صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

«ورودی کمربندی نکا به مهرآباد»؛ مکان جدید نخاله‌های ساختمانی!/تصاویر

مسیری خاکی و حتی فراتر از آن، یعنی سنگی، با چاله‌های بعضاً عمیق برای خودروها، که علاوه بر ایجاد خسارت برای وسایل نقلیه، گرد و خاک زیادی هم هنگام عبور خودروها ایجاد می‌کند.

کد خبر : 19783

تاریخ انتشار : 18/12/1393 - 12:54


«ورودی کمربندی نکا به مهرآباد»؛ مکان جدید نخاله‌های ساختمانی!/تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر _ وجود جاده کمربندی برای هر شهرستان به تنهایی نمی تواند سهم بسزایی در کاهش بار ترافیکی خیابان اصلی درون شهر داشته باشد، برای تحقق این امر، نیاز به بهره بردن از فاکتورهای مهم دیگری در کنار جاده کمربندی وجود دارد تا با در کنار هم قرار گرفتن این موارد، بتوان شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهر بود.

یکی از این فاکتورهای مهم که باید در کنار جاده کمربندی وجود داشته باشد، ورودی‌های مناسب به درون شهر است تا مردم برای دسترسی به نقاط مختلف شهر، مجبور نباشند تمام مسیر درون شهری را طی کنند، بلکه با استفاده از این معابر، هم در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کرده و هم با عدم حضور در خیابان اصلی شهر، کاهش بار ترافیکی را بتوان شاهد بود.

جاده کمربندی نکا به داخل شهر از سمت شرق به غرب، دارای 4 ورودی است که مهم‌ترین و پر رفت‌و‌آمدترین آن به خیابان علمیه بوده و پس از آن ورودی عبور مهرآباد، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما وضع ورودی عبور مهرآباد، تأمل و توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.

مسیری خاکی و حتی فراتر از آن، یعنی سنگی، با چاله‌های بعضاً عمیق برای خودروها، که علاوه بر ایجاد خسارت برای وسایل نقلیه، گرد و خاک زیادی هم هنگام عبور خودروها ایجاد می‌کند که هنگام ورود و عبور وسایل نقلیه سنگین از جمله کامیون و تراکتور، حجم انبوه خاک ایجادشده، وارد جاده کمربندی هم می‌شود که اصلاً چهره خوبی را به همراه ندارد.

از اثرات نامطلوب گردوغبار این عبور، برای مردم و ساکنان اطراف آن که حتی خانه ‌های قسمت‌های آسفالت شده هم از آن بی‌بهره نمی‌مانند، اگر بگذریم، دیگر معضل این منطقه، نخاله‌های ساختمانی و حتی زباله‌های ریخته شده در ورودی این مسیر است که با وجود تالاب مصنوعی واقع در همان‌جا که پس از هر بارندگی ایجاد می‌شود و نمی‌توان انتظار منظره‌ای زیبا از این ترکیب داشت، می باشد.

حال به نظر می‌رسد، مسئولان شهری که در حال انجام برخی اقدامات اعم از تعویض کفپوش پیاده‌روها و ساماندهی معابر عمومی هستند، با توجه ویژه به ورودی‌های شهر، می‌توانند هم بار ترافیکی درون شهری را کم کنند و هم در این ایام پرازدحام نزدیک سال نو، به مردم در بهره‌مندی از هوای پاک‌تر، شهری زیباتر و صرف زمان کوتاه‌تر برای دسترسی به مکان‌های مورد نظرشان با کم کردن بار ترافیکی، کمک کنند.

شاید ابتدایی‌ترین پیشنهاد، مربوط به آسفالت این عبور و یا خارج ساختن نخاله‌ها و زباله‌ها از مکان اشاره‌شده باشد، اما باید به دنبال راه‌های بهتر و کاراتر برای بلندمدت بود و از انجام اقدامات سطحی مانند پهن کردن شن در همین مسیر در بازه‌های زمانی که تاکنون صورت می‌گرفته و جز کمک به افزایش گرد و خاک اثر چندان بهتری نداشته، نمی‌تواند یک چاره مناسب تلقی شود.

 

 


منبع : نکا آنلاین

 

  

دیدگاه شما در مورد : «ورودی کمربندی نکا به مهرآباد»؛ مکان جدید نخاله‌های ساختمانی!/تصاویر

«ورودی کمربندی نکا به مهرآباد»؛ مکان جدید نخاله‌های ساختمانی!/تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر