صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار مازندران:

13 هزار مهندس کشاورزی بیکار در مازندران باید در بخش تعاونی کشاورزی اشتغال یابند

استاندار مازندران گفت: برنامه‌ریزی برای صادرات 400 هزار تن مركبات در سال 94، از برنامه‌های اقتصادی امسال استان است.

کد خبر : 20948

تاریخ انتشار : 22/01/1394 - 11:41


13 هزار مهندس کشاورزی بیکار در مازندران باید در بخش تعاونی کشاورزی اشتغال یابند

به گزارش خط امید بهشهر _ ربیع فلاح نخستین جلسه شورای اداری شهرستان جویبار در سال 94، به وجود طرح‌های نیمه‌تمام بخش خصوصی در این استان اشاره و اظهار کرد: رفع مشکلات اجرای این طرح‌ها می‌بایست پیگیری و وضعیت این طرح‌ها تعیین تکلیف شود.

وی افزود: ورود سرمایه‌گذار نقطه امیدی برای ارتقای تولید، اقتصاد و اشتغال هر منطقه به‌شمار می‌رود و لازم است دلایل متوقف و نیمه‌کاره ماندن طرح‌های سرمایه گذاران بخش خصوصی مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار مازندران با تأکید بر رفع موانع اجرایی، اداری و قضایی طرح‌های نیمه‌تمام بخش خصوصی بیان کرد: این بخش بازوی توانمند عرصه‌های تولید و اشتغال هر جامعه به‎شمار می‌رود و لازم است مورد حمایت جدی قرار گیرد.

این مسئول حمایت از بخش خصوصی توانمند و با سابقه فعالیت را محوری‌ترین برنامه استان در سال جاری معرفی کرد و یادآور شد: مازندران همیشه به حضور این سرمایه‌گذاران نیازمند است.

فلاح از فرمانداران به‌عنوان متولیان اصلی پاسخگویی به مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی هر شهرستان نام برد و تأکید کرد: از این پس مشکلات تولید و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی می‌بایست به‌صورت مداوم و مستمر توسط فرمانداران پیگیری شود.

وی به‌وجود 13 هزار مهندس کشاورزی بیکار در مازندران اشاره و تصریح کرد: این افراد تحصیل‌کرده هم ظرفیت به‌حساب می‌آیند و هم چالش و برنامه ما این است که با مشارکت هدفمند بخش خصوصی در قالب تعاونی‌های بخش کشاورزی زمینه اشتغال آنان را فراهم کنیم.

استاندار مازندران از مازندران به‌عنوان قطب تولید مرکبات کشور یاد کرد و افزود: تلاش برای صادرات 400 هزار تن مرکبات از دیگر برنامه‌های اقتصادی این استان در سال جاری به‌شمار می‌رود.

این مسئول، شهرستان جویبار را دارای استعدادهای فراوان در حوزه گردشگری، ورزشی و اقتصادی دانست و گفت: برای همین سواحل طولانی جویبار هنوز برنامه جامعه و مدونی ارائه نشده است كه امیدوارم در این زمینه پیگیری لازم صورت گیرد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : 13 هزار مهندس کشاورزی بیکار در مازندران باید در بخش تعاونی کشاورزی اشتغال یابند

13 هزار مهندس کشاورزی بیکار در مازندران باید در بخش تعاونی کشاورزی اشتغال یابند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر