صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس‌جمهور در نشست توسعه سرمایه‌گذاری گیلان:

دولت با وجود تحریم‌ها، آمار و ارقام اقتصادی را کنترل کرد/ سازمان تحریم تَرک خورده است

رئیس جمهور در ‌نشست توسعه سرمایه‌گذاری استان گیلان گفت: دولت با وجود تحریم‌ها توانست با کمک کارآفرینان آمار و ارقام اقتصادی را کنترل کند.

کد خبر : 21315

تاریخ انتشار : 27/01/1394 - 10:28


دولت با وجود تحریم‌ها، آمار و ارقام اقتصادی را کنترل کرد/ سازمان تحریم تَرک خورده است

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در نشست توسعه ‌سرمایه‌گذاری استان گیلان، با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای خوب پیش رفتیم، اظهار داشت: دولت با وجود تحریم‌ها توانست با کمک کارآفرینان آمار و ارقام اقتصادی را کنترل کند.
وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت بسیاری از مشکلات حل شد و مخارج درمان مردم کاهش یافت؛ در شرایط تحریم توانستیم این کار بزرگ را انجام دهیم که البته هنوز یک‌سال از اجرای آن نگذشته است.
حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه قیمت نفت ما نصف شد ولی مسیر درستی را اتخاذ کردیم و در اقتصاد کلان موفق بودیم، تصریح کرد: در حالی که در اسفند 92 تورم 35 درصد بود، آن‌را را خواستیم به 17 درصد برسانیم که البته با اجرای برنامه موفق شدیم تورم را به 15 درصد کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه کاهش این‌چنینی تورم کار بسیار عظیمی است که این دولت با وجود تحریم‌ها انجام داد، گفت: سازمان تحریم ترک خورده است و ایران کشور بزرگی است.
رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری ایران خاطرنشان کرد‌: در همین استان گیلان فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و تنها در 15 روز ایام نوروز شاهد حضور 20 میلیون گردشگر در گیلان هستیم.
وی با بیان اینکه با قزاقستان، ترکمنستان، روسیه و آذربایجان و کشورهای دریای خزر روابط سیاسی ما بسیار مناسب است، گفت: کارآفرینان می‌دانند که شرایط تغییر کرده و این یک فرصت برای ماست. این فرصت بعد از توافق شکل گرفته است؛ البته امروز شاهدیم که کشورها به ما می‌گویند زودتر توافق کنید چون ده‌ها برنامه دارند.
حجت‌الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه آنچه که سرمایه را جذب می‌کند، نخست امنیت است، تصریح کرد: این امنیت است که ثبات را ایجاد می‌کند و به امید خدا ما تورم را نیز کاهش می‌دهیم. اگر ما اعلام می‌کنیم که رکود را شکسته‌ایم ،این رشد را در سال 94 هم ادامه می‌دهیم.
وی با تأکید بر اینکه کارآفرینان ما بدانند تورم ما بالا نمی‌رود و رشد اقتصادی ادامه می‌یابد، گفت: امنیت فرهنگ امنیتی، اجتماعی و سیاسی افزایش می‌یابد. بسیاری از امور است که باید بقیه را موافق کنیم که این تنها در اختیار دستگاه‌های اجرایی و دولت نیست. در این راه تعامل ما با قوای دیگر و سایر نهادها بسیار است، این تعامل سازنده است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرایط مناسبی در استان گیلان وجود دارد افزود: سیاست دولت این است که مقررات زائد حذف شود، ما بروکراسی فراوانی داریم که باید رفع شود چراکه باید شرایط را راحت کنیم؛ اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری انجام شود باید شرایط فراهم شود که البته سود بانکی یکی از این موانع است.
وی تصریح کرد: رونق اقتصادی به رشد کشور کمک می‌کند و دولت در این راه نقش همراهی با مردم را داشته و مردم نقش اصلی را دارند. کار اصلی در توسعه استان نیز باید توسط خود کارآفرینان انجام شود. ما در آغاز راه هستیم و نباید پا را پس کشید، باید به‌تدریج مقررات دست و پا گیر را از بین ببریم.
حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به ظرفیت‌های گیلان در بخش کشاورزی تأکید کرد: گیلان قطب کشاورزی است و در بخش صنعت آبزیان طرح‌های خوبی دارد. به‌واقع گیلان در بخشی از صنایع دارای ظرفیت‌های خوبی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه گیلان استان ساحلی است و باید از این وضعیت برای توسعه استفاده کرد، خاطرنشان کرد: زمینه رشد توسعه در گیلان وجود دارد و باید با حفظ محیط‌زیست این مهم را تحقق بخشیم.
وی به مشکلات زیست‌محیطی در گیلان و استان‌های ساحلی اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش فاضلاب و زباله می‌توان در گیلان سرمایه‌گذاری کرد، در بخش زباله عمده‌ترین مشکل، مشکل قیمت برق است.
حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری دولت باید کمک کند و به سرمایه‌گذاران تضمین دهد، گفت: کار اقتصادی در بخش دولتی باید قدم به قدم واگذار شود؛ دولت باید پروژه‌های مهم را انجام دهد. البته باید توجه داشت که ارائه تسهیلات و تضمین به بخش خصوصی سبب حضور پر رنگ آن‌ها در سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی با تأکید بر نقش کلیدی و مهم بانک‌ها در توسعه سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: بانک‌ها اگر به میدان نیایند و از همه توان خود استفاده نکنند، کار به درستی پیش نمی‌رود. بدون تسهیلات بانکی نمی‌توان توقع داشت که سرمایه‌گذاری صورت گیرد. دولت علاقه‌مند به کمک است و حضور آقای نوبخت نیز به عنوان یک گیلانی در دولت فرصتی برای گیلان است تا بتوانند از این امتیاز ویژه که شناخت و آشنایی کامل نسبت به امور استان دارد، برای توسعه استفاده کنند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : دولت با وجود تحریم‌ها، آمار و ارقام اقتصادی را کنترل کرد/ سازمان تحریم تَرک خورده است

دولت با وجود تحریم‌ها، آمار و ارقام اقتصادی را کنترل کرد/ سازمان تحریم تَرک خورده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر