صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی/ مقیمی در صحن علنی مجلس:

خروجی مدیریت زنگنه برای کشور خسارت بار است

نماینده مردم بهشهر گفت: فاقد از سلامت شخص نامبرده ، خروجی مدیریتش برای کشور خسارت بار است.

کد خبر : 2027

تاریخ انتشار : 24/05/1392 - 15:33


خروجی مدیریت زنگنه برای کشور خسارت بار است

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر  دکتر احمدعلی مقیمی تماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس  در بررسی صلاحیت زنگنه  وزیر پیشنهادی نفت گفت : با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه های عید سعید فطر امسال مبنی بر انتخاب وزرای صالح توسط نمایندگان در حقیقت یک راهکار راهبردی برای انتخاب وزرا ارائه نمودند. بدیهی ترین برداشت از سخنان معظم له  این است که وظیفه مجلس انتخاب وزرای صالح است الزاما رای اعتماد به هر وزیری باید صالح بودن او برای نمایندگان احراز شود.
نماینده مردم بهشهر ادامه داد:باید چه در حوزه تخصصی  و برنامه ایی و چه در حوزه سیاسی و اجنماعی ،نه سختگیرانه عمل کنیم که متهم به افراطی گری و نه ساده اندیشی و سهل انگاری کنیم که تفریط تلقی گردد و این همان شعاریست که ریاست محترم جمهوری در قالب اعتدال مطرح فرمودند پیش می رویم.
احمد علی مقیمی نماینده مردم بهشهر ادامه داد:برنامه های آقای مهندس زنگنه بر مبنای کارشناسی که معاونت نظارت مجلس انجام داده است با شروع وظیفه وزارتخانه  از 17 مورد شرح وظیفه فقط 7 مورد منطبق است و از 19 مورد انطباق با برنامه پنجم فقط 3 مورد منزبق با برنامه پنجم است.
مقیمی با اشاره به این موضوع که :امروز مجلس در یک آزمون بسیار بزرگی قرار گرفته که آیندگان قضاوت خواهند کرد تصریح کرد:شما می خواهید برای کسی برنامه ریزی کنید که 8 سال سابقه کار در وزارت نفت دارد ، فاقد از سلامت شخص نامبرده ، خروجی مدیریتش برای کشور خسارت بار است.
وی به برخی از عملکرد های منفی زنگنه اشاره کرد و گفت : ترقیب رشوه ، زد و بند ، باند بازی ،رانت خواری افراد خاص  و بعضی از آقازاده  ها که در گزارش دادگاه خارجی به وی نام جونیور داده اند،و همچنین اکثر قرار دادهایی که در زمان وزارت جناب آقای مهندس زنگنه در وزارت نفت بسته شده است،دارای ابهام است و در دادگاه های بین المللی و دادگاه های داخلی دارای پرونده اند مانند قرارداد کرسنت،توتال،کیش ، و میدان های نفتی مانند سروش ، درود  و ... و خود به عنوان متهم در دادگاه های داخلی و خارجی باید پاسخگو باشند.
مقیمی نماینده مردم بهشهر دیگر دلایل مخالفت و عدم صلاحیت زنگنه برای وزارت نفت  را این گونه بر شمرد : مدریت عامرانه ، انحصاری،بدون مشورت ، ترقیب و اشتیاق به شرکت های خارجی  و تحقیر شرکت های داخلی و به هم زدن ساختار یکپارچگی  نفت ، افزایش شرکت های دولتی از 30 شرکت به 180 شرکت.
احمد علی مقیمی ادامه داد:امروز دنیا در قالب انسجام شرکت  و در قالب ایجاد شرکت های هلدینگ سعی می کند بهره وری را بالا ببرد ، این تجربه جناب آقای مهندس زنگنه باعث تحمیل استقراض 70میلیارد دلار به کشور بوده است. عدم نظارت به پیمانکاران  خارجی از مدیریت ضعیف ایشان است. 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر جمعه 25 مرداد 1392 - 14:33
  هدا

  اخه کی گفته تو بری حرف پبزنی نمیگی این آقا اگه رای بیاره پالایشگاه نفت بهشهر دیگه خبری نیست -پتروشیمی بای بای -البته این آقا به فکر مردم شهر و استانش نیست به فکر طیف سیاسی و دست بوسی لاریجانی است از رای آوردن مشخص است مردم به ایشون رای نمی دهند ایشون میشه نماینده نکا بهشهر - گلو گاه

  2 0
دیدگاه شما در مورد : خروجی مدیریت زنگنه برای کشور خسارت بار است

خروجی مدیریت زنگنه برای کشور خسارت بار است

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر