صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
پس از اتمام احتمالی مذاکره با غرب

لزوم مذاکرات ظریف برای لغو تحریم‌های داخلی

در صورت اتمام مذاکرات هسته‌ای که البته با توجه به مکر و حیله متعدد دشمن بعید است، دکتر ظریف و دولت محترم باید مذاکرات گسترده‌ای را جهت برچیدن بساط سودجویی ثروتمندان فرصت طلب داخلی انجام دهد تا علاوه بر تحریم‌های خارجی، تحریم‌های داخلی نیز لغو شوند.

کد خبر : 20858

تاریخ انتشار : 19/01/1394 - 21:10


لزوم مذاکرات ظریف برای لغو تحریم‌های داخلی

 

به گزارش خط امید، باید شاکر خداوند بود که پس از گذشت 12 سال مقاومت قهرمانانه، دشمن سر تعظیم در برابر حقوق حقه جمهوری اسلامی فرود آورد و صنعت هسته‌ای ما را به رسمیت شناخت.

 

صنعتی که مدیون جوانان غیور این مرز و بوم است که با دانش بومی، نهال نوپای دیروز را به درخت تنومند امروزی تبدیل کرد، مدیون دانشمندان شهیدی که با خون خود این نهال را آبیاری کرد... شهیدانی چون شهریاری، علیمحمدی، رضائیان نژاد و احمدی روشن...

 

روزی دستیابی به بالاترین تکنینک‌های روز دنیا، صنعتی شدن، رسیدن به غنای بالا و... برای ما آرزو و رویا بود، اما با تلاش و جانفشانی این عزیزان و ذیل سایه خداوند کریم و مدیریت مدبرانه رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی -امام خامنه ای- امروز ایران اسلامی جزء 10 کشور پیشرفته صاحب این صنعت است.

 

همه‌ی این پله‌های ترقی طی شد، از زمانی که تیم‌های سابق هسته‌ای در حال دفاع از حقوق ایران عزیز بودند و زمان می خریدند تا امروز که بچه‌های انقلابی مذاکره کننده ما با سری بالا و دستانی پر در مقابل دشمنان زیاده خواه جمهوری اسلامی حاضر شوند.

 

و باید تشکر فراوان کرد از تیم هسته‌ای خستگی ناپذیر ایران زمین، که از هیچ کوششی در جهت حفظ این دستاورد ملی کوتاهی نکرد؛ و بسیار سخت است که در برابر دشمنی حاضر شوی که از مکر و نیرنگ چیزی کم ندارد، آنجایی که رهبری نیز می فرمایند که من از حیله آنان نگرانم.

حال باید در برابر چنین دشمنی، ضمن حفظ حق مسلم خود برای رفع و لغو تحریم‌های ظالمانه ی آنان علیه مردم کشورت چانه بزنی تا فشاری را از سر ملتت کم کنی!

 

پس از شنیدن توافق تیم مذاکره کننده و قرائت بیانیه به زبان شیرین فارسی توسط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی -جناب ظریف عزیز- خشنودی جامعه را فرا گرفت، از این بابت که دشمن حقوق حقه ما را که روزی رویای برچیدن آن را در سر می پروراند، به رسمیت شناخت.

خشنودی از این که مقرر گشت تاسیسات به قوت خود باقی بماند ولی با تغییرات... از این که زمینه تعامل بیشتر با کشورهای صاحب صنعت بیشتر می شود... از این که مقرر گشت تا برخی از تحریم‌ها علیه ملت مظلوم ایران برداشته شود.

 

اما در این بین، ابهاماتی نیز وجود داشت که از شیرینی این اتفاق کم می‌کرد و زمینه ساز نگرانی‌های جدی می شد. از قرائت نایکسان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می توان فهمید که دشمن حیله‌ای در سر دارد.

 

این نگرانی ها زمانی بیشتر شد که دشمن حتی 24 ساعت تاب نیاورد تا به تعبیر مقام معظم رهبری در توافق نامه دبه کند...

 

نگارنده به هیچ عنوان قصد بررسی و تحلیل فنی بیانیه لوزان را نداشته، زیرا ما به طرف ایرانی مذاکره کننده و وزیر امور خارجه کشور اعتماد کامل داریم و قرائت‌های گوناگون طرف مقابل را نشانه‌های مکر و نیرنگ آنان میدانیم...اما از تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای این انتظار را داریم تا حفظ خطوط قرمز مطرح شده توسط مقام معظم رهبری که به حق اگر مدیریت ایشان نبود     -امروز صنعت هسته‌ای در این نقطه نبود- را در اولویت تصمیمات خود قرار دهند و در برطرف کردن ابهامات موجود تلاش بیشتری داشته باشند...

یقینا برطرف شدن ابهامات در بیانیه لوزان نه تنها به روشن شدن افکار عمومی کمک می کند بلکه باعث افزایش خشنودی مردم غیور و همیشه قهرمان ایران می شود مردمی که در ثانیه ثانیه‌های تحریم ظالمانه استکبار، دلیرانه مانند رزمندگان 8سال دفاع مقدس استقامت و صبوری کردند.

 

اشاره به این نکته نیز بسیار پر اهمیت است که پرداختن بیش از حد به توافق نهایی، باعث ایجاد توقعات نادرست در بخشی از جامعه شده و انتظار شکستگی قیمت‌ها و رونق یک شبه بازار را در سر می پرورانند، انتظاری که حتی با توافق نهایی و لغو همه تحریم‌ها برآورده نخواهد شد.

 

دلیل نگارنده ی مطلب برای پاراگراف فوق هم خود تحریمی است که متاسفانه تعدادی از ثروتمندان سودجو و فرصت طلب با زد و بند‌های اقتصادی باعث ایجاد گرانی‌های افسار گسیخته و بی دلیل به اسم تحریم‌های بین اللملی در جامعه شده اند که بار این سودجویی ها فقط و فقط بر دوش مردم صبور ایران است.

به این اوضاع می توان سوء مدیریت های برخی از دستگاه های اجرایی و نظارتی را افزود.

 

بنابراین به نظر می رسد در صورت اتمام مذاکرات هسته‌ای که البته با توجه به سنگ اندازی های متعدد دشمن بعید است، جناب ظریف و دولت محترم باید مذاکرات گسترده‌ای را جهت برچیدن بساط سودجویی ثروتمندان فرصت طلب داخلی انجام دهد تا علاوه بر تحریم‌های خارجی، تحریم‌های داخلی نیز لغو شوند.

 

این امر نیز گواه تاکیدات رهبری فرزانه است که از سال ها پیش در تلاش بودند تا نگاه های دستگاه های اجرایی و ملت شریف را به داخل کشور متمرکز کنند و با تعریف معیارهایی چون پاسخگویی، تولید ملی، کار جهادی و همدلی و همزبانی مشکلات را در داخل کشور حل کنند.....

 

به امید پیروزی های روزافزون ایران اسلامی... 

 

  

دیدگاه شما در مورد : لزوم مذاکرات ظریف برای لغو تحریم‌های داخلی

لزوم مذاکرات ظریف برای لغو تحریم‌های داخلی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر