صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس فنی و حرفه‌ای بهشهر:

20 درصد از مهارت آموختگان سال 93 این مرکز مشغول به‌کار شدند

رییس فنی و حرفه‌ای بهشهرگفت: از 350 نفر مهارت آموخته بهشهری فنی و حرفه ای بهشهر 20 درصد مشغول به کار شدند.

کد خبر : 20857

تاریخ انتشار : 19/01/1394 - 20:25


20 درصد از مهارت آموختگان سال 93 این مرکز مشغول به‌کار شدند

علی مهدی پور در گفتگو با خبرنگار خط امید اظهار داشت: رهگیری وضعیت اشتغال مهارت آموختگان از جمله برنامه‌های سند راهبردی مهارت و فناوری است که با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی کلیه مهارت آموختگان قبول شده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی، به منظور بررسی وضعیت ایجاد اشتغال مهارت آموختگان انجام می شود.

 

وی خاطر نشان کرد:350 نفر مهارت آموخته بهشهری در 26  دوره آموزشی در سال 93 در مركز فنی و حرفه ای بهشهر رهگیری اشتغال انجام شده است که از این تعداد قریب به 70 نفر مشغول به کار شده‌اند.

رییس مركز فنی و حرفه‌ای بهشهر جمع کارجویان در این دوره‌ها را 87  نفر عنوان کرد و افزود: در رهگیری صورت گرفته از وضعیت اشتغال این افراد، 42 نفر به خاطر کمبود فرصت شغلی وعدم وجود سرمایه کافی و 45 نفر به دلیل پایین بودن دستمزد، ضعف آموزش مهارتی وعدم رغبت به شغل پیشنهادی تاکنون موفق به اشتغال نشده‌اند .

 

مهدی‌پور با اعلام اینكه 80 درصد اشتغال یافتگان مرتبط با دوره‌های آموزشی گذرانده شده مشغول بكار شدند تصریح كرد: رشته‌های جوشكاری ، مكانیك، پرورش قارچ دكمه‌ای بیشترین میزان اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند.

 

این عضو كارگروه اشتغال شهرستان بهشهر افزود: طبق رهگیری صورت گرفته،تعداد 48 نفر از مهارت آموختگان شاغل‌ که هدف آنها تکمیل مهارت و فراگرفتن حرفه‌های جدید بوده و 114 نفر غیر کارجو ازقبیل دانشجو، دانش آموز، سرباز و خانه دار یا افرادی بودند که تمایلی به کار نداشتند.

 

علی مهدی پور وضعیت تعداد 31 نفر از افراد رهگیری شده را نامشخص اعلام کرد و تصریح کرد: با توجه به اینکه مهمترین عامل بیکاری نیروی کار در شهرستان بهشهر کمبود فرصت‌های شغلی و نبود سرمایه کافی شناسایی شده است، بهبود فضای کسب و کار، اعطای تسهیلات اشتغال زایی کم بهره و بلند مدت در بخش صنعت و بخش مشاغل خانگی می تواند بهترین راهبرد در بهبود وضعیت اشتغال باشد.

 

وی بر اینکه با استفاده از خدمات راهنمایی و مشاوره آموزشی، شغلی و حرفه‌ای، افراد به سوی یادگیری مهارت‌هایی ترغیب و تشویق می شوند که نیاز بازار کار و جامعه را تأمین کند تاکید و خاطرنشان کرد: رهگیری اشتغال مهارت آموختگان میزان بازدهی آموزش‌های ارائه شده را در اختیار مسئولان و بویژه برنامه‌ریزان این سازمان قرار می‌دهد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : 20 درصد از مهارت آموختگان سال 93 این مرکز مشغول به‌کار شدند

20 درصد از مهارت آموختگان سال 93 این مرکز مشغول به‌کار شدند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر