صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

گم شدن کلید تدبیر و امید در سیل غرب مازندران/سیلی که با خود مدیرکل بحران را آورد

مازندران یکی از استان‌های حادثه‎خیز کشور است و هر روز امکان بروز حوادثی مانند سیل، طوفان و... در این استان وجود دارد.

کد خبر : 21456

تاریخ انتشار : 29/01/1394 - 19:37


گم شدن کلید تدبیر و امید در سیل غرب مازندران/سیلی که با خود مدیرکل بحران را آورد

به گزارش خط امید بهشهر، طی چند روز گذشته سیل بخش‌های وسیعی از غرب استان مازندران را درگیر خود کرده بود و شهرهای آمل، نوشهر، نور، محمودآباد، سرخ‌رود، چالوس، مرزن‌آباد، تنکابن و... درگیر حوادث ناشی از جاری شدن سیل بودند.

بالا آمدن و طغیان رودخانه بزرگ هراز، جاری شدن سیل و مسدود راه دسترسی 7 روستای سرخرود در شهرستان محمودآباد، قطعی برق و مسدود شدن راه‌های دسترسی 9 روستا در بلده شهرستان نور، آب‌گرفتگی 11 کارخانه شرکت‎ شهرک‌های صنعتی شهرستان آمل، طغیان رودخانه سردآبرود و آب‌گرفتگی منازل در کلاردشت، خسارت سیلاب به تأسیسات بزرگ‌ترین سد مخزنی شمال کشور، تخریب منازل حاشیه رودخانه شهرستان چالوس، جاری شدن سیلاب در مرزن‌آباد، مسدود شدن محور کندوان و هراز براثر وقوع سیل در مازندران، خبری بود که طی چند روز اخیر نشان از وقوع بحران در غرب استان می‌داد.

هرچند این خبر در پی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا که با درخشش خاص کشتی‌گیران مازندرانی همراه بود، چندان دهان‌به‌دهان نشد اما بحران سیل در غرب مازندران بسیاری از روستاییان و ساکنان شهرهای غرب را زمین‌گیر کرده بود.

اطلاع‌رسانی از وقوع یک بحران و تلاش برای حل آن از اقدامات ضروری در این بخش به نظر می‎رسد اما در این حادثه جاماندن بسیاری از مسئولان و مدیران برای تدبیر و حل مشکلات مناطق سیل‌زده موجب شد که بحران ایجادشده همچنان سرجای خودش باشد و بسیاری از دستگاه‌های مسئول در این بحران جا بمانند.

تعطیل شدن مدارس ابتدایی شهر بلده نور در روز دوشنبه و جاماندن اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران برای اطلاع‌رسانی در این بخش، قطع شدن برق بخش وسیعی از منطقه و برجا ماندن مشکلات اما ظاهراً باید این سیل را به فال نیک گرفت چون با آمدن سیل موجب شد مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از سوی استاندار مازندران معرفی شود و نداشتن حدود 50 روزه استان بدون حضور مدیرکل مدیریت بحران جبران شود، هرچند کلید تدبیر در مدیریت بحران سیل از سوی این مدیریت گم شد اما کمترین موفقیت این است مدیری در این سیل آمد.

هرچند هنوز بسیاری از مردم گله‌مندند که چرا هواشناسی و مدیریت بحران استان از قبل پیش‌بینی این حادثه را نکرده بودند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : گم شدن کلید تدبیر و امید در سیل غرب مازندران/سیلی که با خود مدیرکل بحران را آورد

گم شدن کلید تدبیر و امید در سیل غرب مازندران/سیلی که با خود مدیرکل بحران را آورد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر