صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی به‌صورت کامل ممکن نیست

وزیر کشور: دستگیری تروریست‌هایی که ۹۰ ترور از سال ۸۷ انجام دادند/ پاسخ رحمانی‌فضلی به ادعای هاشمی

رحمانی‌فضلی گفت: در حوزه امنیتی یک گروه تروریستی را دستگیر کردیم که از سال ۸۷ تاکنون ۹۰ ترور در کشور انجام داده بود.

کد خبر : 21108

تاریخ انتشار : 24/01/1394 - 11:43


وزیر کشور: دستگیری تروریست‌هایی که ۹۰ ترور از سال ۸۷ انجام دادند/ پاسخ رحمانی‌فضلی به ادعای هاشمی

به گزارش خط امید بهشهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز در اولین نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی در سال 94، گفت: جلسه امروز به‌منظور تشریح فعالیت‌های ستاد و وزارت کشور است و فعالیت‌های استان‌ها و استانداری‌ها در فرصت دیگری بیان خواهد شد.
وی افزود: برنامه‌ها و سیاست‌های کلی دولت تدبیر و امید از سوی رئیس‌جمهور در ایام انتخابات اعلام شد و همه بنا بر انجام این برنامه‌ها گذاشتیم.
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: وزارت کشور فعالیت‌های قانونی و جدی احزاب و حمایت از فعالیت‌های احزاب و ایجاد فرصت‌های مناسب برای آنان و ایجاد امنیت و بحث‌های توسعه‌ای مناطق را در بخش‌های مختلف پیگیری می‌کند.
وزیر کشور تصریح کرد: در انتخاب همکاران تلاش کردیم که همسو با برنامه‌های دولت باشند و همگرایی در این زمینه برای ما یک اصل بود.
وی در ادامه گفت: اصل ما در انتخاب مدیران نگاه اعتدالی و خدمت بی‌منت بوده و ما در یک تعامل نزدیک، اما با حفظ سیاست‌ها و استقلال دولت استانداران خود را انتخاب کردیم.
*37 فرماندار از دولت قبل مانده‌اند
رحمانی‌فضلی تأکید کرد: ما 429 فرماندار در کشور داشتیم که 392 نفر یعنی 91 درصد با همین مشخصه‌ها تغییر کردند و تنها 37 مورد از دولت قبل مانده‌اند که آنها هم در مرحله استعلام هستند و امیدواریم هرچه زودتر جواب بیاید.
*قانون احزاب را به دولت فرستادیم
وزیر کشور با اشاره به "در این دولت تلاش کردیم فرمانداران از کادر وزارت کشور باشند" گفت: قانون احزاب را به دولت فرستادیم و کارهای کارشناسی آن انجام می‌شود.
*دستگیری تروریست‌هایی که 90 ترور از سال 87 انجام دادند
وی افزود: در حوزه امنیتی یک گروه تروریستی را دستگیر کردیم که از سال 87 تاکنون 90 ترور در کشور انجام داده بود.
*کارهای اطلاعاتی برای شناسایی عاملان اسیدپاشی انجام می‌شود
رحمانی‌فضلی درباره آخرین وضعیت اسیدپاشی اظهار داشت: کمیته مربوط به اسیدپاشی اصفهان فعال است و کارهای اطلاعاتی برای شناسایی عاملان انجام می‌شود.
*عاملان حادثه شیراز با وثیقه آزاد شدند/ در تلاشیم سازمان‌دهندگان این حادثه را شناسایی کنیم
وزیر کشور درباره دستگیری عاملان حادثه شیراز، گفت: عاملان حادثه شیراز شناسایی و بازداشت شدند که با وثیقه آزاد شدند، اما تلاش‌مان این است که عاملان سازماندهی این کار را شناسایی کنیم.
*هیچ مشکل حاد امنیتی در کشور نداشته‌ایم
وی در ادامه گفت: هیچ مشکل حاد امنیتی به‌جز اقدامات کور خرابکارانه که در گوشه و کنار انجام می‌شود که آن هم به‌دلیل عدم اشراف همسایگان ماست، نداشته‌ایم.
رحمانی‌فضلی اظهار داشت: حدود 650 جلسه شورای امنیت کشور را برگزار کردیم که تمامی مسائل مهم امنیتی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.
*در حوزه حجاب و عفاف اقدامات خوبی انجام دادیم
وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی اقدامات خوبی انجام دادیم که برای مشاهده در سایت وزارت کشور قرار می‌دهیم.
*رحمانی‌فضلی: نمایندگان مجلس 1356 تذکر به من داده‌‌اند
وی با اشاره به "نمایندگان مجلس تاکنون 306 سؤال از من داشته‌اند که همه این سؤالات را پیگیری و پاسخ داده‌ام" گفت: همچنین 1356 مورد تذکر از نمایندگان مجلس داشته‌ام.
رحمانی‌فضلی تأکید کرد: 1860 مورد نمایندگان با مسئولان وزارت کشور ملاقات داشته‌اند که 350 مورد ملاقات با من بوده است.
*حدود 20میلیون کارت ملی هوشمند در حال آماده شدن است
وزیر کشور گفت: حدود 20میلیون کارت ملی هوشمند در حال آماده شدن است. در این زمینه 1میلیون و 534هزار و 359 نفر ولادت و 446هزار و 293هزار فوتی را در سال 93 داشته‌ایم.
*امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی به‌صورت کامل ممکن نیست
وی در ادامه گفت: امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی به‌صورت کامل به‌دلیل کمبود منابع ممکن نیست و تلاش می‌کنیم چند شهر مهم را به‌صورت الکترونیکی رأی‌گیری کنیم.
رئیس شورای امنیت کشور در پاسخ به این سؤال که چرا وزارت کشور با مشابه حادثه شیراز که با یک جانباز در کرمان صورت گرفت، برخورد نکرد، گفت: در چنین مواردی شخص باید شاکی باشد و تاکنون چنین گزارشی به وزارت کشور ارسال نشده است.
*در حادثه شیراز 8 نفر بازداشت و حدود 38 نفر شناسایی شدند
وی افزود: در حادثه شیراز 8 نفر بازداشت شدند و حدود 38 نفر از حاضران حادثه به‌عنوان متعرض، شناسایی شدند.
*وزارتخانه‌های کشور و ورزش برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها آئین‌نامه‌ای آماده می‌کنند
وزیر کشور درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، گفت: مقرر شده کارشناسان وزارت کشور و وزارت ورزش آئین‌نامه‌ای را برای نحوه حضور و فعالیت بانوان در صحنه‌های ورزشی به‌لحاظ جمعیت حاضر در استادیوم‌ها و اماکن ورزشی آماده کنند و ما در شورای امنیت و یا سایر نهادها آن را پیگیری کنیم.
*آمادگی انجام عملیات‌های مشترک برای مقابله با تروریست‌ها را با پاکستان و افغانستان داریم
رحمانی‌فضلی تأکید کرد: معاون امنیتی را مجدداً برای مسائل امنیتی به پاکستان اعزام می‌کنیم. آمادگی انجام عملیات‌های مشترک برای مقابله با تروریست‌ها را با پاکستان و افغانستان داریم و حتی حاضریم بخش‌هایی از عمق خاک پاکستان و افغانستان را در تأمین امنیت به‌عهده بگیریم.
*دستگیری "سلام ریگی" هنوز برای ما قطعی نشده است
وزیر کشور تأکید کرد: دستگیری سلام ریگی هنوز برای ما قطعی نشده است، باید اسناد و مدارک آنها برای دستگیری سلام ریگی را بررسی کنیم.
*پاسخ وزیر کشور به ادعای هاشمی‌رفسنجانی
خبرنگاری از وزیر کشور سؤال کرد: "روز گذشته آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اظهاراتی درباره سرکوب و برخوردهای خشن در زندان‌ها مطرح کرد و آیا چنین اظهاراتی درست است؟" که وی در پاسخ گفت: مسئول زندان‌ها وزارت کشور نیست، اما براساس گزارشی که آقای آملی لاریجانی در جلسات شورای عالی امنیت ملی درباره زندان‌ها می‌دهند چنین چیزی نبوده و به‌عکس بر نظارت دائم بر زندان‌ها اعلام رضایت کردند، حتی در جلسه اخیر که با مسئولان نیروی انتظامی داشتیم سؤال کردم که آیا گزارشی از سرکوب و برخورد خشن توسط مأموران ناجا گزارش شده که گفتند: حتی یک مورد هم نداشتیم.
*دولت مطلقاً وارد انتخابات نخواهد شد
رحمانی‌فضلی در پاسخ به سؤال خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، درباره اظهارات حسین مرعشی مبنی بر ورود دولت به انتخابات مجلس و فعال بودن محمدباقر نوبخت در حوزه انتخابات مجلس، گفت: دولت مطلقاً وارد انتخابات نخواهد شد.
وی افزود: هیچ‌کس به‌عنوان دولت و یا مسئول دولتی حق ورود به مقوله انتخابات را ندارد، در غیر این صورت حتماً برخورد می‌شود.
*وزارت کشور مانع تجمع مردمی مقابل سفارت عربستان نشد
وزیر کشور در پاسخ به سؤالی درباره عدم‌مجوز برای تجمع مردمی مقابل سفارت عربستان، گفت: ما مانع تجمع مردمی مقابل سفارت عربستان نشدیم.

 


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : وزیر کشور: دستگیری تروریست‌هایی که ۹۰ ترور از سال ۸۷ انجام دادند/ پاسخ رحمانی‌فضلی به ادعای هاشمی

وزیر کشور: دستگیری تروریست‌هایی که ۹۰ ترور از سال ۸۷ انجام دادند/ پاسخ رحمانی‌فضلی به ادعای هاشمی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر