صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پاسخ های معاون اجتماعی ناجا/ از اسیدپاشی اصفهان و حضور بانوان در استادیوم

معاون اجتماعی ناجا به تشریح جزئیات حادثه دیشب سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: این اتفاق در نقطه صفر مرزی به وقوع پیوست و ۸ نفر از پرسنل ناجا به شهادت رسیدند و اشرار به پاکستان گریختند.

کد خبر : 20714

تاریخ انتشار : 18/01/1394 - 13:03


پاسخ های معاون اجتماعی ناجا/ از اسیدپاشی اصفهان و حضور بانوان در استادیوم

به گزارش خط امید بهشهر، سردار سعید منتظر المهدی معاونت اجتماعی ناجا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با تبریک آغاز سال جدید به ارائه گزارشی از عملکرد ناجا در نوروز امسال پرداخت و اظهار داشت: شعار ناجا در نوروز امسال آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق، قانون و نظم عمومی بوده است.

اقدامات نوروزی ناجا برای تامین امنیت
معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: زمانی ایمنی، آسایش و آرامش برقرار خواهد شد که آحاد مردم نیز خود را مستلزم به اصول و اخلاق بدانند و نیروی انتظامی در ایام نوروز بخش اعظمی از توان خود را برای ایمنی مردم به کار بسته است.

سردار منتظر المهدی در ادامه به بکارگیری تمام توان ناجا در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی با فعال نمودن ۲۰۰ هزار و ۲۰۸ گشت، استقرار ۱۸۷۷ چادر و کانکس به تأمین امنیت برای شهروندان در ایام نوروز پرداخت.

وی گفت: در ایام نوروز فرمانده ناجا به سرکشی و بازدید از ۵ استان و قرارگاه‌های نوروزی پرداخت و همچنین به سرکشی از خانواده‌های شهدا رفت.

شهادت ۱۶ مامور نیروی انتظامی از ابتدای امسال تا کنون
این مقام ارشد ناجا در ادامه سخنان خود به آمار شهدای نیروی انتظامی از ابتدای سال تا کنون اشاره و تصریح کرد: امسال ۵ تن از مرزبانان در سومار و کرمانشاه و همچنین ۳ تن از پرسنل ناجا در حمیدیه خوزستان به شهادت رسیدند.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: در شب گذشته در پی درگیری که در سیستان و بلوچستان در هنگ مرزی نگو به وقوع پیوست متاسفانه ۸ پرسنل ناجا به شهادت رسیدند؛ این اتفاق در منطقه صفر مرزی بود و بلافاصله اشرار مسلح به مرز مقابل -پاکستان- گریختند؛ فرمانده مرزبانی ناجا نیز برای بررسی بیشتر حادثه به این منطقه عازم شده است.

کاهش ۹ درصدی سرقت در ایام عید
سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا در ادامه سخنان خود در نشست خبری با اصحاب رسانه به بحث سرقت در ایام نوروز پرداخت و گفت: وقوع سرقت در ایام نوروز نسبت به سال قبل در همین موقع ۹ درصد کاهش داشت؛ کشف وقوع نیز در همین ایام ۷ درصد افزایش داشته است.

معاون اجتماعی ناجا در پاسخ به سؤالی در مورد حضور بانوان در باشگاه‌های ورزشی تصریح کرد: انجام مأموریت‌های پلیس در راستای وظایف محوله است و آنچه قانون تصویب کند، ما آن را اجرا خواهیم کرد.

حضور بانوان در استادیوم فوتبال به صلاح آنها نیست
وی افزود: حضور بانوان در استادیوم‌های فوتبال از دیدگاه‌های مختلف مطرح می‌شود، اما این حضور به صلاح بانوان نیست.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ما قانون را اجرا می‌کنیم و حافظ نظم اجتماع هستیم و اگر مصوب شود ما اجرا خواهیم کرد؛ آنچه مهم بوده، آن است که ما هیچ اصرار و پافشاری به اقدامات بیشتر نداریم.

اطلاعات جدید دیگری در مورد اسیدپاشی اصفهان نیست
سردار منتظرالمهدی در مورد حادثه اسیدپاشی اصفهان گفت: همه تلاش این است که این فرد یا افراد پشتیبان را پیدا کنیم، البته به سرنخ‌هایی رسیده‌ایم، اما چون به قطعیت نرسیده‌ایم، نمی‌توانیم اعلام کنیم؛ اطلاعات جدید دیگری نیست.

وی به قضیه حمیدیه پرداخت و گفت: سرنخ‌هایی به دست آمده است که در فرصت بعدی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی در ادامه بیشترین تخلفات رانندگی در نوروز امسال را عدم استفاده از کمربند ایمنی، سرعت و سبقت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه عنوان کرد.

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: بیشترین تصادفات در ساعت ۱۶ تا ۲۰ به وقوع پیوسته که نرخ آن ۱۲ درصد افزایش داشته است؛ تخطی از سرعت مطمئنه ۳۲ درصد افزایش داشته و انحراف به چپ نیز ۱۸ درصد افزایش داشته است.

معاون اجتماعی ناجا در ادامه به دایر کردن دفاتر مشاوره در بیش از ۶۰۰ کلانتری در سال ۹۳ اشاره و تصریح کرد: ۵۰ مرکز مشاوره در کل کشور فعال شد و ۳۵۰ هزار پرونده از دایره قضایی ـ انتظامی خارج و به مسامحه انجامید که در این زمینه نیز رشدی ۷۳ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

اصلاحات فوق سری تنها ۳.۵ تا ۴ دقیقه بود

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه مهدی فخیم‌زاده اظهار داشته که فیلم فوق سرّی برای من نیست، گفت: تهیه‌کننده این فیلم، جزئیات لازم را ارائه داده است، اما باید بگویم که این سریال تنها ۳.۵ تا ۴ دقیقه اصلاحات داشته که این اصلاحات هم نه تنها از سوی ما بلکه از سوی پخش یک سیما هم مورد تأیید قرار گرفته بود، بنابراین نمی‌توان با ۴ دقیقه اصلاحات گفت که این اثر متعلق به این کارگردان نبوده است.


منبع : الف

 

  

مطالب مرتبط با : پاسخ های معاون اجتماعی ناجا/ از اسیدپاشی اصفهان و حضور بانوان در استادیوم
دیدگاه شما در مورد : پاسخ های معاون اجتماعی ناجا/ از اسیدپاشی اصفهان و حضور بانوان در استادیوم

پاسخ های معاون اجتماعی ناجا/ از اسیدپاشی اصفهان و حضور بانوان در استادیوم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر