صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در اردیبهشت‎ماه برای 6 خطه کردن انجام می‌شود

آغاز عملیات احداث آزادراه ساری ـ قائم‌شهر به‌طول 44 کیلومتر و با اعتبار 1200 میلیارد تومان

استاندار مازندران گفت: با عنایت دولت برای آغاز عملیات احداث آزادراه قائم‌شهر به ساری در سال 94 بودجه خوبی اختصاص یافته است كه امیدواریم به زودی شاهد عملیات این آزادراه باشیم.

کد خبر : 21229

تاریخ انتشار : 25/01/1394 - 19:16


آغاز عملیات احداث آزادراه ساری ـ قائم‌شهر به‌طول 44 کیلومتر و با اعتبار 1200 میلیارد تومان

به گزارش خط امید بهشهر _ در دیدار ربیع فلاح استاندار مازندران با سردار حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران آغاز عملیات احداث آزادراه ساری ـ قائم‌شهر مورد توافق قرار گرفت.

در این دیدار استاندار مازندران گزارشی در مورد فعالیت‌ها و برنامه‌های استان ارائه کرد و خواستار حضور وزیر دفاع در استان مازندران شد.

وی گفت: الحمدلله با عنایت دولت برای آغاز عملیات احداث آزادراه قائم‌شهر به ساری در سال 94 بودجه خوبی اختصاص یافته است كه امیدواریم به زودی شاهد عملیات این آزادراه باشیم.

در این نشست وزیر دفاع قول مساعد داد تا در اواخر اردیبهشت برای بازدید از پروژه‌های مازندران و شركت در مراسم آغاز عملیات احداث آزاد راه قائم‌شهر ـ ساری به مازندران سفر كند.

یادآور می‌شود مسئولیت احداث آزادراه قائم‎شهر ـ ساری به قرارگاه سازندگی خاتم‌الاوصیا وزارت دفاع واگذار شده است.

آزادراه 44 کیلومتری قائم‌شهر ـ ساری از روستای متانکلا در محور قائم‎شهر ـ سوادکوه آغاز و در شهرستان میاندورود به محور ساری ـ نکا می‌پیوندد.

ربیع فلاح در همایش روابط عمومی‌های مازندران در تاریخ ششم بهمن سال گذشته اعلام کرده بود: «عیدی دولت به مازندران اعتبار 1200 میلیارد تومانی پروژه آزاد راه سای ـ قائم‌شهر است.»

به گزارش بلاغ، دولت قبلی در مرداد سال 1390 نحوه تأمین اعتبار لازم برای احداث آزاد راه ساری ـ قائم‌شهر، به طول حدود 44 كیلومتر را با مشاركت بخش خصوصی تعیین كرده بود.

این مصوبه به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری ازطریق مشاركت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی كشور مصوب 1366 به تصویب وزیران عضو كمیسیون امور زیربنایی، ‌صنعت و محیط زیست دولت رسید.

در این مصوبه به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد برای اجرای آزادراه 6 خطه قائم‎شهر ـ ساری به‎طول حدود 44 كیلومتر، ‌شامل احداث آزادراه و ایجاد تأسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‎برداری از آن قرارداد مشاركت با شركت احداث، ‌نگهداری و بهره‎برداری آزادراه قائم‎شهر ـ ساری را منعقد كند.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی 50 درصد منابع مالی لازم برای احداث آزادراه و تأسیسات جانبی خاص آن را از محل ردیف اعتباری و فروش اوراق مشاركت در چهارچوب مقرر در قوانین بودجه سالانه تأمین و در مدت اجرا متناسب با پیشرفت كار و طبق مفاد قرارداد منعقده به حساب مشترک طرح واریز می‌كند.

طرف مشاركت نیز تأمین 50 درصد باقیمانده منابع مالی لازم برای احداث آزادراه و تأسیسات جانبی خاص را تعهد و تأمین و به حساب مشترک طرح واریز می‌كند.

براساس این مصوبه، پیش‌بینی اولیه دوران مشاركت معادل 14.5 سال مشتمل بر 3.5 سال دوران احداث و 11 سال دوران بهره‌برداری خواهد بود اما دوران مشاركت واقعی منوط و محدود به استهلاک كامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) است.

همچنین سود قطعی مورد انتظار سرمایه‎گذاری معادل سود سپرده‎های بلندمدت نزد بانک‌های دولتی به علاوه 5 درصد است و چنانچه طرف مشاركت و یا پیمانكاران وابسته به وی مجری اجرای پروژه باشند و در اثر قصور آنها دوره احداث بیش از 3.5 سال شود، به زمان مازاد سودی تعلق نمی‌گیرد.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : آغاز عملیات احداث آزادراه ساری ـ قائم‌شهر به‌طول 44 کیلومتر و با اعتبار 1200 میلیارد تومان
دیدگاه شما در مورد : آغاز عملیات احداث آزادراه ساری ـ قائم‌شهر به‌طول 44 کیلومتر و با اعتبار 1200 میلیارد تومان

آغاز عملیات احداث آزادراه ساری ـ قائم‌شهر به‌طول 44 کیلومتر و با اعتبار 1200 میلیارد تومان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر