صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
هشدار پیشگیرانه به اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

پرهیز از نادیده گرفتن اخلاق در چنگ تار کنسرت‌های نوروزی/آمارهای دهان‌پرکن برپایی کنسرت در مازندران/رکوردشکنی در نوروز فاطمی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بدون اشاره به ایام سوگ فاطمیه، از صدور مجوز برگزاری 21 کنسرت در مازندران برای اولین بار خبر داد.

کد خبر : 20315

تاریخ انتشار : 27/12/1393 - 20:47


پرهیز از نادیده گرفتن اخلاق در چنگ تار کنسرت‌های نوروزی/آمارهای دهان‌پرکن برپایی کنسرت در مازندران/رکوردشکنی در نوروز فاطمی

به گزارش خط امید بهشهر _ ملت دیندار و غیرتمند ایران اسلامی و به‌ویژه مردم ولایی مازندران سوگ و سرور دینی را برای خود به‎عنوان فرهنگ ملی پذیرفته و انتظارشان از مسئولان احترام و ارج‌گزاری به این مناسبت‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسب در این ارتباط است.

بر اساس ضوابط، دستگاه صادرکننده مجوز باید توان فنی و نظارتی خود را در اجرای صحیح کنسرت‎ها بر حسب آنچه که طبق مصوبه کمیته مربوطه مجوز صادرشده، به‌کار گیرد و عملاً مسئولیت اجرای بدون حاشیه کنسرت‎ها، به‎عهده اداره‎کل ارشاد است.

بدون تردید، نظارت دقیق اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران باید در حد 21 کنسرت باشد تا بتواند در قبال محتوا و حواشی این کنسرت‎ها، قدرت عمل داشته باشد و طوری عمل نکند که با آمار کمّی و دهان‎پرکن، کام مردم شهیدپرور مازندران را در نوروز 94 تلخ کرده و برای این مردم خوب و نجیب نزد میلیون‎ها مسافر و مهمان، شرمندگی و سرافکندگی ایجاد کند.

اگر سطح و قدرت برگزاری کنسرت نزد آن اداره‎کل در حد رکوردشکنی آن‎هم در نوروز فاطمی است، باید از سرپرست جدیدالانتصاب فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران میزان برنامه‌های فرهنگی و هنری متناسب با فضای فاطمی را مطالبه کرد که آیا آن برنامه‎های اعلام‎نشده هم در حد رکوردشکنی است؟!

نگاهی به نظارت‎های پیشین منشأ صدور مجوز، گویای توانایی کاملاً محدود آن اداره‎کل در نظارت‎های همه‎جانبه بر روی کنسرت‎هاست، به‌ویژه آنکه موقعیت زمانی، نوروز و خیل عظیم مسافران و دشواری در کنترل برنامه‎های کنسرتی نیز باید مورد نظر در تصمیم‎گیری برای صدور مجوز قرار گیرد.

طبیعی است که در این زمینه، فراتر از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان‎ها و به‌ویژه استاندار به‌عنوان مدیر ارشاد دولت در پیامدهای منفی چنین تصمیماتی دارای مسئولیت هستند و باید پاسخگو نیز باشند.

شاید خطیر بودن حوزه فرهنگ و جبران ناپذیری خسارات در این عرصه، لازم به یادآوری نباشد، اما ویژه بودن نوروز فاطمی سال 94، مسئولیت تذکر و هشدار را همه‎گیر می‎کند.

پس ای مسئولان مازندرانی و ای اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران! به‌هوش باشید تا هزینه جدید برای حیثیت دینی مردم به‌وجود نیاورید.

 


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : پرهیز از نادیده گرفتن اخلاق در چنگ تار کنسرت‌های نوروزی/آمارهای دهان‌پرکن برپایی کنسرت در مازندران/رکوردشکنی در نوروز فاطمی

پرهیز از نادیده گرفتن اخلاق در چنگ تار کنسرت‌های نوروزی/آمارهای دهان‌پرکن برپایی کنسرت در مازندران/رکوردشکنی در نوروز فاطمی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر