صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
علی رغم تاکید مقام معظم رهبری؛

خام‌فروشی بیش از ۶۰ درصد کالاهای صادراتی کشور

یک تولیدکننده با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد توان بالقوه کشور به صورت خام فروشی صادر می‌شود،گفت:اگر مواد خام صادراتی در کشور فرآوری شوند حجم زیادی از نیازمندی واحدهای صنعتی بر طرف شده و دیگر احتیاجی به واردات نخواهیم داشت.

کد خبر : 20883

تاریخ انتشار : 20/01/1394 - 11:07


خام‌فروشی بیش از ۶۰ درصد کالاهای صادراتی کشور

به گزارش خط امید بهشهر، رضا رضایی، یکی از عوامل کاهش پتانسیل و توانایی کشور را خام فروشی مواد در بازارهای صادراتی دانست و  اظهار داشت: متأسفانه سالهاست که برخی از محصولات خود را با نازل ترین قیمت به صورت خام صادر می‌کنیم که این موضوع نقش زیادی را در کندی روند توسعه اقتصادی کشور ایفاء می‌کند.
 وی با اعلام اینکه بیش از 60 درصد توان بالقوه کشور به صورت خام فروشی صادر می‌شود، افزود: یکی از الزامات توسعه نوآوری و تکنولوژی در هرکشوری استفاده از تمام پتانسیل‌های داخلی است .
این تولیدکننده با تأکید براینکه در حال حاضر توانایی فرآوری مواد خام را در کشور داریم، تصریح کرد: باید این نکته را متذکر شوم که اگر مواد خام صادراتی در کشور فرآوری شوند حجم زیادی از نیازمندی واحدهای مختلف صنعتی بر طرف شده و دیگر احتیاجی به واردات نخواهیم داشت.
وی اضافه کرد: در صورت فراوری مواد خام صادراتی در داخل بسیاری از تولیدات صنایع مختلف از لحاظ کیفیت ارتقاء یافته و قادر به کاهش قیمت و رقابت بیشتر با سایر محصولات خواهند بود.


منبع : تسنیم

 

  

مطالب مرتبط با : خام‌فروشی بیش از ۶۰ درصد کالاهای صادراتی کشور
دیدگاه شما در مورد : خام‌فروشی بیش از ۶۰ درصد کالاهای صادراتی کشور

خام‌فروشی بیش از ۶۰ درصد کالاهای صادراتی کشور

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر