صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهشهر:

سوء استفاده در برداشت از جنگل‌های بهشهر وجود ندارد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهشهر در خصوص سوء استفاده از جنگل‌ها گفت: بنده اعلام می‌کنم که چنین چیزی نیست و برداشت از عراضی و استفاده از منابع طبیعی طبق دستورالعمل انجام می‌گیرد.

کد خبر : 19754

تاریخ انتشار : 18/12/1393 - 10:23


سوء استفاده در برداشت از جنگل‌های بهشهر وجود ندارد

علی باقری در گفتگو با خبرنگار خط امید جنگل‌ها و مراتع را منابع طبیعی تجدید شونده خواند و اظهار داشت: اگر از این منابع به درستی، منطقی و مهربانانه استفاده شود موجب آبادانی و سرسبزی و پیشرفت کشور عزیزمان خواهد شد.

 


وی افزود: گیاهان با قدرت زادآوری که دارند نقشی اساسی در زندگی ما انسان ها دارند از تولید اکسیژن گرفته تا ایجاد اشتغال که برای مثال می توان به اشتغال حدود 2000 نفر در کارخانجاتی چون 22 بهمن ، نکاچوب و... به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشاره کرد.

 


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهشهر با بیان اینکه یک-چهارم تولیدات دارویی کشور از جنگل ها و مراتع است گفت: یک هکتار جنگل معادل 50 تن دی اکسید کربن را جذب و چیزی حدود 5 تا 10 تن اکسیژن به فضا می‌دهد.


باقری با اشاره به طول 800 کیلومتری و عرض 20 تا 70 کیلومتری جنگل‌های شمال یا هیرکانی، خاطرنشان کرد: تاکنون 80 گونه درختی پهن برگ، چهار گونه سوزنی برگ و 50 نوع درختچه در جنگل‌های شمال شناسایی شده است.

 


وی در خصوص سوء استفاده از جنگل‌ها گفت: بنده اعلام می‌کنم که چنین چیزی نیست و برداشت از عراضی و استفاده از منابع طبیعی طبق دستورالعمل ابلاغی که سازمان منابع طبیعی کشور به صورت کتابچه در اختیار ما قرار داده، انجام می‌گیرد.

 


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهشهر به استفاده بیش از ظرفیت واحدهای دامی از مراتع اشاره و تصریح کرد: ظرفیت چرای مراتع ما در استان حدود پانصدو پنجاه هزار واحد دامی است ولی در منطقه ما حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار واحد دامی از مراتع استفاده می کنند که این به معنای نابودی مراتع است. 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 اسفند 1393 - 10:40
  حمید رضا پ

  سلام حتما این رو تو سایتت بزار http://namehnews.ir/fa/news/219034/پدر-و-مادر-شهیدی-که-در-کانکس-زندگی-می-کنندتصاویر دست این مادر رو دیدم هرچی فوش بلد بودان نصار مسئولین ... کردم حتما بزار تو سایتت یه نظر خواهی هم راجع به این عکس دست راه بنداز

  2 0
دیدگاه شما در مورد : سوء استفاده در برداشت از جنگل‌های بهشهر وجود ندارد

سوء استفاده در برداشت از جنگل‌های بهشهر وجود ندارد

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر