صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دکتر روحانی اهداف سفر خود به قشم را تشریح کرد؛

تأکید بر ضرورت تأمین آب آشامیدنی مردم جزیره/ بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) قشم افتتاح شد

رئیس‌جمهور، شرکت در جلسه سالانه مدیران عامل مناطق آزاد كشور و بررسی و تصویب برنامه‌های این مناطق در سال ۹۴ بر مبنای اقتصاد مقاومتی و تحقق رونق و اشتغال، جذب سرمایه خارجی، توسعه صادرات و انتقال تكنولوژی در مناطق آزاد را از مهم‌ترین اهداف سفر خود به جزیره قشم عنوان کرد.

کد خبر : 20371

تاریخ انتشار : 09/01/1394 - 12:15


تأکید بر ضرورت تأمین آب آشامیدنی مردم جزیره/ بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) قشم افتتاح شد

به گزارش خط امید، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه و در حاشیه بازدید از شرکت تولید همزمان آب و برق مپنا در جزیره قشم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نشست قرار است برنامه‌های سال ۹۴ در مناطق آزاد بر مبنای اقتصاد مقاومتی و شرایط و فضای مناسب برای فعالیت و رونق اقتصادی که کشورمان گام به گام به آن نزدیک می‌شود، بررسی و نهایی شوند.

 
رئیس جمهوری بازدید از چندین پروژه را از دیگر برنامه های این سفر دانست و با اشاره به اهمیت فعالیت شرکت تولید همزمان آب و برق در جزیره قشم گفت: این شرکت مرکزی است که به طور همزمان به تولید برق و آب شیرین می پردازد و فرآیندی که طی آن آب دریا را شیرین می کند قابل ملاحظه است و می‌تواند در همه مناطق جنوبی کشور و بخش های کم آب مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.
 
دکتر روحانی، آب شیرین را یکی از نیازمندی‌های مهم مردم جزیره عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد آب شرب مردم که قیمت مناسب و رسمی داشته باشد در اختیار مردم قرار گیرد و دولت در این زمینه حمایت و پشتیبانی لازم را در حد توان انجام خواهد داد.
 
رئیس جمهوری تصریح کرد: فعالیت این شرکت اقدام بسیار ارزشمندی است و می‌توان این طرح را در سایر مناطقی که مشکل آب شیرین دارند مورد استفاده قرار داد.
 
رئیس جمهور بر ضرورت تأمین آب آشامیدنی مردم جزیره قشم تأکید کرد
 
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در جریان سفر به جزیره قشم و بازدید از پروژه تولید همزمان آب و برق این جزیره در شرکت مپنا، بر اهمیت و ضرورت تأمین آب آشامیدنی مردم جزیره قشم تأکید کرد.
 
در جریان این بازدید، اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و دست‌اندکاران این شرکت در خصوص ظرفیت تولید آب و برق در این شرکت و نیز چگونگی توزیع آن بین مردم جزیره گزارشاتی را ارائه کردند.
 
شرکت تولید همزمان آب و برق قشم ظرفیت تولید ۵۰ مگاوات برق و ۱۸ هزار متر مکعب آب شیرین را دارد، به گونه‌ای که آب دریا را طی فرآیندی به آب شرب تبدیل می‌کند.
 
بازدید رئیس‌جمهور از پروژه توسعه بندر شهید کاوه جزیره قشم 
 
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در ادامه سفر به جزیره قشم، ضمن بازدید از طرح توسعه بندر شهید کاوه، با طرح سؤالاتی از فعالیت‌های این بندر آگاهی یافت و بر لزوم توجه به مسائل زیست محیطی در جریان اجرای این پروژه تأکید کرد.
 
در جریان این بازدید، اکبر ترکان و مسئولین پروژه توضیحاتی در خصوص اهداف توسعه این بندر و ظرفیت‌های صادراتی و وارداتی آن ارائه کردند.
 
پروژه توسعه بندر شهید کاوه شامل اسکله، انبارها و ساختمان‌ها تا حدود ۴۴ هکتار و قابل گسترش تا ۱۴۰ هکتار است.
 
بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) جزیره قشم افتتاح شد
 
بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) قشم به عنوان نخستین و مجهزترین بیمارستان این جزیره، با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ظهر یکشنبه در ادامه سفر به جزیره قشم پس از افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم(ص) از بخش‌های مختلف آن از جمله اتاق عمل بازدید کرد.
 
در جریان این بازدید، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین بیمارستان در خصوص خدمات بیمارستان پیامبر اعظم(ص) توضیحاتی ارائه کردند.
 
همچنین در حاشیه افتتاح این بیمارستان تفاهم نامه تجهیز و واگذاری بیمارستان پیامبر اعظم(ص) توسط اکبر ترکان و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضا رسید.
 
بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) توسط مناطق آزاد احداث و تجهیز شده و بالاترین استانداردها در آن رعایت شده است.
 
رئیس جمهوری همچنین در جریان بازدید از این بیمارستان در جمع پرسنل و کادر پزشکی بیمارستان حضور یافت و با تبریک سال جدید برای آنان موفقیت و سلامتی آرزو کرد. 
 
پرسنل بیمارستان متقابلاً سال نو را به رئیس‌جمهور تبریک گفته و از نزدیک با وی به گفتگو پرداختند.
 
رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از بیمارستان قشم: طرح‌های دولت در بخش سلامت با قوت ادامه می‌یابد
 
رئیس‌جمهوری در مراسم بهره برداری از بیمارستانی در جزیره قشم تصریح کرد: طرح تحول سلامت گام به گام به پیش می‌رود و طرح‌هایی که دولت در این راستا مد نظر دارد در سال ۹۴ با قوت ادامه خواهد یافت.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در ادامه سفر به جزیره قشم در حاشیه افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم (ص) در خصوص اهمیت احداث این بیمارستان اظهار داشت: امروز در قشم شاهد گام بسیار خوبی برای سلامت مردم این منطقه هستیم.
 
رئیس جمهوری اضافه کرد: قشم نیازمند به بیمارستان مجهزی بود که در این راستا، بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) با هفت اتاق عمل مجهز و کادر پزشکی مجرب برای رفاه مردم جزیره احداث شده است و تا دو روز دیگر به طور کامل تکمیل و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.
 
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: احداث این بیمارستان گام ارزنده‌ای در راستای رفاه مردم قشم است و امیدواریم بتواند در مجموع خدمات خوبی در زمینه سلامت مردم قشم داشته باشد.


 

  

دیدگاه شما در مورد : تأکید بر ضرورت تأمین آب آشامیدنی مردم جزیره/ بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) قشم افتتاح شد

تأکید بر ضرورت تأمین آب آشامیدنی مردم جزیره/ بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) قشم افتتاح شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر