صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

استاندار: فعالیت‌های عمرانی بیشتر شهرها رو به اتمام است/نبیان: جاده فرح‎آباد به 9 دوربرگردان نیاز دارد

استاندار مازندران با بیان اینكه در سال 93 اقدامات مناسبی نسبت به سال‌های گذشته در استان انجام شد، گفت: در بیشتر شهرهای استان فعالیت‌های عمرانی در حال اتمام است.

کد خبر : 20372

تاریخ انتشار : 09/01/1394 - 12:18


استاندار: فعالیت‌های عمرانی بیشتر شهرها رو به اتمام است/نبیان: جاده فرح‎آباد به 9 دوربرگردان نیاز دارد

به گزارش خط امید، ربیع فلاح جمعه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفر نوروزی مازندران با بیان اینكه انباشت زباله در جاده‌ها اقدام نامناسبی است، اظهار داشت: به فرمانداران و شهرداران مناطق مختلف استان تذكر داده شد تا پاكسازی حواشی جاده‌ها را جدی بگیرند.

وی پیرامون مشكل گرانی در سطح شهر و باز نبودن مغازه‌ها، افزود: اقدامات لازم درباره پیگیری گرانی‌های سطح شهر صورت می‌گیرد.

استاندار مازندران با بیان اینكه در سال 93 اقدامات مناسبی نسبت به سال‌های گذشته در استان انجام شد، بیان کرد: در بیشتر شهرهای استان فعالیت‌های عمرانی در حال اتمام است.

این مسئول با اشاره به اینكه اشتیاق مردم برای شركت در اقدامات عمومی نظیر ورزش‌های همگانی بسیار زیاد است، خاطرنشان كرد: لازم است شرایط حضور مردم در اقدامات فرهنگی و اجتماعی عمومی‌ فراهم شود.

فلاح با تأكید بر نقش بخش خصوصی در فعالیت اقتصادی استان، اضافه كرد: پیگیری‌های بسیاری درباره جذب سرمایه‎گذاران بخش خصوصی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینكه روستاهای استان توانایی جذب گردشگران و اسكان آنها را دارند، یادآور شد: لازم است تورهای گردشگری در قالب پایگاه‌های مسافرخیز به‌منظور اسكان مسافران، برگزاری جشنواره‌های فرهنگ بومی‌ و جشن‌های محلی راه‌اندازی شود.

* نیاز به 9 دوربرگردان در جاده فرح‎آباد ساری داریم

علی نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار بلاغ درباره ساماندهی جاده فرح‌آباد و كمبود دوربرگردان‌‌های این جاده، اظهار کرد: در سال‌های گذشته تنها سه دور برگردان ساخته شد.

وی با بیان اینكه در جاده فرح‌آباد نیاز به 9 دوربرگردان داریم، افزود: در سال جاری اقدامات عمرانی در این منطقه انجام می‌شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینكه در محور پلاژها نیز تفاهم‌نامه‌ای میان استانداری با وزارت راه و شهرسازی در مورد تعریض محورهای كناری امضا شد، اضافه كرد: بیشترین تصادفات در جاده فرح‌آباد به‌دلیل سرعت بالا بوده و لازم است سرعت مجاز در محورهای خطرناک فرح‌آباد از سوی مسافران رعایت شود.

این مسئول با بیان اینكه در محور ساری ـ تاكام نیز وزارت راه و شهرسازی پیمانكاری را تعیین كرده است، گفت: امسال بودجه‌ای از منابع ردیف ملی برای این محور قرار دادیم.

دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در پاسخ به سوال خبرنگار بلاغ، درباره حضور هنرمندان صنایع دستی در نمایشگاه‌های خارج استانی و بین‌المللی، بیان کرد: در سفر به قرقیزستان و آستراخان مبحث برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری و هفته‌های فرهنگی صورت گرفت كه در سال جاری فرصت حضور هنرمندان صنایع دستی در این كشورها فراهم می‌شود.

وی با بیان اینكه در اواخر اردیبهشت‌ماه تیم 8 نفره‎ای از هنرمندان صنایع دستی كشور به نمایشگاه بین‎المللی صنایع دستی ایتالیا اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: قرار است یک هنرمند هم از مازندران برود.

* 74 هكتار از اراضی منطقه چشمه باداب سورت را در اختیار گرفتیم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینكه 74 هكتار از اراضی منطقه چشمه باداب سورت منطقه چهاردانگه را از اداره‎كل منابع طبیعی در تاریخ 11 اسفند 93 تحویل گرفتیم، بیان كرد: پیچیدگی‌های مسیر اداری زمان را از ما گرفت و نتوانستیم زودتر این منطقه را در اختیار بگیریم.

بزرگ‌نیا با بیان اینكه گلایه مسافران از نبود امكانات در منطقه چشمه باداب سورت، كاملاً بر حق است، افزود: به‌منظور ساماندهی این منطقه اخیراً تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان استانداری، جهانگردی و میراث فرهنگی امضا شد كه براساس آن كانون جهانگردی موظف شد تا بخش نظارتی خدماتی كه سرمایه‎گذار بخش خصوصی شامل: نمازخانه، سرویس بهداشتی و ... را می‌دهد، برعهده گیرد.

وی با اشاره به حضور خیل مسافران در منطقه چهاردانگه ساری، گفت: قرار است در همین ماه زمینه اجرایی شدن امكانات در این منطقه فراهم شود تا پاسخگوی مسافران باشیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : استاندار: فعالیت‌های عمرانی بیشتر شهرها رو به اتمام است/نبیان: جاده فرح‎آباد به 9 دوربرگردان نیاز دارد

استاندار: فعالیت‌های عمرانی بیشتر شهرها رو به اتمام است/نبیان: جاده فرح‎آباد به 9 دوربرگردان نیاز دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر