صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بابلسر 2 برابر استاندارد جهانی آب مصرف می‌کند!

شهرستان بابلسر دارای 21 هزار مشترک آب است که در ایام پرمسافر، این شهرستان به 600 لیتر بر ثانیه آب‌رسانی نیاز دارد.

کد خبر : 19784

تاریخ انتشار : 18/12/1393 - 13:07


بابلسر 2 برابر استاندارد جهانی آب مصرف می‌کند!

به گزارش خط امید بهشهر _ علی‌اکبر محمدی رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بابلسر، در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان بابلسر، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مدیران آب و فاضلاب این است که میزان اعتباراتی که به این اداره تخصیص داده می‌شود، اندک است.

وی افزود: با این اعتبارات نمی‌توان طرح‌های موجود را اجرایی کرد.

محمدی با بیان اینکه در این شهرستان 360 لیتر بر ثانیه آب‌رسانی انجام می‌شود، گفت: این درحالی است که برای تامین آب تمامی مشترکان شهرستان، به 500 لیتر بر ثانیه آب‌رسانی در ایام غیر مسافرخیز نیاز است.

محمدی با بیان اینکه شهرستان بابلسر دارای 21 هزار مشترک آب است، تصریح کرد: در ایام پرمسافر، این شهرستان به 600 لیتر بر ثانیه آب‌رسانی نیاز دارد.

وی با اشاره به احتمال افزایش جمعیت در عید و تابستان امسال در بابلسر نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: وضعیت قطعی آب در بابلسر نسبت به سال قبل بهبود نخواهد یافت.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بابلسر عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در زمان پیک مصرف آب، در برخی مناطق نیاز به آب‌رسانی با تانکر است.

محمدی در پایان با بیان اینکه در بابلسر دو برابر استاندارد جهانی آب مصرف می‌شود، تاکید کرد: با فرهنگ سازی، اصلاح قوانین و مقررات و استفاده از تجهیزات کاهش دهنده می‌توان مصرف آب را مدیریت کرد.

انتقاد مدیر آب و فاضلاب روستایی بابلسر از میزان نرخ آب در روستاها

نظرعلی قلی‌پور، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بابلسر در این جلسه با بیان اینکه تأمین آب یکی از دغدغه‌های جدی مدیران آب و فاضلاب این شهرستان است، اظهار داشت: حتی اگر آب کافی برای توزیع در شهرستان موجود باشد ولی خطوط لوله‌کشی بابلسر پاسخگوی این امر نیست.

وی با اشاره به شبکه آب بهنمیر، افزود: سن بسیاری از شبکه‌های آب از حد مجاز گذشته، که این امر موجب فرسوده شدن آنها شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بابلسر، با بیان اینکه آب و فاضلاب شهری تأمین‌کننده آب است، گفت: آب و فاضلاب روستایی فقط وظیفه توزیع آب را در روستاهای بابلسر دارد.

قلی‌پور با اشاره به بدهی سنگین آب و فاضلاب روستایی به اداره آب و فاضلاب شهری، از میزان نرخ آب در مناطق روستایی انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه نرخ آب در مناطق روستایی 30 درصد مناطق شهری است، خاطرنشان کرد: این میزان پاسخگوی هزینه‌های این اداره در شهرستان بابلسر نیست.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بابلسر، افزود: باید منابعی برای ذخیره آب درنظر گرفته شود تا در مواقع بحران بتوان از آنها استفاد کرد.

قلی‌پور در پایان تاکید کرد: به دلیل شرایط اقتصادی، از بحران عقب‌تر هستیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بابلسر 2 برابر استاندارد جهانی آب مصرف می‌کند!

بابلسر 2 برابر استاندارد جهانی آب مصرف می‌کند!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر