صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
"هادی عامری" در گفت‌وگوی تفصیلی با المیادین فاش کرد

پشت پرده حملات رسانه‌ای و تبلیغاتی دروغین علیه نیروهای مردمی عراق

دبیرکل سازمان بدر عراق گفت، حملات رسانه ای و تبلیغاتی دروغین ضد نیروهای مردمی سبب شد عملیات لبیک یا رسول الله برای آزادسازی استان صلاح الدین به همه اهدافش دست نیابد.

کد خبر : 21513

تاریخ انتشار : 30/01/1394 - 10:34


پشت پرده حملات رسانه‌ای و تبلیغاتی دروغین علیه نیروهای مردمی عراق

به گزارش خط امید بهشهر، هادی العامری دبیرکل سازمان بدر عراق در مصاحبه تفصیلی با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: عملیات لبیک یا رسول الله که برای آزادسازی استان صلاح الدین آغاز شد موفقیتهای زیادی داشته اما متاسفانه به همه اهدافش نرسیده است که علت آن، حملات رسانه ای و تبلیغاتی دروغین و ظالمانه برخی از جریانهای سیاسی از جمله حکومت محلی صلاح الدین ضد نیروهای مردمی پس از آزادسازی تکریت بود.
وی افزود: این اقدامات ظالمانه نه تنها باعث متوقف شدن عملیات شد بلکه اثرات منفی هم داشت که حمله داعش به پالایشگاه بیجی یکی از آنها محسوب می شود. جریانهای سیاسی به مانند سربازان رسانه ای و تبلیغاتی داعش ناگهان شروع به تهمت زدن به نیروهای مردمی کردند که این نیروها شهرها و روستاها را اشغال کرده اند، غارت می کنند و تجاوز می کنند اما سوال من این است که آیا در تکریت چیزی باقی مانده بود که ما بخواهیم غارت کنیم؟
تبلیغات شدید حامیان داعش باعث شد ما به هدفمان نرسیم
دبیرکل سازمان بدر گفت: در واقع علت اصلی نرسیدن ما به همه اهدافمان، تبلیغات شدید حامیان داعش بود. ما تکریت را که داعشی ها آن را قلعه مستحکم خود می پنداشتند آزاد کردیم و به آنها ضربه محکمی زدیم که در مقابل، حملات تبلیغاتی ضد نیروهای رزمنده ما آغاز شد. آنها گمان می کردند آزادسازی تکریت یک تا یکسال و نیم طول خواهد کشید.
گروههای ضد مردمی مسئول خسارت های مادی و انسانی پالایشگاه بیجی هستند
وی افزود: متاسفانه دولت عراق هم تحت تاثیر این تبلیغات قرار گرفت که ما را با مشکل مواجه کرد. ما در حین عملیات طرحی داشتیم که می توانستیم شمال و شرق صلاح الدین و جنوب کرکوک را از لوث داعشی ها پاک کنیم اما فردای روزی که طرح را در جلسه خود تصویب کردیم، حملات رسانه ای شدید آغاز شد و طرح را متوقف کرد. امروز همین کسانی که ضد نیروهای مردمی سخن گفتند مسوول همه خسارتهای مادی و انسانی در پالایشگاه بیجی هستند.
برخی از فرماندهان ارتش حقایق را به نخست وزیر اعلام نمی‌کردند
العامری افزود: برخی از فرماندهان ارتش و نیروهای امنیتی عراق حقایق را به نخست وزیر اعلام نمی‌کردند و در انجام وظایفشان جدی نبودند. زمانی که راه زمینی ارتباط با پالایشگاه بیجی از کنترل خارج شد، این فرماندهان خبر آن را اعلام نمی کردند. پس از مدتی، نیروی هوایی ارتش هم از ترس هدف قرار گرفتن هواپیما و بالگردهای خود، عملیات امداد رسانی و ارسال تجهیزات و انتقال مجروحان و نیروهای تازه نفس را متواقف کرد اما کسی اعلام نکرد. اگر ما این مساله را می دانستیم حتما پیش از آزادی تکریت، پالایشگاه بیجی را که سمبل مقاومت است از محاصره خارج می کردیم.
نیروهای مردمی نباید وارد بازی های سیاسی شوند
العامری ادامه داد: وزیر دفاع عراق از امّان اعلام کرد که آزادسازی استان الانبار توسط ارتش عراق و ائتلاف بین المللی آغاز می شود و نیروهای مردمی در این عملیات مشارکت داده نمی شوند مگر اینکه تحت اشراف ارتش درآیند. اکنون ببینید در الانبار چه می گذرد؟ ما امیدواریم که فرزندان عراق در الرمادی و الانبار اجازه ندهند که این مناطق سقوط کند اما باید دانست که سخنان نسنجیده و آتشین مسوولان، اثرات منفی دارد و به جایی نمی رسد. ما قصد داشتیم پس از آزادسازی کامل استان صلاح الدین، با همه نیروهایمان به طرف استان الانبار حرکت کنیم و در مرحله آخر برای آزادسازی استان نینوا آماده شویم اما متاسفانه با حملات شدید رسانه ای و تبلیغاتی، کار ما متوقف شد. من با صراحت از همه مسوولان و مقامات می خواهم نیروهای مردمی را وارد بازی های سیاسی نکنند.
دست از مبارزه بر نمی‌داریم
دبیر کل سازمان بدر عراق افزود: با این وجود ما دست از مبارزه بر نمی داریم و آمادگی ادامه راه را داریم. ما برای شخص و گروهی وارد جنگ نشده ایم بلکه بر اساس مسوولیت شرعی و اخلاقی و ملی خود می جنگیم و از عراق و عراقی ها دفاع می کنیم. اما اگر مردم فکر کنند که قصد اشغال مناطقشان را داریم بی شک عملیات خود را متوقف می کنیم. مردم صلاح الدین از ما کمک خواستند تا اینکه ما وارد عملیات شدیم. ما اعلام کرده ایم که در هیچ عملیاتی شرکت نخواهیم کرد جز اینکه نخست وزیر به عنوان فرمانده نیروهای مسلح با آن موافقت کند.
هادی العامری دبیر کل سازمان بدر عراق در ادامه مصاحبه با شبکه المیادین گفت: در عملیات لبیک یا رسول الله بیش از 3 هزار کیلومتر مربع از خاک استان صلاح الدین را آزاد کردیم. آنها خسارتهای مادی زیادی هم متحمل شدند. در منطقه تحت فرماندهی من، داعش بیش از 40 خودروی بمب گذاری به سوی ما فرستاد که ما بیش از 25 خودرو را قبل از رسیدن به هدفشان منهدم کردیم.
ما در عملیات صلاح الدین چاه نفت عَلّاس را آزاد کردیم. چاه نفتی که به گفته مقامات عراقی، داعش روزانه 300 تا 400 تانکر نفت خام از آن صادر می کردند. داعش تلاش زیادی برای باز پس گیری این منطقه کرد اما موفق نشد. در آنجا داعش بیش از 17 خودروی بمب گذاری شده به سوی ما فرستاد.
به هیچ عنوان زیر پرچم آمریکا نمی جنگیم
العامری در پاسخ به این سوال که آیا برای همکاری با نیروهای آمریکایی به نتیجه نرسیده اید، گفت: دولت عراق گمان می کند که ضعف خود در نیروی هوایی را می تواند با استمداد از آمریکا و ائتلاف جبران کند. ما به تصمیم دولت احترام می گذاریم اما در میدان جنگ حاضر نبوده و نیستیم که مشارکت آمریکا یا ائتلاف در عملیات نظامی خود را بپذیریم. ما به هیچ عنوان زیر پرچم آمریکا نمی جنگیم، زیرا از اشتباهات نظامی هراس دریم. اشتباهاتی که خسارت آنها بیشتر از سود آن است.
نکته دوم اینکه حملات هوایی ائتلاف هیچ سودی ندارند. آنها اطراف پالایشگاه بیجی را هدف قرار داده اند اما داعش وارد این پالایشگاه شده است. مردم الانبار کمک می خواهند اما کمک ائتلاف کو! زمانی که بغداد در آستانه سقوط بود، ائتلاف و آمریکا کجا بودند! ما دلیل قاطع داریم که هر کس بر هواپیماهای ائتلاف تکیه کند به سراب دل بسته است. ما نیازی به کمک آمریکا نداریم. تجربه ما در آمرلی و جرف الصخره و مناطق وسیع دیگر نشان داد که ما می توانیم با اتکا به نیروی درونی خود به خوبی اقدام کنیم.
هیچ منطقه اشغال شده‌ای در عراق توان مقاومت در برابر نیروهای مردمی را ندارد
من قدرت هوایی ائتلاف را زیر سوال نمی برم بلکه می گویم به آن تکیه نمی کنیم و نیازی نداریم و با تکیه کامل بر آن مخالفیم. در مورد الانبار به دولت عراق گفته ایم که اگر با کمک ائتلاف می توانید الانبار را آزاد کنید، بسم الله ولی اگر خواستید می توانید این کار را به ما بسپارید تا با کمک ارتش و نیروی هوایی عراق این کار را انجام دهیم. من اطمینان دارم هیچ منطقه اشغال شده ای در عراق وجود ندارد که بتواند در برابر نیروهای مردمی مقاومت کند.
همه اعضای ائتلاف بین المللی بدون استثناء از داعش حمایت می کنند
دبیر کل سازمان بدر عراق در ادامه گفت: همه اعضای ائتلاف بین المللی بدون استثناء از داعش حمایت می کنند. آنها داعش، النصره، جندالشام و گروههای مسلح دیگر را به بهانه اینکه میانه رو هستند حمایت کردند تا نظام بشار اسد را سرنگون کنند. آنها همه اشرار دنیا را در سوریه جمع کردند. این گروهها تحت حمایت سیاسی و نظامی کشورهای منطقه خلیج فارس و کشورهایی بودند که دوستان سوریه خوانده می شدند.
دو اشتباه بزرگ آمریکا و غرب
هادی العامری دبیر کل سازمان بدر عراق در ادامه این مصاحبه افزود: آمریکا و غرب دو اشتباه بزرگ انجام دادند، یکی تاسیس و حمایت از طالبان و القاعده در افغانستان به بهانه مبارزه با شوروی و دیگری تاسیس و حمایت از گروههای تندرو در سوریه بود.
العامری ادامه داد: ما نمی توانیم در برابر درد و رنج مردم الانبار سکوت کنیم بنابراین به دنبال آنیم که مشکل بوجود آمده با دولت را حل کنیم و نیروهای مردمی را به این استان گسیل داریم. ما معتقدیم برای مبارزه با داعش باید بر مرزهای عراق با سوریه کنترل پیدا کنیم و برای سرکوب داعش با دولت سوریه هماهنگ باشیم.
اگر سلاح های ایران نبود عراق با مشکل مواجه می شد
وی در مورد نقش ایران در عراق گفت: ایران بر اساس توافق و قراردادی که با دولت عراق دارد به عراق اسلحه ارسال می‌کند و این مساله پنهانی نیست. اگر این قرارداد و سلاح های ایران نبود ما با مشکل جدی روبرو می شدیم. ایران در عراق مستشار نظامی هم دارد که این هم مساله مخفی نیست. تعداد مستشاران ایران دهها نفر است و این در حالی است که مستشاران آمریکایی هزاران نفر است. آنچه آمریکا و متحدانش را عصبانی کرده این است که چرا دهها مستشار ایرانی این همه موفقیت داشته اند اما هزاران مستشار آمریکایی هیچ کاری از پیش نبرده اند؟ ما با مستشاران آمریکایی و استرالیایی و ترکیه ای و دیگر کشورها کار نمی کنیم بلکه با فرماندهان میدانی در مناطق درگیری جلسه و هماهنگی داریم که در این خصوص مشکلی نداشته ایم.
العامری همچنین از وجود گروههای مخفی داعشی در مناطق آزاد شده خبر داد و گفت: مقابله با این گروهها وظیفه ما نیست بلکه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی مسئول این کار هستند.
با کُردها مشکلی نداریم
وی افزود: ما با کردها مشکلی نداریم و با آنها همکاری داشته و داریم اما اینکه برخی از مناطق مورد اختلاف هستند را به بعد از سرکوب داعش می سپاریم تا از طریق گفتگو و تفاهم اختلافات را حل کنیم.
عربستان مسئول جنایت در یمن است
دبیر کل سازمان بدر عراق در ادامه در خصوص ارتباط آمریکا با جنگ در الانبار و دخالت در یمن گفت: جنگ ظالمانه ای که ضد مردم یمن آغاز شده، تصمیم آمریکا نبوده است تا بگوییم آمریکا برای منحرف کردن افکار عمومی از یمن در عملیات الانبار شرکت کرده است. ضمن اینکه آمریکا به درخواست دولت عراق وارد جنگ شده است. عربستان مسئول جنایت در یمن است و در نهایت شکست خواهد خورد زیرا این سنت تاریخ است. صدام حسین جنگی ظالمانه ضد ایران به راه انداخت که نتیجه آن به زباله دان تاریخ رفتن وی بود. اسراییل در سال 2006 به لبنان حمله کرد و به شدت شکست خورد. رایس وزیر خارجه آمریکا گفت این جنگ پایان نمی یابد مگر اینکه خاورمیانه جدید متولد شود اما سرانجام برای نجات اسراییل، جنگ را متوقف کردند. عربستان هم شکست خواهد خورد. مشکل یمن، مشکل داخلی بود و می بایست توسط یمنی ها حل می شد. چرا عربستان در دفاع از محمد مرسی رییس جمهور قانونی مصر وارد معرکه نشد؟


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : پشت پرده حملات رسانه‌ای و تبلیغاتی دروغین علیه نیروهای مردمی عراق

پشت پرده حملات رسانه‌ای و تبلیغاتی دروغین علیه نیروهای مردمی عراق

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر