صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سال تمام شد و هنوز خبری نشد

مسئولان! شما را به خدا جدی بگیرید

کد خبر : 19457

تاریخ انتشار : 10/12/1393 - 12:08


مسئولان! شما را به خدا جدی بگیرید

به گزارش خط امید بهشهر _ اقتصاد در جدی‌ترین صحنه حضور خود که عرصه تولید و کار و تلاش است، نیازمند همراهی صمیمانه و لحظه به لحظه همزاد و قلوی دیگر خود یعنی فرهنگ است.

رسالت فرهنگ در کمک و معاونت اقتصاد، درونی‌سازی باور به کار و تلاش و ابتکار و خلاقیت در تولید و کاهش سطح هزینه‌ها و ایجاد این حس عمومی است که بدون کوشش و تحرک هوشمندانه و تولید و درآمد‌آفرینی برای کشور، نمی‌توان به عزت، اقتدار و ثبات ملی دست یافت.

اگر انگیزه‌های تحرک عمومی در عرصه تولید و افزایش سرانه درآمد ملی بر مبنای آموزه‌های دینی و فرهنگی شکل گیرد، پایدارترین زیرساخت برای برخورداری از اقتصاد پویا و مقاوم و سرسخت در قبال چالش‌ها بوجود می‌آید که هیچ طوفان و گردبادی قادر به تزلزل در بنیادهای آن نیست.

رابطه اقتصاد و فرهنگ این گونه نیست که یکسویه و یکجانبه باشد، بلکه تعاملی و دوسویه است. فرهنگ اقتصادی، که بنیان‌های مقتدر و مرصوص را برای تولید بوجود می‌آورد و به اقتصاد ثبات و دوام می‌بخشد، اقتصاد فرهنگی هم عهده‌دار برقراری روابط انسانی و اخلاقی در فضای اقتصاد و تولید است.

اقتصاد برای نشان دادن نمک‌شناسی و قدردانی از خدمات فرهنگ، خود را مقید می‌داند تا زمینه‌های هزینه‌ای، که در واقع سرمایه‌گزاری اساسی است، را برای حاکم شدن اخلاق و معنویت در مناسبات اقتصادی و عمومی شدن فرهنگ انصاف و مروت در فضای کسب و پیشه فراهم آورد.

سال مزین به اقتصاد و فرهنگ، ماه پایانی خود را سپری می‌کند در حالی که از تعامل بین فرهنگ و اقتصاد رضایت چندانی ندارد و معتقد است که نه اقتصاد توانست به شکوفایی ظرفیت‌های خود و مقاوم‌سازی مولفه‌های تولید پایدار در رهایی از چنگال: "اقتصاد دولتی" و "درآمدهای نفتی" دست یابد و نه فرهنگ از عهده توقعات حداقلی جامعه و مطالبه رهبری برآید.

این دو عنصر سرنوشت‌ساز و هویتی، وقتی نتوانستند در خودپالایی جدی و کشف و نقدسازی توانمندی‌های خود به توفیقی دست یابند، چگونه می‌توانستند تعامل بین خود را تعریف و فهرست کنند و سپس به تدوین و اجرای برنامه‌های مشترک خود بپردازند.

به نظر می‌رسد براساس واقعیت‌های موجود، سال 93 به هیچ وجه نتوانست از خجلت مردم شریف ایران در مطالبه خود پیرامون نامگذاری حیات‌بخش اقتصاد و فرهنگ بدر آید و عزم ملی را در ذیل فرهنگ و همت ایثارو فداکاری، پشتوانه اقتصاد و فرهنگ ایران اسلامی برای ورود به سال 94 سازد.

واقعاً جای همت مضاعف برای تحقق این دو رکن در سال بعد نیز کاملاً احساس می‌شود.

مسئولان! شما را به خدا، فرمایشات کاربردی و سرنوشت‌ساز و دردمندانه حضرت آقا را در عمل جدی بگیرید و به مردم با زبان آمار و اعداد واقعی و صادقانه بگوئید که چه کردید.

نویسنده : محمد عباسپور

 

  

دیدگاه شما در مورد : مسئولان! شما را به خدا جدی بگیرید

مسئولان! شما را به خدا جدی بگیرید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر