صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
روحانی در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اردن:

مشکلات منطقه باید از طریق سیاسی و همکاری جمعی حل شود/ آمادگی تهران برای توسعه همکاری با امان

رییس جمهوری در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اردن گفت: امنیت و ثبات كشورهای خاورمیانه زمانی به حد قابل قبول خواهد رسید كه فشارهای بین المللی و منطقه ای، به صورتی هماهنگ، رژیم صهیونیستی را وادار كند كه دست از تجاوز و جنایات خود بردارد.

کد خبر : 19645

تاریخ انتشار : 16/12/1393 - 20:47


مشکلات منطقه باید از طریق سیاسی و همکاری جمعی حل شود/ آمادگی تهران برای توسعه همکاری با امان

به گزارش خط امید بهشهر _ دکتر حسن روحانی عصر  امروز (شنبه، 16 اسفند) در دیدار "ناصرجوده" معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اردن، با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با كشورهای مسلمان و منطقه از جمله اردن محدودیتی قائل نیست، گفت: مردم ایران و اردن از دیرباز روابط بسیار صمیمانه و خوبی داشته اند و امروز نیز باید سطح همکاریها و روابط دو کشور بر مبنای منافع دو ملت تقویت شود.

رییس جمهوری با تاكید بر اینكه كشورهای منطقه باید برای حل و فصل معضلات و مشكلات دست به دست هم دهند، اظهارداشت: ایجاد امنیت و ثبات پایدار در منطقه در صورتی امكان پذیر است كه تمامی كشورهای منطقه سهم و نقش مثبت خود را ایفا كنند.

دکتر روحانی با اشاره به حضور شمار زیادی از پناهجویان فلسطینی در اردن و میزبانی خوب ملت و دولت این کشور در سالیان دراز گذشته، اظهارداشت: همواره آماده ایم تا در زمینه احقاق حقوق کامل ملت فلسطین، آینده و استقلال فلسطین و آزادی قدس شریف همكاری و همفكری داشته باشیم.

رییس جمهوری با بیان اینكه در شرایط كنونی شاهد معضلات و مشكلات فراوانی در منطقه هستیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها به دنبال تقویت امنیت، ثبات و توسعه منطقه است. مشکلات منطقه فقط توسط كشورهای منطقه قابل حل و فصل است و همگرایی و همکاری جمعی در این زمینه خواست مشترک ملت‌ها است.

دکتر روحانی با تاكید بر اینكه امروز تروریسم یك معضل و خطر برای همه محسوب می شود و این واقعیتی غیرقابل کتمان است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا با هشدار نسبت به خطر گسترش تروریسم، تاکید کرده است که تنها راه جلوگیری از گسترش تروریسم، همکاری و مشارکت همگانی است.

رییس جمهوری با بیان اینكه تروریست‌های جنایتكار به هیچ كس رحم نمی كنند، به جنایت تروریستها در قتل فجیع خلبان اردنی اشاره كرد و گفت: این گونه جنایات قلب انسانیت را متاثر كرده و بار دیگر ثابت می‌کند كه تروریسم یك خطر همگانی است.

دکتر روحانی با اشاره به مشکلات فعلی در برخی کشورهای منطقه نظیر سوریه، عراق، لبنان، یمن و لیبی تاكید کرد: مسایل منطقه‌ای باید از طریق سیاسی حل و فصل شده و مسایل داخلی كشورها نیز به خود ملت ها واگذار شود.

رییس جمهوری حل معضلات منطقه را در گرو فهم دقیق از واقعیت‌ها، شناخت ریشه مشکلات و نیز همکاری جمعی دانست و گفت: متوسل شدن به گروه‌های تروریستی و از جمله القاعده برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت، زیان‌های بلند مدتی برای كل منطقه خواهد داشت.

ناصر جوده معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اردن نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم ملك عبدالله دوم به رییس جمهوری و دولت و ملت ایران، اظهارداشت: اردن به دنبال تقویت سطح روابط و همکاری‌های خود با ایران است.

وی گفت: معتقدیم جمهوری اسلامی ایران همسایه بسیار مهمی برای جهان عرب محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه اردن با اشاره به موضوع فلسطین، افزود: ملت فلسطین باید از این حق برخوردار شود كه دولت خود را در وطن خود به پایتختی قدس شریف ایجاد كند و این موضع، ستون اصلی سیاست خارجی اردن را تشكیل می‌دهد.

جوده همچنین بر حل و فصل مسایل مهم منطقه از طریق مذاکره و گفت و گو تاکید کرد و گفت: اردن از موضع ایران برای حل و فصل موضوع هسته‌ای از طریق گفت و گو و مذاکره حمایت می‌کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : مشکلات منطقه باید از طریق سیاسی و همکاری جمعی حل شود/ آمادگی تهران برای توسعه همکاری با امان

مشکلات منطقه باید از طریق سیاسی و همکاری جمعی حل شود/ آمادگی تهران برای توسعه همکاری با امان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر