صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

باید از فروش برنج فله جلوگیری کرد

مصوب کردیم که تمامی محصولات برنج شناسه‌دار بشوند تا در موقع بروز حادثه براحتی بتوان رهگیری کرد، باید از فروش برنج فله جلوگیری کرد چون ممکن است حاوی مواد قارچی و ... باشند.

کد خبر : 21151

تاریخ انتشار : 24/01/1394 - 19:44


باید از فروش برنج فله جلوگیری کرد

به گزارش خبرنگار خط امید؛ اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بهشهر در سال 94 با حضور دکتر محمد آزادبخت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نورزاد فرماندار بهشهر و مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد.

آزادبخت با بیان اینکه هر ماه جلسه کارگروه سلامت غذایی استان با حضور استاندار برگزار می شود گفت: آخرین بحث این کارگروه پیرامون کیفیت نان بود، با این عنوان که از تولید گندم در مزرعه تا سفره مردم نظارت بشود و برای طی این مسیر 15 مصوبه برای بهبود کیفیت نان و افزایش امنیت غذایی در نظر گرفته شد.

 

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: در خصوص نظارت برنج نیز مصوب کردیم که تمامی محصولات برنج شناسه‌دار بشوند تا در موقع بروز حادثه براحتی بتوان رهگیری کرد، باید از فروش برنج فله جلوگیری کرد چون ممکن است حاوی مواد قارچی و ... باشند.

محمد تقی صالح طبری نیز در سخنانی در خصوص شناسه دار کردن محصولاتی مانند برنج گفت: تا کنون 2 تا 3 جلسه با کشاورزان و شالیکوبی‌ها گذاشتیم و مقرر شد نام یا برند خاصی را انتخاب کنند تا مشخص بشود که تولید کننده هر یک از محصولات چه شرکتی است تا از بروز مشکلات جلوگیری شود اما متاسفانه در منطقه هنوز استقبال خوبی تنجام نشده است.

محمدتقی نورزاد نیز در سخنانی گفت: اگر سلامت در جامعه نباشد اساسا جامعه ایی شکل نمی گیرد، مخصوصا در جامعه اسلامی که این دین بزرگ توصیه‌های فراوانی در خصوص سلامت و بهداشت افراد جامعه دارد باید به صورت ویژه به موضوع سلامت پرداخته شود.

وی افزود: در سال 93 کارهای خوبی در حوزه پرداخت هزینه‌های درمانی توسط مردم انجام شد که بارها مردم در این خصوص اعلام رضایت کردند اما باید تلاش کنیم، کسانی که مشکلات مالی دارند از درمان دور نمانند.

فرماندار بهشهر خاطرنشان کرد: کارخانه کمپوست، پزشک قانونی و کشتارگاه از معضلات جدی شهرستان محسوب می شوند که باید هرچه سریعتنر این مشکلات را برطرف کرد. 

  

دیدگاه شما در مورد : باید از فروش برنج فله جلوگیری کرد

باید از فروش برنج فله جلوگیری کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر