صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد +عکس

درختان موجودات زنده ای هستند که در دنیا از ارزش خاصی برخوردارند زیرا فواید بسیاری برای انسان ها داشته و باعث می شوند تا زندگی برای ما راحت تر باشد. دنیای درختان بسیار پیچیده است زیرا انواع مختلفی از آنها وجود دارد.

کد خبر : 2042

تاریخ انتشار : 25/05/1392 - 16:42


درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد +عکس

به گزارش خط امید بهشهر ، گونه های مختلفی از درختان در دنیا وجود دارد که هرکدام ویژگی و خصوصیت های خاص خود را دارند. "بونسای" یکی از انواع درختان است که در ژاپن رشد کرده و به درختان مینیاتوری نیز شهرت دارند. این درختان دارای شکلی مشابه با درختان بزرگ اما در اندازه ای بسیار کوچک هستند.

یک درخت بونسای ژاپنی این روزها در موزه ای در آمریکا به نمایش گذاشته شده است که در سال 1625 کاشته شده است. این درخت که شکلی بسیار جالب و تازه دارد این روزها نزدیک به 388 سال سن دارد و حوادث بزرگی را در دنیا مشاهده کرده است.

 


این بونسای که به نظر درختی بسیار جوان است در سال 1945 در شهر هیروشیما بود و موجود زنده ای است که توانسته از این فاجعه بزرگ جان سالم بدر برده و به حیات خود ادامه دهد. این درخت در آن زمان در خانه خانواده ای بود که پس از انفجار بمب همه آن ها کشته شدند.

این درخت که هم از نظر سنی و هم عجایب یکی از متفاوت ترین درختان دنیاست در سال 1976 در طی مراسمی به دولت امریکا اهدا شد و ان ها نیز این درخت را برای نمایش به موزه ارسال کردند. این درخت این روزها در شرایط خوبی به سر می برد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

مطالب مرتبط با : درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد +عکس
دیدگاه شما در مورد : درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد +عکس

درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد +عکس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر