صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
هنجارشکنی تورهای گردشگری در گوشه‎وکنار مازندران

چشمه‎سورت، اروپا نیست!/هدف، گردشگری است یا پیدا کردن مکان مطمئن؟!

با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و توسعه گردشگری روستایی توسط مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خودروهایی که دوست دارند از شهر فاصله بگیرند، پا در رکاب می‌شوند، مقصد هر جایی به غیر از شهر و هیاهوی شهری.

کد خبر : 19551

تاریخ انتشار : 12/12/1393 - 11:19


چشمه‎سورت، اروپا نیست!/هدف، گردشگری است یا پیدا کردن مکان مطمئن؟!

به گزارش خط امید بهشهر _ چشمه آب معدنی سورت در منطقه چهاردانگه ساری در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از گردشگرانی می‌شود که هدف‌شان فقط خروج از شهر نیست، آنها به دنبال گردشگری در منطقه هستند، آزادِ آزاد.

سورت برای خیلی‌ها منطقه آزادِ آزاد است، نه کسی باید بابت ورود به این چشمه‌ نادر و قرمز و نارنجی رنگ ـ فضای بیرونی چشمه که به طاق طاق معروف شده است ـ بلیط ورودی پرداخت کند، نه کسی می‌پرسد از کجا و برای چه آمدید.

برای خیلی‌ها سورت فقط یک محل تفریحی و گردشگری صرف نیست، آنها می‌آیند چون خود را می‌خواهند آزادِ آزاد بدانند، آزادی که در پی اسارت‌های پست دیده می‌شود.

از وقتی که به منطقه نزدیک می‌شوند، پوشش‌های نیم‌بلند لباس‌شان را بر می‌دارند، بومی‌ها متعجب از این رفتار هستند، اما آنها بدون توجه به بومی‌ها به دنبال گردش در رفتارشان در پی گردشگری هستند.

رفتارهای گردشگران و مسافران در این منطقه بکر و زیبا بسیار ساختارشکنانه است، تورهای مختلط، با پوشش‌های زننده تن پاک و سالم این محیط فقط طبیعی گردشگری که بخشش خداوندی را در این منطقه می‌توان دید، آهنگ ناخوشایندی را در محیط ایجاد می‌کند که دلخراش‌تر و ناموزن‌تر از خراش‌هایی است که افراد گردشگر با پای کوبیدن بر طاقه‌های این چشمه ایجاد می‌کنند.

گزارش از سروش مهرپویان‎


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : چشمه‎سورت، اروپا نیست!/هدف، گردشگری است یا پیدا کردن مکان مطمئن؟!

چشمه‎سورت، اروپا نیست!/هدف، گردشگری است یا پیدا کردن مکان مطمئن؟!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر