صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

میزبانی بهاری مازندران از هیئت دولت

استاندار مازندران گفت: هیئت دولت در ابتدای سال 94 میهمان مردم مازندران است.

کد خبر : 20316

تاریخ انتشار : 27/12/1393 - 20:55


میزبانی بهاری مازندران از هیئت دولت

به گزارش خط امید بهشهر _ ربیع فلاح‌ امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران اظهار داشت: در سال‌جاری با تلاش و همت همه همکاران فعالیت مناسبی در سطح استان انجام شد.

وی افزود: سال 93 سال راحتی برای مسئولان نبود و فراز و نشیب‌های زیادی در استان داشتیم و با همدلی و تحمل سختی‌ها این سال نیز پشت سر گذاشته شد.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در سال آینده به واسطه شناختی که از مسئولان داریم و با تجربه‌ای که کسب کردیم، امیدواریم که مشکلات استان را رفع کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به برنامه‌ریزی 93 هدف‌گذاری در استان انجام شد، در مواردی که موفق به اجرای برنامه شدیم به خوبی رصد و در مواردی که با مشکل مواجه بودیم نسبت به رفع آن اقدام شود.

فلاح با اعلام اینکه در سال 94 باید با برنامه‌ریزی منسجم نسبت به رفع مشکلات استان اقدام کنیم، بیان کرد: بحث اقتصاد مقاومتی باید همچنان مد نظر مدیران قرار گیرد و این موضوع در سال 94 نیز پیگیری شود.

استاندار مازندران گفت: در سال 94 جدا از وظایف اجرایی، باید پیگیری برای اجرای برنامه ششم در دستور کار مسئولان استانی قرار گیرد.

وی درباره اقدامات انجام شده در سال 93 افزود: طرح‌های نیمه‌تمام در استان وجود داشت که برخی از آنها ساماندهی و با وجود مشکلات بودجه‌ای اقداماتی انجام شد.

فلاح با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آن تاکید دارند بحث اشتغال است، تاکید کرد: ایجاد فضای کسب و کار در استان در دستور کار آینده مدیران قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه در سال 94 برای رفع بیکاری اقدامات مناسبی انجام می‌شود، یادآور شد: هم‌سویی همه بخش‌های اقتصادی در رونق اقتصادی و مبارزه با تورم باید ایجاد شود و اتاق بازرگانی باید جایگاه خودش را بیشتر نشان دهد.

استاندار مازندران بیان داشت: سازمان نظام مهندسی و کشاورزی می‌توانند اقدامات مناسبی را در دستور کار قرار دهند.

این مسئول درباره تصویب بودجه توسط دولت گفت: برنامه‌ریزی برای تنظیم موافقت‌نامه در برنامه کاری مدیران قرار گیرد و باید تلاش کنیم که روند مشارکت بخش خصوصی در استان شتاب بیشتری بگیرد.

فلاح با اعلام اینکه طرح‌های مختلف اقتصادی در استان شروع شد، افزود: این طرح‌ها در سال 94 اجرایی می‌شود.

وی یادآور شد: در سال 93 اقداماتی در زمینه توسعه صادرات انجام شد و مراوداتی با کشورهای همسایه در برنامه کاری قرار گرفت که با اجرای تصمیمات انجام شده سبب رونق بخش خصوصی و دولتی می‌شود.

استاندار مازندران درباره افزایش ضریب فضای سبز شهری مازندران گفت: شهرهای ما به لحاظ وضعیتی که دارند باید از میزان فضای سبز بیشتری برخوردار باشند.

وی درباره ساماندهی پسماند، ادامه داد: آغاز طرح‌های اجرای پسماند در استان در سال 94 در دستور کار است و اقداماتی خوبی در این زمینه انجام شد و در ماه‌های آینده نیز قراردادهای ما نهایی می‌شود و سال آینده سال بسیار خوبی در زمینه ساماندهی پسماند است.

فلاح درباره صدور مجوز به بخش‌های خصوصی گفت: اقداماتی خوبی در این زمینه انجام شد ولی برای توسعه بیشتر در جهت تعامل با بخش خصوصی و برای صدور مجوز شخصاً ورود پیدا می‌کنم تا در این زمینه شاهد رونق اقتصادی بیشتری باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای ساماندهی موضوع سرمایه در گردش نیز در دستور کار است.

استاندار مازندران از حضور هیئت دولت در ابتدای سال 94 در مازندران خبر داد و بیان داشت: برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه در دستور کار است.

وی درباره اقدامات انجام شده برای حضور مسافران در ایام نوروز، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی آمادگی لازم برای پذیرایی از مسافران را در دستور کار دارند.

فلاح با اعلام اینکه حضور گردشگر برای مازندران تهدید نیست، گفت: در مازندران در سال‌های اخیر اقدامات مناسبی انجام شد در سال‌جاری نیز با تجربیاتی که در سال 93 داشتیم،تلاش داریم با ارائه خدمات مطلوب زمینه پذیرایی مناسب از گردشگران را فراهم کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه به لحاظ زیرساختی در جذب گردشگران مشکلاتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای ایجاد زیرساخت گردشگری در دستور کار قرار دارد که با اجرای این طرح‌ها بخشی از مشکلات گردشگران رفع می‌شود.

استاندار مازندران در پایان درباره تورم موجود در مازندران گفت: میزان تورم در مازندران نسبت به کشور یک تا یک و نیم درصد پایین‌تر از سایر نقاط کشور است.

 


منبع : فارس-مازندران

 

  

مطالب مرتبط با : میزبانی بهاری مازندران از هیئت دولت
دیدگاه شما در مورد : میزبانی بهاری مازندران از هیئت دولت

میزبانی بهاری مازندران از هیئت دولت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر