صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نامهربانی مسافران و گردشگران

زباله‌هایی که در دل مهربان طبیعت رها شدند/تقابل طلای سبز و کثیف در مازندران

امروز آخرین روز حضور مسافران نوروزی در مازندران سبز است؛ مسافران با حس، انرژی و تجربه از مازندران رفتند اما ردپای حضور آنها در شهرها، روستاها، کوه‌ها، جنگل‎ها، ویلاها و اقامت‌گاه‎های مازندران باقی‌مانده است.

کد خبر : 20424

تاریخ انتشار : 15/01/1394 - 12:21


زباله‌هایی که در دل مهربان طبیعت رها شدند/تقابل طلای سبز و کثیف در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ ردپای حضور مسافران و اینکه مسافران کجای مازندران بودند و نبودند را می‎توان با نایلون‌های رنگی مواد خوراکی، بطری‌های آب معدنی و نوشابه‌ رها شده، باقی‎مانده غذا و ... فهمید.

امروز 15 فروردین است و بسیاری از فعالیت‌های ستاد تسهیلات سفر مازندران رو به اتمام است، اما آنچه که باقی‌مانده است، زباله‌هایی است که در این ایام تولید شده است و به‌دلیل نبود ساختار مناسب در چرخش و بازیافت موادی که دیگران آن را طلای کثیف می‎نامند و ما آن را زباله و مواد دفن‎شدنی می‌دانیم، باقی‌مانده است.

افزایش 8 برابری تولید زباله در شهرهای مازندران خبری بود که مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در ستاد تسهیلات سفر در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: در ایام نوروز میزان تولید زباله در مازندران به هشت برابر زمان معمولی افزایش یافت.

سیدمحمد محمدی تاکامی بر لزوم توجه ملی به شهرهای مازندران در بحث ساماندهی زباله تأکید کرد و ادامه داد: 58 شهرداری شهرهای مازندران در کنار سایر مسئولان برای خدمات‌رسانی به مردم و مسافران در این ایام فعال بودند.

اما یک نکته که شاید گفتنش خالی از لطف نباشد؛ حضور شما را به عنوان مهمان، مسافر و توریست ارج می‎نهیم و گام‌های‌تان را طوطیای چشمان‌مان می‎کنیم اما باید بدانید که رها کردن زباله در طبیعت بی‎خراش و ناب موجب می‌شود برای از تن به در کردن خستگی‌هایی که در پی کار و زحمت روزانه متحمل می‎شوید با بی‎تفاوتی‎های‌تان، دیگر برای سال‌های آینده وجود نخواهد داشت و این جز بی‌معرفتی و نامهربانی پیامد دیگری ندارد.

 

گزارش از سروش مهرپویان


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : زباله‌هایی که در دل مهربان طبیعت رها شدند/تقابل طلای سبز و کثیف در مازندران

زباله‌هایی که در دل مهربان طبیعت رها شدند/تقابل طلای سبز و کثیف در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر