانداری و شهرداری باید زیرساخت‌ها و زمین موردنیاز پارک را در اختیار این مرکز بگذارند و پس از آن حمایت‌های مالی و معنوی برای توسعه و گسترش کار ار سوی وزارتخانه انجام شود.

وی گفت: استاندار مازندران در زمینه اعطای زمین موردنیاز این مرکز مساعدت‌ها و پیگیری‎های لازم را انجام دهد، چرا که حداقل زمین مورد نیاز برای پارک بین ۳۰ تا ۵۰ هکتار زمین است.


منبع : شمال نیوز

 

  

دیدگاه شما در مورد : پارک علم و فناوری مازندران شباهتی به پارک ندارد!

پارک علم و فناوری مازندران شباهتی به پارک ندارد!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر