صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در آستانه آغاز سفرهای نوروزی

«ترافیک و کمربندی»؛ معضل ورد زبان میلیون‌ها مهمان مازندران/کم‌توجهی دولت نسبت به حجم بالای گردشگرپذیری مازندران

به جرأت باید گفت که دولت به نسبت حجم گردشگرپذیری مازندران، به این استان هیچ توجهی نمی‌کند و این کم‌عنایتی، موجب دشواری‌های فراوان برای مهمانان استان مهمان‎دوست مازندران می‎شود.

کد خبر : 19619

تاریخ انتشار : 16/12/1393 - 18:12


«ترافیک و کمربندی»؛ معضل ورد زبان میلیون‌ها مهمان مازندران/کم‌توجهی دولت نسبت به حجم بالای گردشگرپذیری مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ استان مازندران با جاذبه‎های بی‎نظیر در برخورداری از طبیعت پرطراوت و میراث گرانقدر گردشگری طبیعی و دینی، در هر مناسبت به‌ویژه تعطیلات نوروزی، مقصد مسافرت میلیون‌ها هم‌و‌طن و گردشگر است که در گره‌های ترافیکی پیچیده ورودی شهرهای خود خجلت‎زده میلیون‎ها ساعت اتلاف وقت مهمانان است.

بر اساس آمارهای رسمی، هرساله به تعداد مسافران و گردشگران مازندران افزوده می‌شود و فاصله این استان دارای رتبه اول گردشگری کشور با استان‎های بعدی را بیشتر می‎کند، به‎گونه‎ای که به گفته مهمانان این استان و اعتراف مسئولان عالی‎رتبه کشور، امکانات زیرساختی مازندران به‎ویژه در موضوع ترافیک، به‌هیچ‎وجه جواب‎گوی این خیل عظیم مسافران نیست و باید به این زیرساخت‌ها و به‎خصوص گره‎های کور ترافیکی مازندران توجه ویژه ملی شود.

بدون استثنا در همه مناسبت‎ها سفر گسترده مسافران به این استان، علاوه بر مهمانان، این شهروندان مازندرانی نیز در کلاف سردرگم ترافیک کلافه شده و استیصال قفل شدن تردد را با همه وجود خود حس می‎کنند.

سیاست کلان و درست کشور در توسعه گردشگری مازندران که متناسب با ظرفیت‎های وسیع و غنی این استان اتخاذ شده و در صورت تحقق می‎تواند منبع سرشاری برای انتقال فرهنگ دینی این دیار و درآمد اشتغال‎آفرینی درخورتوجهی شود، نمی‎تواند با سازوکار جاری راه به جایی ببرد، ضمن آنکه خسارت و هزینه‎های زیادی روی دست کشور و مردم این استان خواهد گذارد.

در حال حاضر، یکی از معضلات ترافیکی مازندران هنگام ورود گسترده مسافران به این استان، عدم وجود کمربندی جواب‎گو، در بیشتر شهرها است.

شهرهای طول مسیر مسافران یا فاقد کمربندی هستند و وسائط نقلیه باید از داخل این شهرها بگذرند که خود خالق داستان‌های مرارت‎آمیز فراوانی است و یا دارای کمربندی‎های غیر پاسخگو به لحاظ حجم اندک پذیرش خودروها می باشند و گروه سوم از این شهرها، کمربندی آنها سال‌های سال است که به‌دلیل تخصیص اعتبارات قطره‌چکانی، هنوز افتتاح نشده و زیر بار ترافیک نرفته است.

به جرأت باید گفت که دولت به نسبت حجم گردشگرپذیری مازندران، به این استان هیچ توجهی نمی‌کند و این کم‌عنایتی، موجب دشواری‌های فراوان برای مهمانان استان مهمان‎دوست مازندران می‎شود که با نارضایی مهمانان، این میزبانان هستند که بیش از دولت، شرمنده مسافران عزیز می‎شوند.

واقعیت این است که مازندران خود به تنهایی همه جاذبه‎های گردشگری اغلب کشورهای جهان و شیلات دریایی خود را هنوز ننمایانده، چرا که اراده‎ای راسخ برای نقدسازی این پتانسیل‎ها نیافته است.

مناطق بکر و دست‎نخورده، که تماشای مناظر رویایی آنها هر ببننده‎ای را مسحور و مجذوب خویش می‎سازد، منتظر سرمایه‎گذاری در حوزه زیرساخت‏ها هستند تا بتوانند زیبایی‎های خود را در معرض نگاه عموم قرار دهند.

کمربندی شهرهای مازندران عمیقاً نیازمند اعتبارت ملی برای سرویس‎دهی به میلیون‎ها مسافر به‌ویژه در تعطیلات نوروزی هستند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : «ترافیک و کمربندی»؛ معضل ورد زبان میلیون‌ها مهمان مازندران/کم‌توجهی دولت نسبت به حجم بالای گردشگرپذیری مازندران

«ترافیک و کمربندی»؛ معضل ورد زبان میلیون‌ها مهمان مازندران/کم‌توجهی دولت نسبت به حجم بالای گردشگرپذیری مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر