صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نامه‌نگاری آزادگان با آیت‌الله خامنه‌ای در طول اسارت!

براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد

کد خبر : 2103

تاریخ انتشار : 27/05/1392 - 00:01


براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد

به گزارش خط امید بهشهر ،پايگاه اطلاع‌رساني khamenei.ir خاطره اي از رهبر فرزانه انقلاب از نامه‌نگاري آزادگان با ايشان در دوران اسارت در زندان‌هاي رژيم بعث عراق را منتشر کرده است.
 
"ما نامه‌هايى از بعضى از آزادگان در طول اين دو سالِ بعد از آتش‌بس تا امروز داشته‌ايم كه به خانواده‌هايشان مى‌نوشتند. وقتى خانواده‌ها مى‌فهميدند كه ما مخاطب هستيم، نامه‌ها را مى‌آوردند و به ما مى‌دادند. من هم براى خيلى از اين نامه‌ها جواب مى‌نوشتم. مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد. اين را اسير مى‌نوشت. اين، براى يك ملت، خيلى مهم است كه اسيرش در دست دشمن، به‌جاى اين‌كه مثل انسانهاى بى‌ايمان، مرتب التماس كند كه بياييد من را آزاد كنيد، نامه بنويسد كه من مى‌خواهم با سربلندى آزاد بشوم؛ نمى‌خواهد به خاطر آزادى من، پيش دشمن كوچك بشويد. اينها را ما داشتيم. اينها جزو اسناد شرف ملى ماست و تا ابد محفوظ خواهد بود.

از طرف خانواده‌ها و ملت هم همين‌طور بود. با اين‌كه پدران، مادران، همسران و فرزندان سخت مى‌گذراندند، اما هرگز مشكلى براى مسؤولان درست نكردند و فشار نياوردند. مى‌فهميدند كه مسؤولان تلاش مى‌كنند، تا اسرايشان با سربلندى و افتخار آزاد بشوند؛ همين كارى كه خداى متعال پيش آورد، كمك كرد و شد. اين هم كار خدا بود. هرچه ما پيشرفت داريم، كار خدا و تدبير و اراده‌ى الهى است. ماها هيچكاره‌ايم. البته برادران عزيز ما در دولت، خيلى زحمت كشيدند و تلاش كردند؛ اما لطف خدا، اشاره و اراده‌ى الهى، همه‌ى كارها را روبه‌راه كرد و جاده‌ها را هموار نمود. كار خدا بود، بعد از اين هم همين‌طور است."

سخنرانى در ديدار با گروه كثيرى از آزادگان 4/6/69 

  

دیدگاه شما در مورد : براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد

براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر