صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در مراسم افتتاح فازهای جدید تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران

روحانی: دولت برای مقابله با کمبود آب طراحی‌های لازم را انجام داده است

رئیس‌جمهور گفت: دولت با وجود خشکسالی، تمام طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام خواهد داد تا مردم تهران در تابستان دچار مشکل نشوند، اگرچه ضرورت دارد مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

کد خبر : 20107

تاریخ انتشار : 23/12/1393 - 11:46


روحانی: دولت برای مقابله با کمبود آب طراحی‌های لازم را انجام داده است

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز شنبه در آیین افتتاح واحدهای 5 و 6 تصفیه‌خانه فاضلاب و آغاز عملیات اجرایی 6 طرح بزرگ زیربنایی فاضلاب تهران، با قدردانی از همه دست‌اندرکاران اجرای این طرح بزرگ، اظهار داشت: واحدهای قبلی این تصفیه‌خانه با کمک خارجی‌ها به بهره‌برداری رسیده بود و اهمیت واحدهای 5 و 6 در این است که همه بخش‌های آن به‌صورت کامل و صد در صد توسط متخصصان و کارشناسان کشورمان ساخته شده است و این نشان می‌دهد که کشورمان گام به گام به‌سمت خودکفایی حرکت می‌کند.
وی با اشاره به ضرورت احداث و افتتاح تصفیه‌خانه‌های فاضلاب گفت: امروز از لحاظ محیط زیست ضرورت دارد که فاضلاب‌ها به مرکزی تحت عنوان تصفیه‌خانه هدایت شوند.
رئیس‌جمهور افتتاح فازهای 5 و 6 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران را از لحاظ زیست‌محیطی و تأمین آب کشاورزی اقدامی بسیار مهم و بزرگ دانست و گفت: دولت با وجود خشکسالی، تمام طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام خواهد داد تا مردم تهران در تابستان دچار مشکل نشوند، اگرچه ضرورت دارد مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
روحانی افزود: با افتتاح این تصفیه‌خانه 55 درصد جمعیت ساکن تهران تحت پوشش خدمات آن قرار می‌گیرند و در مجموع باید تلاش شود تا در نهایت کل جمعیت تهران تحت پوشش این خدمات قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: افتتاح این تصفیه‌خانه هم از لحاظ محیط زیستی و هم تأمین آب کشاورزی دارای اهمیت فراوانی است و این موضوع خبر خوشی هم برای مردم تهران از لحاظ زیست محیطی و هم خبر خوشحال‌کننده برای کشاورزان جنوب تهران و منطقه ورامین و شهر ری محسوب می‌شود.
رئیس‌جمهور افزود: از طرف دیگر در این تصفیه‌خانه لجن‌ها نیز در فرآیندی به کود کشاورزی تبدیل می‌‌شود و روزانه در این واحدها صد تن لجن تولید می‌شود که برای کشاورزان مفید است.
روحانی اضافه کرد: دو فاز دیگر این تصفیه‌خانه باقی مانده که دولت به‌دنبال تأمین اعتبار و به بهره‌برداری رساندن آن است و همه تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب را مورد تأکید قرار داد و خطاب به مردم کشور به‌ویژه ساکنان تهران اظهار داشت: اگرچه در روزهای اخیر نزولات آسمانی و رحمت الهی شامل حال مردم کشور شده اما نسبت به روند نزولات در بلندمدت هنوز 20 درصد کاهش وجود دارد لذا همچنان در مسیر خشکسالی قرار داریم.
رئیس‌جمهور گفت: امسال سالی نیست که ذخیره آبی بالایی داشته باشیم و سدهای اطراف تهران دارای ذخیره مناسبی نیستند و در مجموع 40 درصد ظرفیت این سدها آب دارد، لذا ضرورت دارد مردم در زمینه مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
روحانی گفت: اگر هر خانواده ایرانی 10 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، این امکان وجود دارد که مشکلات موجود در زمینه تأمین آب برطرف شود.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دولت از چند ماه قبل پیش‌بینی‌ها و طراحی‌های لازم را انجام داده تا مردم تهران در تابستان امسال در زمینه آب دچار مشکل نشوند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : روحانی: دولت برای مقابله با کمبود آب طراحی‌های لازم را انجام داده است

روحانی: دولت برای مقابله با کمبود آب طراحی‌های لازم را انجام داده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر