صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی خط امید؛

مازندران استان آب خیز است و نباید در برابر سیل غافلگیر شود

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور گفت:مازندران استان آب خیز است و نباید در برابر سیل غافلگیر شود

کد خبر : 2055

تاریخ انتشار : 23/07/1391 - 00:56


مازندران استان آب خیز است و نباید در برابر سیل غافلگیر شود

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، مرتضی اکبرپور، شنبه شب در چهارمین ستاد بحران در فرمانداری بهشهر افزود: سیل  برای مازندران نباید حادثه غیر مترقبه باشد چرا که مازندران از استان های آبخیز ماست و این حوادث باید برای مازندران طبیعی باشد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه مدیریت بحران بهشهر با حضور به موقع در صحنه و برنامه ریزی مناسب 50 درصد مشکلات را رفع کرده است.
اکبرپور بیان داشت: رودخانه بهشهرآسیب پذیری بالای دارد که د رصورت عدم تعریض می تواند خطر آفرین برای تمامی ایام باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه دیوار خانه مردم دیوار ساحلی رودخانه است و در بستر رودخانه قرار دارد و حتی در حاشیه رودخانه هم نیست و این خطر آفرینی را افزایش میدهد.

به گفته اکبر پور این نقاط آسیب پذیر باید به نقاط امن تبدیل شوند و ما آمادگی داریم در این راستا کمک کار باشیم.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور ادامه داد:  همه ما در برابر قانون بحران پاسخگو هستیم اما اعتبارات دراختیار معاونت راهبردی است و این اختیارات از سازمان مدیریت بحران سلب شده که نمایندگان باید دراین راستا تلاش کنند.

وی گفت: ما ازعملیات اجرا شده در سطح بهشهر راضی نیستیم و باید همه ما در صحنه بصورت عملیاتی وارد شویم  و همه دستگاهها تلاش کنند.

هادی خنجری مدیریت بحران مازندران نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: خوشبختانه تا کنون گزارشی از نا امنی در بهشهر گزارش نشده و امنیت کامل بر شهرستان حکم فرماست.

وی یادآور شد: بزپل و پل برزو در داخل شهر از مشکلات اساسی ماست که اگر ساماندهی دیوار حائل، پل ها، ارتفاع پل و سر دهنه حل نشود در اینده با بارش شدید این مشکلات را خواهیم داشت.

خنجری ادامه داد: بحث آزاد سازی رودخانه، تامین اعتبار لازم، اختصاص اعتبار لازم برای افرادی که دارای تمکن مالی در این محدوده نیستند ازجمله وظایف مسئولان  است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه نیز بیان داشت: ما در این اتفاق دنبال مقصر نیستیم و باید عمق فاجعه را درک و در جهت رفع مشکل گام برداریم.

احمد علی مقیمی گفت: اکنون باید د رجهت رفع خسارت وارده عمل کینم و منازل، خودروها، لوازم خانگی و افراد بی گناهی که جان خود را از دست دادند را شناسایی و کمک رسانی کنیم.

وی افزود: هزینه هایی برای متوفیان رد نظر گرفته شود تا درمانی برای درد و آلام آنان باشیم.

روح الامین قاسمی جانشین فرمانده نیروی انتظامی مازندران در ادامه گفت: تامین امنیت برای افراد آسیب دیده از اولویت های برنامه های ماست و در این راستا با تمام توان وارد شده ایم.

وی بیان داشت: بحث روان سازی ترافیک نیز از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا با قدرت وارد می شویم.

قاسمی خاطر نشان کرد: امروز ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه مشهود است و باید سهم افراد مقصر و افرادی که مجوز می دهند  در این رابطه و در این ساخت و سازها مشخص شود.

محمد رضا البرزی فرماندار بهشهر نیز در سخنانی بیان داشت: این سیل بزرگ باید دارای برنامه ریزی مناسب در این راستا باشد که خوشبختانه کارگروه با تمام توان در این راستا وارد شده است.

وی گفت: بهشهر در برنامه ریزی انجام شده در ستاد بحران به 8 منطقه تقسیم شده است که منطقه برزو و کوی عدالت، خیابان دولت، کمربندی، گورستان بهشت فاطمه، زیروان و گراییل محله، جاده کنت، قائم و ابوعمار و مهدیه  از جمله این تقسیم بندی هاست.

البرزی بیان داشت: کمیته ارزیابی با مسئولیت معاون فرماندار باید فعال شود تا در جهت برنامه ریزی مناسب  و کاهش خسارت و مشکلات اقدام شود.

سید عیسی هاشمی معاون عمرانی استاندار مازندران نیز خاطر نشان کرد: متاسفانه با وجود ترافیک در روز اول سیل در بهشهر، امداد رسانی، تخلیه نخاله، زباله، و رسوبات بصورت لاک پشتی و غیر قابل قبول بوده است.

وی گفت: بسیج عهده دار جمع آوری رسوبات ظرف 48 ساعت آینده شده است و امیدواریم با جمع آوری رسوبات و نخاله ها در امداد رسانی فعالانه تر وارد شویم.
وی افزود: همه دستگاهها موظف هستند ظرف 24 ساعت آینده ارزیابی خود را از عمق حادثه در دستگاه ذیربط به ستاد بحران اعلام کنند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران استان آب خیز است و نباید در برابر سیل غافلگیر شود

مازندران استان آب خیز است و نباید در برابر سیل غافلگیر شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر