صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شناسایی 100 هزار زن سرپرست‎خانوار در مازندران/تشکیل کمیته‎های آموزشی تخصصی

مديركل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: از بهمن 92 در استانداری مازندران کمیته‌های تخصصی آموزش جهت تشکیل کارگاه‌های آموزشی تخصصی جامعه ایجاد شد که 25 هزار زن در این کارگاه‌ها آموزش دیدند.

کد خبر : 19949

تاریخ انتشار : 20/12/1393 - 13:34


شناسایی 100 هزار زن سرپرست‎خانوار در مازندران/تشکیل کمیته‎های آموزشی تخصصی

به گزارش خط امید بهشهر _ مریم جمشیدی از افزایش آمار طلاق در استان ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: آمار طلاق در استان مازندران همانند سایر نقاط کشور اسفناک است.

وی با بیان اینکه کمیته‌های آموزش، نوآوری این نهاد در کشور بود، افزود: از بهمن 92 در استانداری مازندران کمیته‌های تخصصی آموزش جهت تشکیل کارگاه‌های آموزشی تخصصی جامعه ایجاد شد که 25 هزار زن در این کارگاه‌ها آموزش دیدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به تأثیر مثبت کمیته‌های آموزشی در سطح استان، خاطرنشان کرد: به منظور تشکیل کمیته‌های آموزش از طرف معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری، استان مازندران مورد تقدیر قرار گرفت و این طرح به‎عنوان الگویی آموزشی به دیگر استان‌ها معرفی شد.

این مسئول عملکرد دولت یازدهم را در بهبود نقش زن در جامعه خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: باید تعامل دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای بهبود نقش زن در جامعه بیشتر شود.

جمشیدی با بیان اینکه 100 هزار زن سرپرست‌خانوار در استان وجود دارد، اذعان کرد: قطعاً با افزایش آمار طلاق تعداد زنان سرپرست خانوار در استان سیر صعودی پیدا خواهد کرد و این زنگ خطری برای جامعه است.

وی ایجاد اشتغال و آموزش‌های سبک زندگی را راهکاری برای مشکل زنان سرپرست خانوار دانست و افزود: ایجاد بازارچه‌های دائمی در سطح استان و آموزش‎های مداوم به زنان سرپرست خانوار می‌تواند راهکاری برای تسهیل در زندگی برای این قشر از جامعه باشد.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در پایان با اشاره به بیکاری زنان تحصیل‌کرده استان گفت: زنان تحصیل‎کرده در استان ظرفیت‎های بالفعلی هستند که باید با تدبیر، امید به ادامه زندگی در آنها را افزود.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : شناسایی 100 هزار زن سرپرست‎خانوار در مازندران/تشکیل کمیته‎های آموزشی تخصصی
دیدگاه شما در مورد : شناسایی 100 هزار زن سرپرست‎خانوار در مازندران/تشکیل کمیته‎های آموزشی تخصصی

شناسایی 100 هزار زن سرپرست‎خانوار در مازندران/تشکیل کمیته‎های آموزشی تخصصی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر