صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

حاشیه‌های نمایشگاه بهاره در مرکز مازندران

نمایشگاه فروش بهار مرکز مازندران در حالی از 12 اسفند گشایش یافت که اجناس از تخفیف 15 تا 30 درصدی ارائه می‎شوند و دستفروشان نیز در حاشیه نمایشگاه به عرضه کالا می‌‌پردازند.

کد خبر : 19836

تاریخ انتشار : 19/12/1393 - 11:35


حاشیه‌های نمایشگاه بهاره در مرکز مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ نمایشگاه و فروشگاه بهاره به مناسبت فرارسیدن عید باستانی نوروز و نزدیک شدن به خرید پایان سال مردم از تاریخ 12 اسفند در این شهرستان گشایش یافت.

نمایشگاه بهاره در حالی در کیلومتر هفت جاده ساری ـ نکا (مرکز نمایشگاه تخصصی ساری) گشایش یافت که زمان پایان آن تاریخ 21 اسفند و زمان بازدید آن از ساعت 10 صبح تا 22 شب است.

شهروندان مازندرانی و حتی مسافران نیز می‌توانند با حضور در نمایشگاه بهاره ساری از انواع غرفه‌ها و محصولات غذایی، بهداشتی و پوشاک بازدید و تمامی نیازهای عید خود را در آن خریداری کنند.

نمایشگاه و فروشگاه بهاره ساری که برای چندمین سال متوالی در مرکز استان دایر شده با مشکلات و کاستی‌هایی روبرو است که باید از سوی مسئولان برگزار کننده این نمایشگاه برطرف شود.

با توجه به عدم وجود پارکینگ و پل عابر پیاده برای رفت‌وآمد شهروندان و بازدیدکنندگان در سال‌های اخیر این مشکلات برطرف و محلی برای پارک خودرو و پل عابر پیاده در نظر گرفته شده است.

* حضور دست‌فروشان در ورودی نمایشگاه بهاره ساری

برای ورود به داخل نمایشگاه بهاره ساری تعداد زیادی از دست‌فروشان با انواع موادهای بهداشتی، غذایی، پوشاک و... را مشاهده می‌کنیم که حتی از صحت سالم و بهداشتی بودن آن‌ها خبری نداریم و هچ‌گونه نظارتی بر عملکرد آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

حضور دست‌فروشان در بیرون و حاشیه نمایشگاه و فروشگاه بهاره حتی موجب اعتراض غرفه‌داران و افرادی که در این نمایشگاه برای دایر غرفه هزینه‌هایی پرداخت کردند، شده است.

وسعت زیادی که از سوی دست‌فروشان برای پهن‌کردن بساط اشغال شده، در واقع محل پارک خودروهایی که به این نمایشگاه رجوع می‌کنند است اما با وجود حضور تعداد زیادی از دستفروشان رانندگان برای توقف کوتاه ملزم به توقف در وسط جاده هستند که همین مسئله موجب ایجاد مشکلات ترافیکی و خطر حادثه رانندگی می‌شود.

* کاهش تبلیغات محیطی نسبت به سال‌های گذشته

آرمان نادری یکی از غرفه‌داران نمایشگاه بهاره با بیان اینکه هر روز شاهد حضور افراد بیشتری به داخل نمایشگاه هستیم، اظهار کرد: نسبت به روزهای ابتدایی حضور مردم و شهروندان به داخل نمایشگاه بیشتر شده است.

وی با انتقاد از تبلیغات کم برای برگزاری نمایشگاه و فروشگاه بهاره در شهرستان ساری، افزود: امسال در تبلیغات محیطی و سطح شهر در برپایی نمایشگاه بهاره نسبت به سال گذشته شاهد تبلیغات کم هستیم.

این کسبه با بیان اینکه در ورودی نمایشگاه شاهد حضور دست‌فروشان و افراد غیر صنفی هستیم، بیان داشت: چندین بار اعتراض خود را نسبت به این مسئله به گوش مسئولان برگزار کننده نمایشگاه رساندیم اما آن‌ها به دست‌فروشان می‌گویند در حال حاضر جمع کنید اما پس از یک ساعت دیگر باز دوره در محل بساط پهن کنید.

نادری تصریح کرد: برای هر غرفه در طول برگزاری نمایشگاه مبالغ زیادی را پرداخت کردیم اما دست‌فروشان به راحتی در حاشیه نمایشگاه در حال فروش اجناس خود هستند.

* عدم توانمندسازی محیط نمایشگاه برای حضور معلولان

یکی دیگر از مشکلات اساسی در نمایشگاه بهاره ساری که همانند نمایشگاه‌های دیگر به آن توجه نمی‌شود، عدم توانمندسازی محیط برای حضور افراد معلول و نابینا است.

با توجه به حضور افراد معلول و جانباز در کشورمان باید محیط ورودی و داخل نمایشگاه از سطح شیب‌دار استاندارد برخوردار باشد تا امکان حضور جانبازان و افراد معلول با ویلچر در نمایشگاه بهاره فراهم شود.

* سریال بی‌توجهی به معلولان در نمایشگاه

همچنین با حضور افراد سالمند بهتر است بجای پله‌های غیراستاندارد و با ارتفاع بلند از سطح شیب‌دار استاندار استفاده شود و امید است در این زمینه مسئولان برگزاری نمایشگاه نسبت به ادوار گذشته و حتی نمایشگاه‌های دیگر کشور سنت شکنی کنند جایگاهی را برای معلولان و افراد نابینا در نظر بگیرند.

* قیمت مناسب برخی اجناس در نمایشگاه بهاره ساری

معصومه کریمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه و فروشگاه بهاره ساری با بیان اینکه همه ساله به همراه خانواده برای خرید نیازمندی‌های عید در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنیم، افزود: برخی از اجناس در این نمایشگاه نسبت به بازار ارزان‌تر است.

این شهروند ساروی با اشاره به در حاشیه قرار داشتن و خارج از شهر بودن نمایشگاه بهاره ساری، ادامه داد: برای حضور در این نمایشگاه با مشکل وسیله نقلیه مواجه هستیم.

* نبود تفاوت قیمتی بین نمایشگاه و بازار

دیگر شهروند ساروی با بیان اینکه هیچگونه تفاوت قیمتی در اجناس نمایشگاه و بازار نیست، افزود: برخی از اجناس و پوشاک بالاتر از قیمت بازار در نمایشگاه به فروش می‌رسد.

امیر علی حبیبی تصریح کرد: تنوع اجناس در قسمت پوشاک، کیف و کفش در نمایشگاه وجود ندارد و تفاوتی در قیمت آن‌ها نسبت به بازار احساس نمی‌شود.

* تناقض در ارائه قیمت یک کالا

وی از وجود تناقض در ارائه قیمت یک کالا در نمایشگاه بهاره ساری خبر داد و اظهار داشت: قیمت برخی از کالاها بین 10 تا 15 هزار تومان بین غرفه‌ها تفاوت وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مازندران در حاشیه برپایی نمایشگاه و فروشگاه بهاره ساری اظهار کرد: اقلام پوشاک، کیف، کفش، آجیل، شیرینی، لوازم بهداشتی و... در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

* تمدید مهلت بازدید از نمایشگاه در صورت استقبال

عباس رمدانی با بیان اینکه نمایشگاه بهاره ساری از 12 اسفند آغاز به‌کار کرد و تا 21 اسفند ادامه خواهد داشت، افزود: در صورت استقبال شهروندان ساری همانند سال‌های گذشته مهلت بازدید از آن تمدید می‌شود.

رمدانی با بیان اینکه مجموعه‌های تولیدی فعال شهرستان ساری در این نمایشگاه حضور دارند، بیان داشت: تمامی فروشندگان دارای جواز کسب از اتحادیه هستند.

* مشخص نبودن ماهیت دست‌فروشان حاشیه نمایشگاه

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر حضور دست‌فروشان در ابتدای ورودی نمایشگاه و اقدامات مسئولان برگزار کننده برای جلوگیری از بساط آن‌ها چیست، گفت: با اعتراض جمعی از غرفه‌داران و با حضور ماموران نیروی انتظامی دست‌فروشانی که موجب سدمحور در ورودی نمایشگاه شده‌اند، جمع‌آوری می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه ماهیت دست‌فروشان در فروش اجناس به مردم مشخص نیست، ادامه داد: برخی از دست‌فروشان که در ورودی نمایشگاه قرار دارند موجب سدمحور برای ورود شهروندان به داخل آن می‌شوند.

* نظارت دقیق بر نمایشگاه بهاره

رئیس برگزاری نمایشگاه بهاره ساری با اشاره به اینکه هیچ‌گونه نظارت دقیقی بر روی دستفروشان نمی‌شود، اظهار کرد: اما نظارت دقیق مجموعه برگزارکننده از داخل نمایشگاه صورت می‌گیرد.

رمدانی با بیان اینکه بر دست‌فروشانی که در خارج از نمایشگاه اقدام به فروش محصولات غذایی می‌کنند، نظارتی نداریم، تاکید کرد: شهروندان در هنگام خرید از بهداشتی بودن آنان اطمینان کامل داشته باشند و حتی با حضور در داخل نمایشگاه می‌توانند از محصولات غذایی بهداشتی با تاییدیه وزارت بهداشت و سازمان استاندار استفاده کنند.

* بازرسی همه‌روزه از قیمت فروش اجناس در غرفه‌ها

وی با بیان اینکه از تمامی کالاهای داخل نمایشگاه همه روزه کارشناسی می‌شود، گفت: واحد بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان و اتاق اصناف مرکز استان همه روزه از اجناس فروشندگان و غرفه‌داران بازرسی می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: کالاهایی که در این نمایشگاه به فروش می‌رسند از نظر قیمت و کیفیت کارشناسی شده هستند و بر روی تمامی اجناس اتیکت نصب است.

* تفاوت 15 تا 30 درصدی نسبت به بازار

رمدانی از تفاوت 15 تا 30 درصدی قیمت اجناس داخل نمایشگاه بهاره ساری نسبت به بازار خبر داد و بیان داشت: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته قیمت اجناس داخل نمایشگاه حداقل 15 درصد نسبت به بازار ارزان‌تر است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه و فروشگاه بهاره ساری می‌تواند تمامی نیازهای یک خانواده برای خرید مورد نیاز عید را تامین کند، افزود: رقابت فروش کالا از نظر قیمت و کیفیت اجناس در این نمایشگاه مطلوب است.

* برخورد با گران‌فروشی

رئیس اتاق اصناف شهرستان ساری با بیان اینکه خریداران در صورت گرانی قیمت موضوع را به مسئولان برگزاری نمایشگاه و ماموران تعزیرات گزارش دهند، ادامه داد: در صورت گران‌فروشی ماموران تعزیرات اقدام به پرونده‌سازی و جریمه غرفه‌دار می‌کنند.

رمدانی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا در آغاز نمایشگاه به توانمندسازی محیط برای حضور افراد معلول و ویلچرنشین هیچگونه توجهی نمی‌شود، گفت: توجه به افراد معلول در این نمایشگاه یک بحث ساختاری است که در ابتدا باید به آن توجه و سطح شیب‌داری برای معلولان و افراد ویلچرنشین در نظر گرفته شود.

* وجود 400 غرفه در نمایشگاه بهاره ساری

وی از وجود بیش از 400 غرفه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: نمایشگاه بهاره ساری در فضایی بیش از 6 هزار متر مربع دایر شده که در سطح کشور دومین نمایشگاه برتر است.

با بازدید میدانی از نمایشگاه و فروشگاه بهاره برخی از اجناس در این نمایشگاه بدون اتیکت و تناقض در قیمت‌گویی بین غرفه‌داران در فروش یک کالا با یک مارک و کارخانه تولیدی مشاهده می‌شود که نیازمند نظارت دقیق مسئولان برگزاری است.

 


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : حاشیه‌های نمایشگاه بهاره در مرکز مازندران

حاشیه‌های نمایشگاه بهاره در مرکز مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر